مشخص بودجه 4 میلیارد دلاری پژوهش در کانادا

به گزارش مجله عکسفا، جعفر مهراد در مصاحبه با خبرنگاران گفت: اعلام بودجه سال 2018 میلادی کشور کانادا در 27 فوریه موجب خرسندی و شادمانی دانشمندان این کشور شده است به نحوی که این بودجه شامل تقریبا 4 میلیارد دلار کانادا(3.1 میلیارد دلار امریکا) است که طی 5 سال آینده صرف توسعه علوم می گردد.

مشخص بودجه 4 میلیارد دلاری پژوهش در کانادا

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

وی اضافه کرد: بخش مهمی از این بودجه در اختیار سه شورای پژوهشی قرار خواهد گرفت.

بنیانگذار پایگاه استثنادی علوم دنیا اسلام تاکید نمود: این رقم، علاوه بر یک میلیارد دلاری است که کانادا باهدف تکریم پژوهشگران و دانشمندان علوم در سال قبل برای نوآوری در بودجه سالانه خود منظور نموده بود.

مهراد تاکید نمود: بودجه امسال بزرگترین سرمایه گزاری در بخش تحقیقات بنیادی در تاریخ کانادا است.

وی اضافه کرد: شورای پژوهشی علوم طبیعی و مهندسی و موسسات تحقیقات بهداشتی هر کدام 354.7میلیون دلار و شورای پژوهشی علوم اجتماعی و انسانی 215.5 میلیون دلار کانادا دریافت خواهند کرد.

بنیانگذار پایگاه استثنادی علوم دنیا اسلام گفت: همچنین این سه شورای پژوهشی به صورت مشترک بودجه دیگری برابر با 275 میلیون دلار کانادا برای تحقیقات بین المللی، بین رشته ای، اقدام سریع و ریسک بالاتر دریافت خواهند کرد.

مهراد عنوان نمود: در بودجه پژوهشی امسال، مبلغ 763 میلیون دلار کانادا برای بنیاد نوآوری کانادا که برای زیر ساخت های پژوهشی هزینه خواهد نمود، منظور شده است.

وی اضافه کرد: دولت کانادا در نظر دارد که تخصیص این رقم را براساس توصیه های گزارش سال گذشته Canadas Fundamental Science Review با احتساب 462 میلیون دلار کانادا تا سال 2023 میلادی دائمی کند.

چهره ماندگار علمی کشور گفت: برای پژوهشگران جوان مبلغ اضافی دیگری معادل 210 میلیون دلار کانادا طی 5 سال آینده در نظر گرفته شده است.

مهراد تاکید نمود: براساس این برنامه، دانشمندان در دانشگاه های سراسر این کشور مورد حمایت بوده و این بودجه برای پژوهشگران جوان اختصاص دارد.

وی تاکید نمود: افزون برآن از بودجه سال 2018 میلادی برای برخی از سازمان های تحقیقاتی مستقل نیز هزینه می گردد. برای مثال، انستیتو محاسباتی کوانتوم طی سه سال آینده مبلغ 15 میلیون دلار کانادا دریافت خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 329

به "مشخص بودجه 4 میلیارد دلاری پژوهش در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشخص بودجه 4 میلیارد دلاری پژوهش در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید