این آدم ها محکومند که همواره تنها باشند

به گزارش مجله عکسفا، زندگی امروز- طبق یک آنالیز که به وسیله کمپانی Gallup صورت گرفته، 60 درصد از نسل هزاره یا میلنیال تنها هستند، و این در حالیست که امروزه دسترسی به انواع سایت های ارتباطی و فضا های مجازی برای میلیون ها میلیون کاربر در تمام جهان به راحتی فراهم است. به راستی چرا ارتباطات حقیقی بعد از 2 یا 3 دهه متوقف شده اند؟

این آدم ها محکومند که همواره تنها باشند

بچه ننه ها

فرض کنید پسری که با او آشنا شده اید برای هر قراری که می خواهد با شما بگذارد باید اول از مادرش اجازه بگیرد، هنوز مادرش اتاقش را مرتب می نماید و از پدرش پول توجیبی می گیرد. این پسر اگر رفتار بدی داشته باشد، پول توجیبی نخواهد داشت و خلاصه اینکه تمام تصمیم های زندگی اش را پدر و مادرش می گیرند. این بچه ننه نمی تواند مرد زندگی شما باشد و باید تنها بماند.

هواداران متعصب فوتبال

من نمی توانم با تو به خانه مادرت بیایم، چون تیم من بازی دارد و باید به ورزشگاه بروم!. اگر چنین جملاتی را مکررا از طرف مقابل تان می شنوید، یعنی با یک متعصب سفت و سخت طرفید که هر چیزی را فدای سرگرمی اش می نماید. چنین مردی فضایی برای زندگی و عشق ورزی و سرگرمی با شما باقی نمی گذارد و محکوم است همواره با تیم مورد علاقه اش تنها بماند.

کسانی که مدام می خواهند بقیه را تغییر بدهند

شما یک بوم نقاشی سفید نیستید که طرف مقابل تان هر چه دوست دارد روی شما بکشد. کسی که فکر می نماید باید شما را بتراشد و بخراشد تا همانی که خودش دوست دارد بشوید و مدام شما را با دیگران مقایسه می نماید و برای لباس پوشیدن و غذا خوردن و ارتباط با دوستان تان به جای شما تصمیم می گیرد اصلا مناسب دوستی هم نیست چه برسد به ازدواج! جالب اینجاست که این آدم هیچ مسئله ای با ایراد ها و ضعف های خودش ندارد و فقط نقص های دیگران را می بیند.

دلقک ها

این آدم آماده است تا هر داستان لوس و بیمزه ای که به ذهنش می رسد را تعریف کند و توجه همه را به خودش جلب کند، از ماجرا های روزمره گرفته تا خاطرات احمقانه و دست چندم و .... چنین آدم لوده ای می تواند تمام وقت ملاقاتتان را با این روش پُر کند و اصلا علاقه ای به گوش دادن به دیگران ندارد. اگر بخواهید کلامی به حرف های او اضافه کنید، با جملات ِ من یه بار ... میان کلام تان می پرد و اجازه حرف زدن به شما نمی دهد. پس سعی کنید دیگر با این آدم قرار ملاقات نگذارید، او بهتر است با جوک های بیمزه اش تنها بماند!

دروغگو ها

من قبلا دوست دختر داشتم، اما دیگر با هم نیستیم و فراموشش نموده ام، او این را می گوید، اما تمام بعدازظهرتان را مشغول تعریف کردن در خصوص مورد دوست دختر سابقش است، چه خوب و چه بد. این رفتار به این معنی است که احساسات او نسبت به کسی که قبلا در زندگی اش بوده هنوز سرد نشده و آمادگی آغاز یک رابطه تازه را ندارد. او حالا حالا ها باید تنها بماند.

ولخرج های بدهکار

یک ولخرج بدهکار می تواند شما را به لاکچری ترین و شیک ترین رستوران دعوت کند و گرانقیمت ترین غذا ها را سفارش بدهد، اما دفعه بعد از شما پول قرض بخواهد! دختر های ولخرج هم می توانند برای گرانترین پالتو ها و آخرین مدل آیفون از پدر خود پول بگیرند و از شما هم توقع داشته باشند هر چه دارید و ندارید خرج شان کنید و سرآخر هم شما را با جیب خالی رها نمایند و سراغ گزینه بعدی بروند. مراقب این رابطه ها باشید!

خسیس ها

آدم خسیس گوشی هوشمند ندارد، چون گوشی نوکیای 3310 او هنوز خوب کار می نماید. او تا جایی که ممکن است لباس های قدیمی اش را نگه می دارد، چون هنوز پاره نشده اند. او پول کمی همراه خود دارد، چون قصد خرید ندارد. برای آدم خسیس، تخیل و رویا هیچ جایگاهی ندارد. همسر چنین کسی می تواند از زندگی با او لذت ببرد؟!

ستیزه جو ها

غذای سرد شده، شیر تاریخ مصرف گذشته، ردی از خاک در اتاق هتل یا هر چیز دیگری می تواند بهانه ای باشد برای ستیزه جو ها تا داد و بیداد راه بیندازند و از زمین و زمان شکایت نمایند. تصور کنید همسر چنین کسی باشید: در موقعیت هایی مشابه آنچه گفتیم جز شرمندگی و استرس چه چیزی نصیب تان خواهد شد؟!

مدام گوشی به دست ها

فرض کنید دارید با اشتیاق خاطره ای تعریف می کنید یا از موضوعی دراماتیک سخن می گویید، اما متوجه می شوید طرف مقابل تان چشم و حواسش به صفحه موبایلش است. این آدم ها انگار هرگز نمی توانند از گوشی شان دور باشند و هنگام مکالمه ها، غذا خوردن، تماشای تلویزیون و ... مشغول تایپ کردن یا بالا و پایین کردن صفحات هستند. اگر طرف مقابل شما بیشتر ساکن فضای مجازیست تا زندگی واقعی بهتر است او را همانجا رها کنید و تنها بگذارید. چنین کسی بهتر است در همان فضای مجازی عشقش را پیدا کند!

ضعیف های ناامید

یک آدم ضعیف ناامید برای رسیدن به یک هدف، با بی فکری و عجولانه هر چه سر راهش است نابود می نماید. پسری را تصور کنید که در اولین قرار ملاقات با دختری در خصوص تعداد بچه هایی که دوست دارد داشته باشد حرف می زند، چون سعی دارد نشان بدهد قصدش ازدواج است! اما نمی داند که این رفتار او نامناسب و ضعیف تلقی می گردد. درست مانند دختری که بعد از دو سه بار ملاقات به پسری او را به خانواده اش معرفی می نماید!

اکتیویست های افراطی

افرادی که با شور و حرارت زیادی از ایده ای پیروی می نمایند اغلب در پی جذب فعالان تازه برای ایده خود هستند و برایشان خیلی مهم است که همسرشان نیز با آن ها کاملا هم عقیده باشد. بعلاوه هر گونه شوخی کردن و انتقاد درباره موضوعات مورد علاقه آن ها ممنوع است و برخورد شدید خواهد شد. اگر قرار است با این آدم ملاقات کنید دو راه دارید: یا باید به طور جدی تابع ایده های او بشوید یا اینکه اعتراف و تائید کنید مثل او بزرگ نشده و زندگی ننموده اید و مانند او فکر نمی کنید.

منبع: زندگی روز
انتشار: 6 دی 1400 بروزرسانی: 6 دی 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1879

به "این آدم ها محکومند که همواره تنها باشند" امتیاز دهید

1 کاربر به "این آدم ها محکومند که همواره تنها باشند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این آدم ها محکومند که همواره تنها باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید