دست پر شبکه دنا برای نوروز 1401

به گزارش مجله عکسفا، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل صداوسیمای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: شبکه استانی دنا دست پر به استقبال نوروز 1401 می رود.

دست پر شبکه دنا برای نوروز 1401

امیر رئوف در جمع خبرنگاران با بیان اینکه صداو سیمای استان برای تحویل سال 1401 برنامه های شاد، متفاوت و تاریخی خود را پیش بینی نموده است، افزود: برنامه زنده باوینه ویژه تحویل سال نو ساعت 15 و 30 دقیقه تا 20 و 30 دقیقه، روز تحویل سال از سیمای شبکه استانی دنا پخش می نماید.

وی با اشاره به اینکه تهیه کنندگی این برنامه را کامران پاک منش بر عهده دارد، ادامه داد: این برنامه با آیتم هایی چون شاهنامه خوانی، آداب و رسوم، پخش و سرود موسیقی محلی شاد و مفرح، نمایش، نوروز در کلام رهبری و بزرگان دین روی آنتن می رود.

مدیرکل صداوسیمای مرکز استان از فراوری برنامه های متفاوت با آیتم های نوروز در شبکه دنا اطلاع داد و بیان نمود: رسوم نوروز در استان، پرداختن به صله رحم، عیدی دادن و عیدی گرفتن، خانه تکانی و رسوم مردم عشایر استان، دید و بازدید در ایام نوروز، معرفی و آداب و سنن پسندیده ای که در منطقه ها مختلف استان وجود دارد با حضور کارشناسان برای بینندگان شبکه استانی دنا را نیز در ایام نوروز روی آنتن می برد.

وی در پاسخ به این سوال که سیمای شبکه استانی دنا در ایام تعطیلات، چه برنامه های متفاوت و مفصلی پیش بینی نموده است، ادامه داد: برنامه اینک بهار در ایام نوروز به مدت سیزده شب در مدت زمان 75 دقیقه از ساعت 21 هر شب برنامه های متنوع شاد و مهیجی را برای مخاطبان هم استانی پیش بینی نموده است.

رئوف با اشاره به اینکه تهیه کنندگی این برنامه را سید عمار بزرگواری بر عهده دارد، گفت: در این برنامه بخش هایی چون پخش موسیقی با کلام، بومی و محلی با دعوت از خوانندگان و محلی، معرفی جاذبه های گردشگری استان، طنز، گزارش از مشاغلی که ایام نوروز در کنار خانواده نیستند و مشغول خدمت به مردم سرکارهستند گنجانده شده است.

وی به برنامه های صدای شبکه استانی دنا نیز در ایام نوروز اشاره داشت و افزود: رادیو دنا با برنامه های بسیار مجذوب کننده و دل نشینی برای مردم و مخاطبان هم استانی تدارک دیده است که مهمترین آن برنامه عیدانه به مدت 180 دقیقه به صورت زنده، ویژه برنامه تحویل سال نو را برای مخاطبان هم استانی تدارک دیده است.

مدیرکل صداوسیمای مرکز استان ادامه داد: دعوت از کارشناسان خبره و مطلع به مسائل تاریخی به ویژه ایام عید نوروز، آداب و رسوم و ویژه برنامه نوروز ارتباط با مراکز مشهد، شیراز، قم، دعوت از هنرمندان و ارتباط با ورزشکاران و افراد چهره های پیروز محلی نوروز در کلام رهبری و بزرگان دینی نیز از جمله برنامه های صدای شبکه دنا است که به مدت 180 دقیقه برای هم استانی ها به تهیه کنندگی فریبا پورعلی، و رحمان دانش روی آنتن می رود.

وی ویژه برنامه نوبهار را از دیگر برنامه های صدای شبکه استانی دنا در ایام نوروز نام برد و افزود: این برنامه هر روز به مدت 90 دقیقه تا انتها تعطیلات برای مردم و مخاطبان هم استانی روی آنتن می برد.

رئوف معرفی جاذبه های گردشگری، گزارش مردمی، پخش موسیقی شاد، نمایش، طنز، ارتباط با پلیس هدایت و رانندگی برای مطلعی مردم و مسافران از شرایط راه های استان، تماس با سازمان هواشناسی این برنامه در سیزده روز از جمله برنامه های شبکه صدای کهگیلویه و بویراحمد به صورت زنده بیان کرد.

وی با بیان اینکه معاونت خبرشبکه استانی دنا نیز از ماه ها قبل برنامه ریزی خوبی را برای استقبال از نوروز تدارک دیده بود، گفت: تهیه گزارش ها و اخبار متعدد از فضا سازی شهری، میوه شب عید، رصد بازار، شرایط راه ها و نقاط حادثه خیز استان، آداب و رسوم و معرفی جاذبه های گردشگری از جمله اقدامات این معاونت بوده است.

مدیرکل صداوسیمای مرکز استان بیان نمود: معاونت خبر به عنوان یکی از مهمترین بخش های پر مخاطب رسانه ملی در ایام نوروز گزارش ها، مستند های خبری و اخبار خود را در حوزه شعار سال، معرفی منطقه ها گردشگری، مسائل و سهولت در خدمات رسانی به مسافران نوروزی را در دستور کار خود دارد.

وی نقش فضای مجازی را در معرفی جاذه های گردشگری مهم بیان کرد و ادامه داد: فضای مجازی رابطه ناگسستنی با فعالیت گردشگری دارد که از یک سو موجب توسعه این فعالیت شده و از سوی دیگر موجب شناخت بیشتر منطقه ها جغرافیایی و گردشگر پذیر می گردد.

به گزارش خبرنگاران، رئوف با بیان اینکه معاونت فضای مجازی صداوسیمای استان در این رابطه اقدامات موثری انجام داده است، بیان نمود: ساخت هشت موشن گرافیک معرفی شهرستان های استان ، فراوری چهار کلیپ جاذبه های گردشگری و طبیعی استان، یک انیمیشن تحویل سال، 10 عکس نوشت نوروز و کرونا، نماهنگ عید نوروز، کمیک قطب گردشگری معرفی استان، 10 عکس نوشت شعار سال، اختصاص صفحه ویژه نوروز1401 وبسایت، فتو کامنت سخنان رهبری با موضوع شعارسال و ویدئو کامنت سخنان رهبری با موضوع شعارسال از جمله مهمترین اقدامات این معاونت در ایام نوروز نام برد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1401 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 2016

به "دست پر شبکه دنا برای نوروز 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست پر شبکه دنا برای نوروز 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید