آسیب شناسی و مرمت محوطه باستانی ارجان در دست اقدام است

به گزارش مجله عکسفا، سرپرست پایگاه میراث فرهنگی ارجان و چگاسفلی از اجرای طرح آسیب شناسی محوطه باستانی ارجان اطلاع داد و گفت: پس از سرانجام این مرحله، در راستای ساماندهی و مرمت این محوطه باستانی اقدام خواهیم کرد.

آسیب شناسی و مرمت محوطه باستانی ارجان در دست اقدام است

به گزارش مجله عکسفا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، احسان بارانی سرپرست پایگاه میراث فرهنگی محوطه ارجان و چگاسفلی امروز سه شنبه 4 دی ماه 97 اظهار کرد: در راستای حفاظت از محوطه باستانی شهر ارجان، برنامه ای را تحت عنوان آسیب شناسی این محوطه باستانی، توسط کارشناسان پایگاه و با همکاری پایگاه حفاظت میراث فرهنگی بهبهان شروع نموده ایم.

او با تأکید بر این که موضوع کار ما، آسیب شناسی، ساماندهی، مرمت و حفاظت محوطه باستانی ارجان است اضافه نمود: کارشناسان پایگاه در این پروژه، طی بازدیدهای میدانی و پیمایشی، آسیب های وارد بر پیکره محوطه باستانی ارجان را شناسایی می نمایند و سپس ما با دریافت گزارش از این کارشناسان در راستای ساماندهی و مرمت محوطه گام برخواهیم داشت.

سرپرست پایگاه میراث فرهنگی ارجان و چگاسفلی شرح داد: این پروژه به صورت کلی شامل دو مرحله است که مرحله اول آن، آسیب شناسی محوطه است که از سه روز پیش شروع شده و برای آن بازه زمانی یکماه را معین کردیم.

او با بیان این که براساس برنامه ریزی صورت گرفته گزارش اولیه از آسیب شناسی محوطه اول بهمن ماه آینده توسط کارشناسان ارائه خواهد شد اضافه نمود: در گام بعد با تأمین اعتبار، آسیب های واردآمده طی سال های متمادی را که شامل تخریب های انسانی و غیرانسانی (طبیعی) است را برطرف و مرمت خواهیم کرد.

بارانی در انتها اضافه نمود: در این راستا جا دارد از پایگاه حفاظت میراث فرهنگی شهرستان بهبهان تشکر کنم که نزدیکترین همکاری لازم را با پایگاه میراث فرهنگی محوطه ارجان و چگاسفلی انجام می دهند تا ما بتوانیم هرچه سریعتر محوطه باستانی ارجان را آسیب شناسی، ساماندهی و مرمت کنیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 238

به "آسیب شناسی و مرمت محوطه باستانی ارجان در دست اقدام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیب شناسی و مرمت محوطه باستانی ارجان در دست اقدام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید