اخبار اقتصادی

از فرانکلین تا بیمه کشاورزی و کرونا

رامین امینی زارع؛ سیزدهم آذرماه روز ملی بیمه است، بیمه، اگرچه ریشه در ایران باستان دارد و بیش از یک سده میهمان ایرانیان است، اما فعالیت بیمه گری در ایران به شکل مدرن آن با فعالیت بیمه گران خارجی از سال 1270 با واگذاری امتیاز بیمه گری به لازار پولیاکوف روسی...

30 دی 1399

جانسون و فون درلاین در بروکسل ملاقات می نمایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس امشب در بروکسل با اورزلا فون درلاین ملاقات می نماید تا اختلافات لندن و اتحادیه اروپا را در مورد روابط دو طرف در مورد شرایط پسابرگزیتی حل نمایند.

20 دی 1399

پروژه های توسعه ای اشتغال آفرین بخش ICT بودجه می گیرند

به گزارش خبرنگاران، بند ب تبصره 18 ماده واحده لایحه پیشنهادی بودجه سال 1400 که از سوی دولت به مجلس ارائه شده است، به شرکتهای تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه می دهد که با تأیید وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات تا مبلغ یکهزار و چهارصدمیلیارد ریال...

19 دی 1399

تضمین رسیدن به هدف

موفقیت راه دور و درازی دارد که برای رسیدن به آن باید زحمات زیادی بکشید، اما ابتدا باید تعریف خودتان از موفقیت در زندگی را تعیین کنید. چراکه بعضی از افراد رسیدن به پول زیاد را موفقیت می دانند و بعضی دیگر رسیدن به پست و صندلی و مقام را به منزله موفقیت به...

17 دی 1399

ماجرای جنجالی فروش نان قسطی در بوشهر

خبرنگاران : فرماندار دشتی استان بوشهر گفت: فروش نان قسطی در این شهرستان صحت ندارد و حتی بعضی از نانوایی ها با ارائه نان رایگان از نیازمندان حمایت می نمایند.

14 دی 1399

نمایده ساری: دولت نباید به خود اجازه دهد که شأن مجلس را زیر سوال ببرد

بابایی نماینده مردم ساری در مجلس گفت: دولت نباید به خود اجازه دهد که شأن مجلس شورای اسلامی را زیر سوال ببرد.

14 دی 1399

علت ضعف خودروسازان ایرانی در طراحی خودرو چیست؟ ، چرا تندر90 زشت است؟

هرمیداس اتابکی می گوید: هیچ طراحی نمی خواهد که یک خودروی زشت طراحی کند. این اولویت های خودروسازان و دفترچه فنی است که زیبا یا زشت بودن طراحی خودرو را مشخص می نماید!

13 دی 1399

خبرنگاران داوطلبان، توسعه دهندگان حس مسئولیت و بشردوستی در جامعه

تهران - خبرنگاران - همه ساله روز پنجم دسامبر برابر با 15 آذر به عنوان روز دنیای داوطلبان، در سراسر دنیا از فرشتگان مهربانی که یکی از وظایف شان ایجاد و توسعه حس مسئولیت و بشردوستی نسبت به اعضای جامعه به وسیله فعالیت های داوطلبانه است تجلیل می گردد، آنانی...

12 دی 1399

10 سطح آلوده؛ پس از تماس با این سطوح دست خود را بشویید!

با توجه به شیوع کرونا به این 10 سطح که در این نوشته به آن اشاره می کنیم توجه کنید و دست خود را در صورت تماس با آن بشویید. حتما پس از تماس با این سطوح دست خود را بیست الی سی ثانیه بشویید.

9 دی 1399

لزوم عرضه تمام تولیدات زنجیره فولاد در بورس

اگرچه هدف دولت از تدوین شیوه نامه ساماندهی زنجیره فولاد اصلاح ایرادات و حذف رانت بوده، اما در این شیوه نامه، با قیمت گذاری دستوری، کارکرد بازار سرمایه را زیر سوال برده است.

7 دی 1399

هر آنچه باید درباره مرورگر کرومیوم گوگل بدانید

از زمانی معرفی اش در سال 2008 میلادی، مرورگر گوگل کروم تبدیل به یکی از محبوب ترین متدهای گشت وگذار در اینترنت شده است. با این همه، آیا می دانستید که کروم در واقع یکی از زیرمجموعه های پروژه ای دیگر به نام پروژه کرومیوم است؟

7 دی 1399

فرایند نرخ های سودهای بانکی از سال 97 تا 99

نرخ سود علی الحساب سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت عادی در بانک های دولتی طی سال های 1397 تا 1399، رقم 10 درصد بوده است.

6 دی 1399

خبرنگاران هشت واحد صنفی در اردستان پلمب شد

کاشان - خبرنگاران - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت اردستان گفت: هشت واحد صنفی متخلف این شهرستان در مدت چهار روز از اجرای طرح محدودیت کرونایی پلمب شد.

4 دی 1399

مدیران صندوق ها، مسئول جبران ضرر سهامداران

خبرگزاری خبرنگاران- مدیر نظارت بر نهاد های مالی سازمان بورس گفت: مدیران صندوق ها، مسئول اطلاعات و جبران ضرر سهامداران هستند.

2 دی 1399

شام آخر دولت های نفتی

دولت های نفتی حاشیه خلیج فارس، دهه ها با اتکا به پترودلار های بی سرانجام و سهل الوصول، حساب های ذخایر ارزی خود را فربه می ساختند. اما همه گیری کووید-19 و تخریب گسترده بازار انرژی، نشان می دهد ورق برگشته و عصر طلایی اسطوره دولت های نفتی رو به زوال است.

2 دی 1399

خبرنگاران مثلث طلایی گردشگری اصفهان، یزد و فارس راه اندازی می گردد

اصفهان- خبرنگاران- استاندار اصفهان گفت:در راستای تحقق گردشگری سلامت، بدنبال این هستیم تا با استان های یزد و فارس بتوانیم مثلث طلایی گردشگری را راه اندازی کنیم.

30 آذر 1399

خبرنگاران رایزنی سفیر ایران و وزیر آموزش عمان درباره توسعه همکاری های مشترک

تهران - خبرنگاران - سفیر ایران و وزیر آموزش عالی، تحقیقات علمی و نوآوری عمان درباره توسعه همکاری های دو کشور در زمینه های مربوطه با یکدیگر گفتگو کردند.

30 آذر 1399

تسلا در جمع 500 شرکت عظیم بورسی آمریکا

خبرنگاران : شرکت تسلا، خودروساز آمریکایی که در زمینه فراوری خودروهای برقی پیشگام است، بالاخره به صورت رسمی به لیست 500 شرکت عظیم بورسی در بازار سهام ایالات متحده پیوست.

28 آذر 1399

هشدار بایدن درباره واکسن کرونا

ایسنا نوشت: رئیس جمهوری منتخب آمریکا هشدار داد، اگر دولت ترامپ در گذار نرم قدرت همکاری نکند، ممکن است افراد بیشتری را بابت ابتلا به کروناویروس از دست بدهیم.

27 آذر 1399

سهم بایدنی ها و ترامپی ها از کیک اقتصاد

آمار نشان می دهد مناطقی که بایدن در آن ها رای بیشتری کسب نموده است در مجموع 70 درصد فراوری داخلی ایالات متحده را به خود اختصاص داده اند. با آنالیز نتایج انتخابات اخیر آمریکا معین می گردد آن دسته از مناطق ایالت های مختلف آمریکا که به بایدن رای داده اند،...

24 آذر 1399
تعداد: (383)