این ببر یک مشکل بزرگ دارد، گول ظاهرش را نخورید! ، عکس

به گزارش مجله عکسفا، شاید در نگاه اول طبیعی به نظر برسد اما با کمی دقت می توان ایرادات عکس ببر شکارچی گورخر را پیدا کرد.

این ببر یک مشکل بزرگ دارد، گول ظاهرش را نخورید! ، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، باز هم پای هوش مصنوعی در میان است و این بار ببری را به تصویر کشیده که در نگاه اول به نظر می رسد دنبال شکار گورخر است.

البته اگر کمی علاقه مند به طبیعت باشید به راحتی پی می برید که ببر هیچگاه دنبال شکار گورخر نخواهد رفت چرا که این دو حیوان باشکوه در دو قاره متفاوت و هزاران کیلومتر دورتر از هم زندگی می نمایند.

آخرین ببرهای دنیا ساکن قاره آسیا هستند در حالی که گورخرها در دشت های حاصلخیز آفریقا زندگی می نمایند.

نشریه سان این تصویر را با استفاده از فناوری هوش مصنوعی استیبل دیفیوژن که کار تبدیل متن به تصویر را انجام می دهد فراوری نموده است.

ساختن این تصویر هر چند نادقیق برای هوش مصنوعی فقط چند ثانیه طول کشیده است و با این حال می تواند بسیاری از مردم را به اشتباه بیاندازد.

در حالی که هوش مصنوعی در فراوری تصاویر و کارهای دیگر به حد زیادی پیشرفت نموده است اما هنوز تا رسیدن به مرحله ای که بی خطا به نظر برسد راه درازی در پیش دارد.

فعلا در مرحله ای هستیم که کمی دقت در تصاویر می توانیم خطاهای هوش مصنوعی را پیدا کنیم و سره را از ناسره تشخیص دهیم اما با پیشرفت هوش مصنوعی خطر فراوری تصاویر جعلی بی نقص و توسعه اطلاعات نادرست بیش از هر زمانی نزدیک به نظر می رسد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1402 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 2211

به "این ببر یک مشکل بزرگ دارد، گول ظاهرش را نخورید! ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این ببر یک مشکل بزرگ دارد، گول ظاهرش را نخورید! ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید