اخبار اقتصادی

ملاقات سیروس عسگری با هیات رئیسه دانشگاه صنعتی شریف

جلسه هفتگی هیات رئیسه دانشگاه صنعتی شریف با حضور سیروس عسگری برگزار گردید.

24 مرداد 1399

کانادا استفاده از 1500 نوع سلاح را ممنوع نمود

نخست وزیر کانادا کمتر از دو هفته بعد از فجیع ترین کشتار در تاریخ این کشور، 1500 نوع سلاح گرم را ممنوع نمود.

23 مرداد 1399

خطرناکترین قاچاقچی داعش در شمال عراق دستگیر شد

فرماندهی عملیات نینوی از دستگیری خطرناکترین قاچاقچی داعشی ها و خانواده های آنها در موصل واقع در شمال عراق اطلاع داد.

23 مرداد 1399

موافقت اصولی 5 اقامتگاه بوم گردی در تهران صادر شد

معاون سرمایه گذاری اداره کل تهران گفت: موافقت اصولی پنج اقامتگاه بوم گردی با میزان اشتغال 50 نفر در استان صادر شد.

20 مرداد 1399

آمریکا شکایت خود علیه یک شهروند ایرانی را پس گرفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، وزارت دادگستری آمریکا در تصمیمی اتهامات خود علیه یک بانکدار ایرانی را پس گرفت.

18 مرداد 1399

مشکل تامین آب شرب در چند قدمی شیراز! ، کسی جوابگوی قحطی آب نیست

مردم روستای سلطان آباد شهرستان شیراز که یکی از روستاهای همجوار کلانشهر شیراز است، این روزها با مشکل تامین آب شرب روبرو هستند و سهم آنان از شبکه آب شرب بیش از چهار ساعت در هفته نیست.

17 مرداد 1399

صدور نخستین پروانه بهره برداری برای اقامتگاه بوم گردی ویژه معلولان در چناران

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چناران از صدور نخستین پروانه بهره برداری بوم گردی ویژه معلولان و چهارمین پروانه بوم گردی در روستای رادکان خبر داد.

16 مرداد 1399

بچه ها دوست دارند رمان عاشقانه بخوانند

فرهاد حسن زاده از نظارتی می گوید که مانع نوشتن مسائل بچه ها و نوجوانان می شود و ادبیات را بی خاصیت می کند. او همچنین می گوید بچه ها دوست دارند رمان های عاشقانه بخوانند.

14 مرداد 1399

افزایش خشونت مسلحانه در آمریکا در دوران کرونا

نتایج یک تحقیقات جدید از افزایش خشونت های مسلحانه در آمریکا در دوران شیوع کووید-19 (بیماری کروناویروس 2019) در این کشور حکایت دارد.

13 مرداد 1399

بورس دوباره میلیونی شد

معاملات امروز بازار سرمایه درحالی به انتها رسید که شاخص کل این بازار با 40 هزار و 417 واحد صعود، رقم یک میلیون و 28 واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز 9080 واحد صعود کرد و در رقم 330 هزار و 490 واحد ایستاد.

12 مرداد 1399

جدال پاکستان با ملخ ها

این روزها در کنار پدیده همه گیر ویروس کرونا در پاکستان، هجوم میلیون ها ملخ صحرایی به این کشور به بحث داغ تبدیل شده است، موضوعی که ضمن تشدید نگرانی ها نسبت به چالش امنیتی غذایی باعث شده تا مسئولان پاکستانی خود را برای مقابله با موج جدید آفت ملخ ها تا روزهای...

12 مرداد 1399

واکنش اوباما به قتل شهروند سیاهپوست: در آمریکای 2020 نباید این حوادث عادی باشد

رئیس جمهور سابق آمریکا با انتشار بیانیه ای درباره مرگ جورج فلوید، شهروند سیاه پوست به دست پلیس در شهر مینیاپولیس از آمریکایی ها خواست با به وجود آوردن هنجاری جدید اجازه ندهند میراث تعصب و رفتار نابرابر بیش از این نهادها و دل های مردم را آلوده سازد. ...

11 مرداد 1399

داروهای زیستی ایران در کشورهای توسعه یافته خریدار دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، سرعت رشد ایران در فراوری داروهای زیستی بسیار بالا است. داروهایی که در شرایط سخت تحریم ها و تنها با اتکا و باور به داشته های فکری جوانانمان فراوری شد. شاید روزی صادرات داروهای فراوریی ایرانی به دیگر کشورها...

5 مرداد 1399

ایرانشناسی نگاهی بی طرفانه به ایران است یا سوبژکتیو؟

خبرنگاران - ایران شناسی از دیرباز مورد توجه کشورهای گوناگون بوده و موسسه های مختلفی با نام ایران شناسی تاسیس شده و در زمینه ایران فعالیت نموده اند. در برخی از کشورها نیز در موسسه های شرق شناسی بخشی با نام ایران شناسی فعالیت می نمایند و می کوشند جنبه های...

4 مرداد 1399

رشد 27.6 درصدی قیمت اجاره بها در تهران، متوسط قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران

بر اساس گزارش بانک مرکزی، شاخص کرایه مسکن اجاره ای در شهر تهران و در کل مناطق شهری در خردادماه امسال، نشان دهنده رشد به ترتیب معادل 27.6 و 30.7 درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل است.

4 مرداد 1399

کرونا، استرس و راه های مقابله

در ماه های اخیر، وجود ویروسی ناشناخته، جدید و کشنده موجب شد تا شرایطی خاص و پر استرس بر دنیا حاکم شود. ویروسی که به راحتی در مدت زمان کوتاهی قادر است حیات انسان ها را تهدید کرده و به خطر اندازد و اینکه انسان تا کنون نتوانسته درمان خاصی در مقابل حمله آن...

3 مرداد 1399

راه اندازی مرکز رشد برای توسعه استارتاپ ها در زمینه علوم اعصاب و شناختی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در جلسه شورای راهبردی علوم اعصاب و شناختی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: با یاری شرکت های دانش بنیان، یک مرکز رشد برای توسعه استارتاپ ها در زمینه علوم اعصاب و شناختی راه اندازی گردد.

3 مرداد 1399

آیا اخلاقی است خانه بمانیم و دیگران مایحتاج زندگی را برایمان بیاورند؟

وب سایت یک پزشک - میثاق محمدی زاده: شیوع و اپیدمی ویروس کرونا در سراسر دنیا، بسیاری از چیز ها را تغییر داده است و شکلی جدیدی از زندگی و کار را شاهد هستیم.

2 مرداد 1399

گوترش: فرصتی برای تبدیل آتش بس در یمن به شرایط دائم وجود دارد

دبیر کل سازمان ملل روز آدینه در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره گفت که فرصتی برای مذاکرات میان طرف های درگیر در یمن وجود دارد تا آتش بس در این کشور را به شرایط دائمی تبدیل کند.

2 مرداد 1399

آخرین مهلت ویرایش اطلاعات متقاضیان طرح ملی مسکن

خبرنگاران: مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: مهلت ویرایش اطلاعات متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن 14 تیرماه است.

1 مرداد 1399
تعداد: (290)