راهنمای دریافت ویزای انگلستان

به گزارش مجله عکسفا، اگر قصد سفر به انگلستان را داشته باشید، احتمالا می دانید که به ویزا نیاز خواهید داشت. ویزا شرط لازم برای سفر به این کشور است و انواع متعددی دارد. ویزای توریستی انگلیس، ویزای تحصیلی، ویزای کار انگلیس و … برخی از انواع ویزای این کشور هستند که هرکدام شرایط خاص خود را دارند. شاید طی کردن مراحل قانونی دریافت ویزا شما را خسته و ناامید کنید اما قطعا دریافت ویزای انگلستان، راه شما را برای یک تجربه هیجان انگیز و شروع یک سفر به یادماندنی باز خواهد کرد. در ادامه همراه باشید تا با راهنمای اخذ ویزای انگلیس آشنا شوید.

راهنمای دریافت ویزای انگلستان

راهنمای سفر به انگلستان را هم در خبرنگاران بخوانید تا اطلاعاتتان درباره این کشور کامل شود.

انواع ویزای انگلیس

انگلستان سه نوع ویزا ارائه می کند که شما متناسب با قصد سفر خود باید برای یکی از آن ها اقدام کنید.

 1. ویزای توریستی انگلیس
 2. ویزای کار انگلیس
 3. ویزای تحصیلی انگلیس
 • ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی یکی از محبوب ترین ویزاهای این کشور است. جالب است بدانید که اصلی ترین شرط اخذ ویزای توریستی انگلیس، تمکن اقتصادی و گردش حساب است که در ادامه درباره آن به شما می گوییم.

هزینه ویزای توریستی انگلستان به شرح زیر است:

 1. شش ماهه - 270 دلار
 2. دو ساله - 620 دلار
 3. پنج ساله - 1080 دلار
 4. ده ساله - 1350 دلار

این هزینه ها در طول زمان و فعالیت های اقتصادی، تغییر خواهد کرد.

 • ویزای کار انگلیس

برای اخذ ویزای کار انگلیس شما باید یک دعوت نامه معتبر از سوی یک شرکت یا کارفرما داشته باشید. برای آنکه بتوانید این ویزا را دریافت کنید و در کشور انگلیس مشغول به کار شوید، حتما باید نمره بالایی از آیلتس داشته باشید.

 • ویزای تحصیلی انگلیس

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید دعوت نامه از سوی یک دانشگاه داشته باشید. در کنار برگه پذیرش و دعوت نامه دانشگاه، شما باید مدارک تحصیلی خود را نیز ارائه دهید. تمکن اقتصادی نسبت به رشته و دانشگاه پذیرفته شده از مهم ترین شرط های دریافت این ویزا است.

ویزای انگلیس برای ایرانیان

اخذ ویزای انگلیس یکی از سخت ترین ویزاها برای ایرانیان است. این ویزا شرایط ویژه ای دارد که ممکن است همه ایرانیان نتوانند آن را تهیه کنند. مدارک لازم برای ویزای انگلیس بسته به نوع ویزا می تواند متفاوت باشد. ایرانیان از طریق سفارت بریتانیا در تهران می توانند برای دریافت ویزای انگلستان اقدام کنند.

 • آدرس سفارت انگلیس

تهران، خیابان فردوسی، بین خیابان نوفل لوشاتو و خیابان جمهوری، پلاک 198

 • ساعت کار سفارت انگلیس

هر روز به جز جمعه ها از 7:30 صبح تا 2:30 بعدازظهر

پس از ارائه درخواست به سفارت، شما باید از طریق مراکز VFS Global در ایران و خارج از ایران برای انگشت نگاری اقدام کنید. وی اف اس گلوبال خدمات پشتیبانی اداری همچون جمع آوری درخواست های ویزا را برای برخی از سفارتخانه ها انجام می دهد. این سازمان هیچ تاثیری در تایید یا رد درخواست ویزا نخواهد داشت و تنها فعالیت های مربوط به اسناد را انجام می دهد. اطلاعات بیش تر درباره این سازمان را می توانید از وبسایت VFS Global بخوانید.

 • آدرس وی اف اس گلوبال

VFS Global در تهران چندین شعبه دارد.

شعبه A:

تهران، میدان هروی، مجتمع هروی سنتر

شعبه B:

تهران، آرژانتین، خیابان الوند

آدرس سایر شعبه های وی اف اس گلوبال در تهران را می توانید بر روی نقشه زیر پیدا کنید.

 • ساعت کار وی اف اس گلوبال

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 8 صبح تا 3 بعدازظهر

شرایط اخذ ویزای انگلیس

شرایط دریافت ویزای انگلیس بی شباهت به ویزای شینگن نیست. برای دریافت این ویزا شما به یکی از موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 1. دعوت نامه از بستگان درجه یک
 2. تاریخچه سفر
 3. گردش حساب و تمکن اقتصادی

دعوت نامه از بستگان درجه یک

یک دعوت نامه معتبر از بستگان درجه یک شما می تواند دریافت ویزای انگلیس را امکان پذیر کند. در این دعوت نامه باید حتما مدت زمان اقامت، محل اقامت، تاریخ ورود و خروج به کشور انگلیس و نسبت شما با فرد نوشته شده باشد.

تاریخچه سفر

اگر تجربه سفر با یکی از ویزاهای شینگن، کانادا، استرالیا یا کشورهای آسیایی را داشته باشید، احتمال پذیرفته شدن ویزای شما بیشتر خواهد بود.

گردش حساب و تمکن اقتصادی

تمکن اقتصادی به ازای هر شخص حدود 100 تا 150 میلیون تومان خواهد بود. گردش حساب نیز برای سه تا شش ماه آخر اعتبار خواهد داشت. در مدارک ارائه شده، تمکن اقتصادی باید به پوند انگلیس یا دلار آمریکا محاسبه شود. همچنین منظور از گردش اقتصادی، تعداد تراکنش های اجرا شده از طریق حساب است. به طور کلی تمامی فعالیت های اقتصادی شما همچون اجاره خانه، میزان درآمد و … باید در مدارک اعلام شود.

مدارک لازم برای ویزای انگلیس

تمامی مدارک ارائه شده به سفارت بریتانیا باید از طریق دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی یا ولزی ترجمه شوند. مهر دارالترجمه به مدارک شما اعتبار خواهد بخشید و برای اخذ ویزای انگلیس نیازی به تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه نخواهید داشت. در ادامه لیستی از مدارک لازم برای ویزای انگلیس را می بینید.

 1. گذرنامه یا پاسپورت فعلی حداقل با یک صفحه خالی
 2. گذرنامه یا پاسپورت های سابق به همراه ویزاهای گذشته
 3. اصل و ترجمه شناسنامه
 4. ارائه مدارک دعوت نامه، تاریخچه سفر و تمکن اقتصادی و گردش حساب
 5. ارائه گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی
 6. سند رزرو بلیت رفت و برگشت هواپیما
 7. سند رزرو هتل یا همان واچر هتل (Hotel Voucher)

مراحل دریافت ویزای انگلیس

ابتدا باید پس از ایجاد حساب کاربری، فرم درخواست ویزا را به صورت آنلاین از طریق وبسایت سفارت بریتانیا تکمیل کنید. در این مرحله هزینه ویزا را نیز باید به صورت آنلاین پرداخت کنید. پس از پرداخت هزینه ویزا به صورت آنلاین، باید وقت سفارت خود را تعیین کنید. در وقت سفارت بریتانیا شما مصاحبه ای نخواهید داشت و تنها برای تکمیل کارهای اخذ ویزا باید به سفارت بروید.

همچنین باید به یکی از شعب VFS Global بروید و مدارک خود را تحویل دهید. در این دفاتر همچنین باید کارهای مربوط به انگشت نگاری خود را انجام دهید. پس از آن اگر ویزای شما تحصیلی باشد برای مصاحبه از شما دعوت خواهند کرد، در غیر این صورت نیازی به انجام مصاحبه نخواهید داشت. تنها متقاضایان بین 14 تا 79 سال برای اخذ ویزای انگلیس به انگشت نگاری نیاز خواهند داشت. بچه ها زیر 14 سال هم باید همراه والدین خود به این دفاتر مراجعه کنند اما از آن ها انگشت نگاری نمی شود.

 • هزینه ویزای انگلیس

هزینه ویزای انگلیس باتوجه به نوع ویزا و مدت اعتبار ویزا متفاوت خواهد بود. جالب است بدانید که هزینه دریافت ویزای انگلستان از سفارت بریتانیا در تهران گران تر از دفاتر VFS Global در خارج از ایران است.

 • وقت سفارت انگلیس

در تهران وقت فوری سفارت انگلیس وجود ندارد. تنها پس از تکمیل فرم مربوطه در وبسایت سفارت، می توانید برای وقت سفارت در تهران اقدام کنید. معمولا این وقت تا دوهفته پس از ارسال درخواست تعیین می شود. همچنین شما می توانید به جای تهران، وقت سفارت خود را در دبی یا استانبول تعیین کنید و از آنجا برای تکمیل درخواست خود اقدام کنید.

جواب ویزای انگلیس

جواب ویزای انگلیس شما، دو تا سه هفته پس از ارسال درخواست و تکمیل مدارک لازم برای ویزای انگلیس اعلام می شود. شما برای دریافت جواب ویزای خود می توانید از سرویس های متنوع سفارت استفاده کنید:

 1. سرویس استاندارد : 15 روز کاری
 2. سرویس ویژه: 5 روز کاری
 3. سرویس سوپر ویژه : 24 ساعت

شما در وبسایت سفارت با پرداخت هزینه جداگانه، می توانید یکی از سرویس های بالا را برای دریافت جواب ویزای خود انتخاب کنید. سرویس استاندارد حدود 125 دلار، سرویس ویژه 409 دلار و سرویس سوپر ویژه 1406 دلار برای یک ویزای شش ماهه برای شما هزینه خواهد داشت.

دلایل رد (ریجکت) ویزای انگلیس

ممکن است ویزای شما به یکی از دلایل زیر ریجکت شود.

 1. عدم ارائه مدارک سوپیشینه
 2. مدارک جعلی
 3. ناکافی بودن تمکن اقتصادی
 4. مغایرت نوع ویزا با هدف سفر
 5. عدم گذراندن کامل مراحل اخذ ویزا
 6. حبس به مدت 4 سال یا بیشتر
 7. و …

اگر به هر دلیلی درخواست ویزای شما از طریق سفارت ریجکت شد. شما می توانید بر روی آن اعتراض کنید. برای اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس شما باید یک ایمیل به سفارت بنویسید و در آن از دلایل رد ویزای خود صحبت کنید و به رای آن ها اعتراض کنید. در این ایمیل باید تمامی اطلاعات شخصی و پرونده ویزای خود را نیز ارسال کنید.

شما فقط یک بار آن هم در این ایمیل فرصت خواهید داشت تا اشتباه بودن ریجکت ویزای خود را اثبات کنید. اگر دلایل شما سند کافی داشته باشید و حرفتان پذیرفته شود، دو تا سه هفته بعد به شما پاسخ خواهند داد. پس از پذیرش از طریق سفارت، شما باید مجددا برای دریافت ویزای انگلیس اقدام کنید.

در پایان

پیش از آنکه برای دریافت ویزای انگلیس اقدام کنید، ابتدا هدف سفر و نوع ویزای خود را تعیین کنید. پس از بررسی وبسایت سفارت و تهیه تمامی مدارک لازم، به پر کردن فرم اقدام کنید. جهت دریافت ویزای انگلستان ممکن است سختی هایی داشته باشد، به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که با دقت و صبر کافی پیش بروید.

منبع:عـلی بـابا

منبع: دیجیاتور
انتشار: 13 مرداد 1401 بروزرسانی: 13 مرداد 1401 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 2088

به "راهنمای دریافت ویزای انگلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای دریافت ویزای انگلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید