موج جدید مهاجران به ایتالیا غالبا اتباع سوری نیستند

به گزارش مجله عکسفا، مقام های رسمی اعلام کردند که صدها مهاجر روز آدینه در جهت ورود به ایتالیا در دریا نجات یافته اند ولی اکثر این مهاجران از اتباع سوریه نبوده اند.

موج جدید مهاجران به ایتالیا غالبا اتباع سوری نیستند

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل مجله عکسفا به نقل از رویترز، گارد ساحلی ایتالیا که روز پنجشنبه ماموریت های متعددی را برای نجات مهاجران خارجی انجام داده است، پیش از این اعلام نموده بود که اکثر این مهاجران اتباع سوریه بوده اند ولی مقام های رسمی اکنون اعلام نموده اند که آنالیز های بیشتر نشان می دهد که اکثر این مهاجران خارجی، شهروندان سوری نیستند.

گرچه بخشی از این مهاجران نجات یافته از اتباع عراق و سوریه بوده اند ولی در بین آنها اتباع سایر کشورها از جمله مصر، سومالی و اریتره نیز مشاهده می گردد.

در عملیات امداد و نجات گارد ساحلی ایتالیا، 800 مهاجر خارجی که با 2 فروند قایق قصد ورود به ایتالیا را داشتند، نجات پیدا نموده اند.

کارلوتا سامی سخنگوی آژانس پناهندگان سازمان ملل در این باره گفت: اکثر این مهاجران اتباع سوریه نبوده اند. این 2 قایق از مصر راهی ایتالیا شده اند. چیزی که قطعی است این است که راستا مصر بسیار طولانی و خطرناک است.

اتحادیه اروپا با بدترین بحران آوارگان پس از جنگ جهانی دوم روبرو شده است. بر اساس آمارهای آژانس مرزی اروپا فرانتکس، بیش از 1.83 میلیون مهاجر در سال 2015 میلادی وارد مرزهای اروپا شده اند.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 498

به "موج جدید مهاجران به ایتالیا غالبا اتباع سوری نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج جدید مهاجران به ایتالیا غالبا اتباع سوری نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید