اهداف مهم حملات سایبری در 2020

به گزارش مجله عکسفا، تحقیقات کاسپراسکای در مورد برترین تهدیدات سایبری سال 2020 ثابت می کند، موسساتی که در فضای مجازی به شیوه های مختلف خدمات مالی ارائه می دهند هدف اصلی حملات سایبری هستند.

اهداف مهم حملات سایبری در 2020

بررسی های موسسه امنیتی کاسپراسکای نشان می دهد در سال 2020 فین تک ها، ارائه دهندگان خدمات بانکداری موبایل و موسسات تجارت الکترونیک سه هدف اصلی حملات سایبری خواهند بود.

تحقیقات کاسپراسکای در مورد برترین تهدیدات سایبری سال 2020 ثابت می کند، موسساتی که در فضای مجازی به شیوه های مختلف خدمات مالی ارائه می دهند هدف اصلی حملات سایبری هستند.

از جمله این اهداف می توان به اپلیکیشن های مورد استفاده برای یافتن فرصت های سرمایه گذاری، سیستم های پردازش داده های مالی در فضای آنلاین، ارز های دیجیتال و خدمات وابسته به آن و نیز زیرساخت های بانکداری آنلاین و به خصوص بانکداری موبایلی اشاره کرد.

در سال 2019 هم این حملات به خسارات مالی گسترده ای منجر شدند و کاسپراسکای بر این باور است که در سال 2020 هم خسارات مذکور افزایش می یابند. در این میان تهدید جدی متوجه اپلیکیشن های مالی و بانکی است که دارای حفره های امنیتی متعددی هستند و شرکت ها و موسسات عرضه کننده آن ها مسائل امنیتی را چندان جدی نگرفته اند.

کاسپراسکای همچنین در مورد افزایش نشت کد های منبع تروجان های بانکی در فضای مجازی هشدار داده و افزوده که این پدیده تولید انواع بدافزار برای حمله به اهداف فوق الذکر را تسهیل می کند. در سال های اخیر انتشار کد های منبع بدافزار هایی مانند زئوس و اسپای ای در فضای مجازی به تولید نسخه های پیشرفته و خطرناک تری از آن ها منجر شده بود.

منبع: فرادید
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 628

به "اهداف مهم حملات سایبری در 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهداف مهم حملات سایبری در 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید