تور استرالیا: درخواست سازمان ملل از استرالیا برای حذف زغال سنگ

به گزارش مجله عکسفا، مشاور ویژه سازمان ملل متحد در امور تغییرات اقلیمی از دولت استرالیا خواست تلاشهایش برای حذف زغال سنگ را مضاعف کند در غیر این صورت تغییرات اقلیمی آسیب چشمگیری به اقتصاد این کشور وارد خواهد نمود.

تور استرالیا: درخواست سازمان ملل از استرالیا برای حذف زغال سنگ

با تور استرالیا از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

به گزارش خبرنگاران، وابستگی استرالیا به نیروی زغال سوز این کشور را به یکی از عظیمترین انتشاردهندگان کربن جهان تبدیل نموده اما دولت محافظه کار این کشور همیشه از صنایع سوخت فسیلی حمایت و اعلام نموده اقدام سخت گیرانه در مورد آلایندگی به قیمت مشاغل تمام خواهد شد.

سلوین هارت، مشاور ویژه سازمان ملل متحد در امور تغییرات اقلیمی در یک سخنرانی در دانشگاه ملی استرالیا در کانبرا گفت: ما کاملا نقشی که زغال سنگ و سایر سوختهای فسیلی در اقتصاد استرالیا ایفا می نمایند را درک می کنیم حتی اگر معدنکاری سهم کوچکی (حدود دو درصد) از کل مشاغل داشته باشد. اما ضروری است که یک صحبت جدی، صادقانه و منطقی درباره آنچه به نفع استرالیاست، داشته باشیم.

سازمان ملل متحد از کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری مالی که استرالیا هم در میان آنهاست، خواسته است استفاده از زغال سنگ را تا سال 2030 کنار بگذارند.

وزیران انرژی و محیط زیست اقتصادهای عظیم گروه 20 در ژوییه پیروز نشدند برای حذف زغال سنگ تا سال 2025 به توافق برسند اما برخی از کارشناسان می گویند احتمال پیشرفتهایی در مذاکرات اقلیمی سازمان ملل متحد در گلاسکو در نوامبر وجود دارد.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا گفت: استرالیا در راستا صفر کردن انتشار کربن است اما به برنامه زمانی مشخصی اشاره نکرد. وی گفت: استرالیا پیش بینی های انتشار کربن 2030 خود را در مذاکرات گلاسکو به روز خواهد نمود.

بیشتر کشورهای پیشرفته متعهد شده اند تا سال 2050 به هدف صفر کردن انتشار کربن برسند.

بر اساس گزارش رویترز، هارت گفت: دولت استرالیا باید از فرصت استفاده نموده و به انرژیهای تجدیدپذیر سوئیچ کند. اگر جهان به سرعت زغال سنگ را کنار نگذارد، تغییرات اقلیمی صدمات شدیدی به اقتصاد استرالیا از کشاورزی تا گردشگری وارد خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1754

به "تور استرالیا: درخواست سازمان ملل از استرالیا برای حذف زغال سنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استرالیا: درخواست سازمان ملل از استرالیا برای حذف زغال سنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید