انتشار کتاب چهاردهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان و یک اثر پژوهشی

به گزارش مجله عکسفا، همزمان با آیین پایانی چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی تئاتر مریوان کاتالوگ این دوره و یک کتاب پژوهشی منتشر شد.

انتشار کتاب چهاردهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان و یک اثر پژوهشی

جهت دریافت مشاوره خدمات سایز کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، ستادخبری چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی تئاتر مریوان اطلاع داد کتاب جشنواره با پیغام سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری، مهندس بهرام مرادنیا استاندار کردستان، شهرام کرمی مدیر اداره کل هنرهای نمایشی، جلال قلعه شاخانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و فاتح بادپروا دبیر چهاردهمین دوره این رویداد شروع می گردد.

در ادامه هیات انتخاب و هیات داوری این دوره جشنواره معرفی شده اند.

معرفی آثار بخش مسابقه، بخش بین الملل، بخش آیینی سنتی، بخش دیگرگونه های اجرایی، بخش برگزیده جشنواره ها و بخش کودک و نوجوان بخش دیگری از این کتاب را تشکیل می دهد.

همچنین اطلاعاتی درباره کنفرانس تئاتر ملل، کارگاه آموزش هلند و کارگاه آموزشی مکزیک که همزمان با این رویداد، میزبان هنرمندان بود ارائه شده است.

بخشی از کتاب به بزرگداشت سعید خیراللهی و نعمت ایزدی اختصاص دارد و محمدعلی صدق حسنی و هاتف جلیل زاده درباره این دو فعال هنرهای نمایشی یادداشت نوشته اند.

کتاب چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان به مدیرمسئولی فاتح بادپروا و سردبیری امید بی احتیاج با طرح جلدی از حمید نیکخواه(طراح پوستر جشنواره) به صورت دوزبانه توسط انتشارات گوتار منتشر شده است.

همچنین به مناسبت این رویداد کتاب پژوهشی خیابان، صحنه تئاتر به قلم کریم خاوری نشر یافته است. این اثر حاوی جامع ترین اطلاعاتی است که از جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان جمع آوری شده است، این اطلاعات بر اساس کتاب های کاتالوگ جشنواره، نشریات تخصصی، بولتن ها، مصاحبه شفاهی با هنرمندان، مدیران و منابع اینترنتی گردآوری شده و به سفارش دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین ا لمللی تئاتر خیابانی مریوان از سوی انتشارات گوتار سقز به چاپ رسیده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 683

به "انتشار کتاب چهاردهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان و یک اثر پژوهشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار کتاب چهاردهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان و یک اثر پژوهشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید