خبرنگاران 36 مورد گداختگی سیم برق فشار متوسط در شهر اهواز رخ داد

به گزارش مجله عکسفا، اهواز - خبرنگاران - مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق اهواز گفت: بدلیل افزایش بار شبکه طی یک ماه اخیر 36 مورد گداختگی کابل های برق در اهواز اتفاق افتاده که در بعضی نقاط منجر به شعله ور شدن ترانس برق شده است.

خبرنگاران 36 مورد گداختگی سیم برق فشار متوسط در شهر اهواز رخ داد

علیرضا شکرخدایی روز آدینه در گفت وگو با خبرنگار مجله عکسفا اضافه کرد: علت گداختگی کابل های برق در سطح شهر اهواز افزایش بار شبکه در زمان پیک مصرف است که باعث قطع کابل و خاموشی می گردد.

وی ادامه داد : گرمای شدید هوا دمای تجهیزات برق را تا 215 درجه سانتیگراد می رساند که همین عامل باعث خاموشی در مدار می گردد.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق اهواز با اشاره به راه اندازی مرکز کنترل انرژی با عنوان ECC در اهواز گفت: به وسیله کنترل در این مرکز مشترکان پرمصرف شناسایی و اخطار لازم برای کاهش بار مصرفی به آنها داده می گردد، چنانچه نسبت به اخطار بی توجهی نمایند برق آنها قطع می گردد.

شکرخدایی اضافه کرد: در این مرکز برق کلیه مشترکین عظیم از جمله شرکت های صنعتی، ادارات، سازمان ها، مساجد و مجتمع های تجاری به صورت هوشمند کنترل و پایش می شوند که برای رفاه حال شهروندان در این ایام گرم تابستان دچار خاموشی نشوند.

وی با اشاره به تعمیرات شبکه بدون خاموشی در شبکه برق گفت: با راه اندازی 2 مرکز مهم نگهداری و تعمیرات شبکه برق فشار متوسط برای کار با خطوط برق دار در شرق و غرب اهواز تا به امروز بیش از 71 هزار عملیات نصب و اصلاح شبکه برق فشار متوسط بدون خاموشی اجرا شده است.

خاموشی ناشی از کمبود برق در اهواز نداریم

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق اهواز گفت: قطعی برق با برنامه در شهر اهواز که ناشی از کمبود برق باشد وجود ندارد اما در اثر افزایش بار شبکه در یک نقطه تعیین شاهد خاموشی دور از انتظار نیست.

وی اعلام کرد: حدود 390 فیدر خط فشار متوسط و 14 هزارو 719 ترانس برق با ظرفیت های مختلف در شبکه برق اهواز وجود دارد که هر کدام از این ترانس ها تعدادی از مشترکین را برق رسانی می نمایند و در صورت بالارفتن بار شبکه بر روی یک ترانس باعث قطعی شبکه برق می گردد.

وی از شهروندان خواست در ساعات پیک یا اوج مصرف برق به ویژه پیک اول که در ساعت 13 تا 17 است، الگوی مصرف برق را رعایت نمایند.

شبکه برق اهواز دارای 6 هزار کیلومتر برق فشار متوسط و چهار هزارو 500 کیلومتر برق فشار کم است.

منبع: ایرنا
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1112

به "خبرنگاران 36 مورد گداختگی سیم برق فشار متوسط در شهر اهواز رخ داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 36 مورد گداختگی سیم برق فشار متوسط در شهر اهواز رخ داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید