تور ارزان فرانسه: استقبال مکرون و هریس از عصر نو روابط بین پاریس و واشنگتن

به گزارش مجله عکسفا، دو ماه پس از بحران زیردریایی های استرالیا، امانوئل ماکرون و کامالا هریس همکاری بین فرانسه و ایالات متحده را مهم ارزیابی کردند که نشان دهنده درک قوی بین دو کشور است.

تور ارزان فرانسه: استقبال مکرون و هریس از عصر نو روابط بین پاریس و واشنگتن

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به نقل از فرانس 24، معاون رئیس جمهور آمریکا برای فرونشاندن خشم فرانسوی ها پس از ماجرای زیردریایی های استرالیایی، سفر خود را در پاریس شروع کرد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه چهارشنبه 10 نوامبر، از کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا در پاریس استقبال کرد. آنها برهمکاری مهم بین فرانسه و ایالات متحده در مواجهه با شروع عصر تازه تاکید کردند.

کامالا هریس که روز سه شنبه وارد پاریس شد، پنج روز در مرکز فرانسه خواهد ماند. وی به ویژه در مراسم 11 نوامبر، مجمع صلح پاریس در روز پنجشنبه و کنفرانسی درباره لیبی در روز آدینه شرکت خواهد نمود.

در ابتدای این ملاقات، ماکرون گفت : ما چند روز پیش با رئیس جمهور بایدن ملاقاتی پربار در رم داشتیم که راه را برای هفته ها، ماه ها و سال های آینده نشان داد.

کامالا هریس گفت : ما دیدگاه مشترکی در رابطه با شروع عصر تازهی که سرشار از چالش ها و بعلاوه فرصت هاست، داریم. زمانی که فرانسه و ایالات متحده در گذشته با هم کار نموده اند، به لطف ارزش ها و اولویت های مشترک، همواره بسیار پیروز بوده اند.

استرالیا در ماه سپتامبر یک قرارداد با گروه دریایی فرانسه را لغو کرد و به جای آن تصمیم گرفت حداقل 12 زیردریایی هسته ای در مشارکت با ایالات متحده و انگلیس بسازد. این پیمان تازه موسوم به آکوس، اینطور برنامه ریزی شد که برای اولین بار زیر دریایی هایی با توان هسته ای در اختیار استرالیا قرار دهد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 دی 1400 بروزرسانی: 8 دی 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1881

به "تور ارزان فرانسه: استقبال مکرون و هریس از عصر نو روابط بین پاریس و واشنگتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان فرانسه: استقبال مکرون و هریس از عصر نو روابط بین پاریس و واشنگتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید