آلودگی تهران از پنجشنبه تا شنبه

به گزارش مجله عکسفا، اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به آلودگی هوای تهران از پنجشنبه تا شنبه هفته آینده (16 تا 18 دی ماه) هشدار داد.

آلودگی تهران از پنجشنبه تا شنبه

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد رنگ نیز آورده است: روز پنجشنبه (16دی ماه) به دلیل پایداری هوا، سکون نسبی جو، انباشت آلاینده های جوی به ویژه ذرات معلق در هوای کمتر از 2.5میکرون و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود که این شرایط جوی تا شنبه (18دی ماه) ادامه دارد.

در این شرایط جوی عدم وزش باد مناسب، رخداد غبارمحلی و در صورت عدم مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک، امکان افزایش شاخص آلودگی های جوی و کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه های حساس و در بعضی ساعات کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای تمام گروه ها در نواحی پرتردد و صنعتی تهران دور از انتظار نیست.

اداره کل هواشناسی استان تهران، مدیریت بهینه در استفاده از سوخت و زمان فعالیت واحد های صنعتی، اجتناب از حضور در فضای باز برای افراد دارای سابقه بیماری های قلبی و ریوی، اجتناب از رفت و آمد های غیر ضروری به نواحی پرتردد برای افراد سالمند و خردسال را توصیه می کند.

گفتنی است هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفر ها و انجام کار های روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدار ها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 اسفند 1400 بروزرسانی: 8 اسفند 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1949

به "آلودگی تهران از پنجشنبه تا شنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی تهران از پنجشنبه تا شنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید