خبرنگاران افزایش بیش از 2 برابری مبتلایان کرونا در آذربایجان شرقی

به گزارش مجله عکسفا، تبریز - خبرنگاران - رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به شناسایی یکهزار کرونایی مثبت در شبانه روز گذشته در آذربایجان شرقی، پیش بینی کرد که شرایط شیوع بیماری کووید 19 در استان در هفته های آینده بدتر گردد.

خبرنگاران افزایش بیش از 2 برابری مبتلایان کرونا در آذربایجان شرقی

به گزارش چهارشنبه خبرنگاران، محمد حسین صومی در یک گفت وگوی خبری اضافه نمود: در مجموعه استان های کشور شاهد افزایش تعداد بیماران بستری و سرپایی هستیم و در آذربایجان شرقی نیز تعداد بیماران بستری رو به افزایش است.

وی با اشاره به بستری بودن 858 نفر کرونایی در بیمارستان های آذربایجان شرقی گفت: این آمار در تاریخ سی ام اسفند ماه پارسال 385 نفر بود، اما آمار کنونی افزایش بیش از دو برابری را نشان می دهد.

وی همچنین به بستری بودن 183 نفر کرونایی در بخش های ویژه بیمارستان های آذربایجان شرقی، اشاره و اظهار کرد: 60 نفر از این تعداد به یاری دستگاه تهویه مکانیکی نفس می کشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین از افزایش بیش از 2.5 برابری تعداد مراجعان سرپایی اطلاع داد و اضافه نمود: شهرستان های جلفا، سراب، شبستر، میانه و هشترود جزو شهرهای قرمز و پرخطر و پنج شهر تبریز، اهر، کلیبر، مرند و چاراویماق نارنجی بوده و در آذرشهر و بناب نیز تعداد بستری ها رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه 25 درصد بستری های کرونایی در آذربایجان شرقی در روزهای اول، افراد غیربومی بودند، تشریح کرد: آنالیز آمارها بر اساس موبایل ها در طول 15 روز گذشته افزایش 127 درصدی ورودی مسافر به استان را نشان می دهد، در حالی که خروجی استان ما تنها 15 درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: این نشان می دهد که هنوز بسیاری از افراد غیر بومی در استان ما حضور داشته و عامل انتشار ویروس کرونا هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1587

به "خبرنگاران افزایش بیش از 2 برابری مبتلایان کرونا در آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش بیش از 2 برابری مبتلایان کرونا در آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید