هیچ بهانه ای برای حضور نیافتن دانشجویان دانشگاه آزاد کرمانشاه در امتحانات انتها ترم قابل قبول نیست

به گزارش مجله عکسفا، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد کرمانشاه گفت: امتحانات پایان ترم تحصیلی این واحد دانشگاهی در تیرماه 1400 برگزار می شود و هیچ بهانه ای برای شرکت نکردن در امتحانات آنلاین را نمی پذیریم.

هیچ بهانه ای برای حضور نیافتن دانشجویان دانشگاه آزاد کرمانشاه در امتحانات انتها ترم قابل قبول نیست

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، رضا ابراهیم پوریان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد کرمانشاه با تاکید بر اهمیت برگزاری منظم امتحانات پایان ترم گفت: کلاس های برخط دانشگاه آزاد کرمانشاه به صورت منظم تا اوایل تیر در حال برگزاری است و امتحانات پایان ترم هم در زمان بندی اعلامی (در تیرماه) به صورت منظم برگزار می شود و دانشجویان باید با آمادگی کافی در این امتحانات شرکت کنند.

ابراهیم پوریان اضافه نمود: با توجه به برنامه ریزی منظم زمان بندی و اهمیت امتحانات پایان ترم، هیچ بهانه ای برای حضور نیافتن دانشجویان در این امتحانات پذیرفته نمی شود؛ چرا که دانشجویان می توانند با شارژ نگه داشتن رایانه، لپ تاپ یا تلفن همراه و تهیه بسته های اینترنت ارزان قیمت و رایگانی که در اختیار دارند حتی در صورت قطعی برق به راحتی در امتحانات شرکت کنند و جوابگوی سؤالات باشند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد کرمانشاه به این نکته اشاره کرد که برگزاری امتحانات پایان ترم در هر دانشگاه از مهم ترین وظایف حوزه آموزش محسوب می شود و ادامه داد: اکنون با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامت استادان، کارکنان و دانشجویان، این امتحانات به صورت برخط برگزار می شود.

وی اظهار کرد: لازم است داوطلبان مانند امتحانات حضوری که نیازمند برنامه ریزی و شرکت منظم در این امتحانات است و قوانین خاص خود را دارد. در امتحانات برخط هم آمادگی لازم، یعنی شارژ نگه داشتن وسایل و ارتباط مناسب اینترنتی را در نظر داشته باشند؛ پس حضور نداشتن در امتحان آنلاین به منزله کسب نکردن نمره لازم بوده و غیرقابل تکرار است.

ابراهیم پوریان در مورد نحوه برگزاری کلاس های ترم مهر 1400 اظهار داشت: برگزاری حضوری این کلاس ها منوط به تأیید ستاد ملی مقابله با کرونا است و در صورت واکسیناسیون دانشگاهیان در تابستان و تأیید این ستاد و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، کلاس های ترم مهر به صورت حضوری برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1676

به "هیچ بهانه ای برای حضور نیافتن دانشجویان دانشگاه آزاد کرمانشاه در امتحانات انتها ترم قابل قبول نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ بهانه ای برای حضور نیافتن دانشجویان دانشگاه آزاد کرمانشاه در امتحانات انتها ترم قابل قبول نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید