راهنمای سفر با سگ تان!

به گزارش مجله عکسفا، سگ ها مانند گربه ها نیستند که بتوان آنها را در خانه تنها گذاشت و به سفر رفت. به علاوه اگر همه جوانب را در نظر بگیرید و به درستی برنامه ریزی کنید، سفر با سگ تان به یکی از سفرهای فراموش نشدنی تان تبدیل خواهد شد.

راهنمای سفر با سگ تان!

بله سفر با سگ تان می تواند سفری پر هیجان و سرگرم کننده باشد اما اگر به درستی برنامه ریزی نکنید و قبل از سفر موارد لازم را آماده نکنید احتمالا تعطیلات شما و همسفران تان خراب می شود. اگر فکر می کنید بهتر است سگ تان را با خود به همراه نبرید، در پی کسی باشید که از او مراقبت کند و یا شخصی را برای این کار استخدام کنید و یا از دوستان تان بخواهید از او مراقبت کنند. اگر هم دوست دارید او را به همراه خود به سفر ببرید اولین کاری که باید انجام دهید این است که برایش قلاده ای تهیه کنید که آدرس و شماره تلفن فعلی شما رویش نوشته شده باشد.

قبل از اینکه سفر را شروع کنید سگ تان باید آموزش های اولیه را دیده باشد تا در طول سفر رفتار خوبی داشته باشد. سپس برای حمل و نقل، محل اقامت و فعالیت هایی که در هر روز از سفر انجام خواهید داد برنامه بریزید. اگر قبل از سفر از راه و چاه سفر با حیوان خانگی تان با خبر شوید تجربه سفرتان استرس کمتری خواهد داشت و سرگرم کننده و پر هیجان خواهد بود.

سفر هوایی

سفر هوایی با سگ ها همیشه انتخاب خوبی نیست. اگر چه ما سگ مان را به عنوان بار نمی بینیم، اما خطوط هوایی او را به چشم بار نگاه می کند. حمل و نقل در قسمت بار هرگز چیز خوشایندی نیست و آرام ترین سگ ها را هم عصبی می کند. البته این به آن معنی نست که اصلا به سفر هوایی فکر نکنید، منظور این است که این راه ایده آل ترین راه نیست. البته اگر سگی کوچک دارید شانس با شما یار است چرا که برخی خطوط هواپیمایی اجازه می دهند سگ تان را در قفس با خود به داخل هواپیما بیاورید و در زیر جایگاه تان بگذارید. قبل از اینکه بلیط تان را خریداری کنید اطلاعات لازم را از خط هوایی دریافت کنید و بر طبق آن تصمیم بگیرید با کدام خط پرواز کنید.

شرکت های هواپیمایی دوستدار حیوانات هواپیماهایی مخصوص سفر حیوانات خانگی در نظر گرفته اند. یکی از این شرکت ها، شرکت است Pet Airways که البته هواپیمایی تنها مختص حیوانات دارد. البته بدی این گزینه آن است که پروازهای محدودی به شهرهایی محدود دارد و به علاوه فقط برای سفرهای خارجی قابل استفاده است. به همین دلیل فعلا خیلی نمی توان روی این گزینه حساب کرد.

سفر با ماشین

ماشین بهترین وسیله نقلیه برای سفر به همراه سگ تان است. اگر خودتان ماشین دارید این احتمال وجود دارد که سگ تان تا به حال درون ماشین نشسته باشد. اگر سگ تان تا به حال درون ماشین ننشسته است الان زمان خوبی برای شروع است. برخی سگ ها در هنگام مسافرت با ماشین دچار اضطراب می شوند. هر چه سگ تان تجربه های بهتری از سوار شدن در ماشین داشته باشد کمتر دچار اضطراب می شود و بیشتر لذت می برد. اگر سگ تان تا به حال تنها برای ملاقات با دامپزشک سوار ماشین شده و از دامپزشک رفتن خوشش نمی آید، خب طبیعی است که در هنگام ماشین سواری عصبی شود.

سعی کنید سگ را برای ماشین سواری کوتاه به دفعات بیرون ببرید و او را به پارک یا فروشگاه حیوانات ببرید و برای او خوراکی خریداری کنید تا خاطره خوبی از ماشین سواری داشته باشد و در هنگام سفر شادمان باشد. اگر سگ تان از ماشین سواری اضطراب می گیرد، سفر با ماشین گزینه قابل اجرایی نیست. اگر مجبورید با ماشین سفر برویدکنید و راه طولانی در پیش دارید از دامپزشک بپرسید که آیا می توان برای سگ داروی ضد اضطراب تجویز کرد تا همه سفر راحت تری داشته باشند.

اگر سگ تان با سفر ماشینی مسئله ای ندارد، تمام وسایلی که برای ایمنی او ر ماشین نیاز است را به همراه داشته باشید (مثلا کمربند مخصوص سگ).

از قبل برنامه ریزی کنید

در طول راه هر 3 تا 5 ساعت یک بار توقف کنید و خستگی در کنید تا سگ تان بتواند انرژی اش را تخلیه کند و فعالیت کند، آب بخورد و پاهایش را دراز کند. البته تعداد دفعات استراحت بسته به گونه سگ تان فرق خواهد کرد. همچنین دامپزشکی های نزدیک مسیرتان را هم چک کنید تا در صورت نیاز بتوایند سریعا سگ تان را به دامپزشک برسانید.

این وسایل را با خود در ماشین داشته باشید:

- لیستی از مکان هایی که می توان برای استراحت در آنها وقف کرد و دامپزشکی های نزدیک جاده

- قلاده

- کمربند ایمنی سگ

- آب و کاسه

- خوراکی

- یک یا دو اسباب بازی

- پتو یا تخت سگ

- یک کیسه برای زباله ها

- داروهای سگ تان

- سابقه پزشکی سگ تان

هتل و سگ ها

اگر قرار است در طول سفر با سگ تان در هتل بمانید، باید از قبل چیزهایی را بررسی کنید. یک هتل دوستدار حیوانات چیزی بیشتر از هتلی است که حیوانات را راه می دهد. برخی هتل ها سرویس های خاصی، مثلا تخت سگ، خوراکی مخصوص سگ و محل نگهداری سگ (مثل مهد کودک) ارئه می دهند. قبل از رزرو هتل بپرسید که سگ تان چه خدماتی دریافت خواهد کرد و همچنین بپرسید که هزینه ها به چه صورت است. برخی هتل ها هزینه جداگانه زیادی برای نگهداری حیوان از شما می گیرند و برخی دیگر هزینه جدایی برای تمیز کردن از شما دریافت می کنند.

کمپ زدن با سگ

کمپ زدن به همراه سگ تان راهی عالی برای گذراندن تعطیلات با یکدیگر است و به علاوه با طبیعت هم در ارتباط کامل خواهید بود. با این حال کمپ زدن با سگ تان همیشه گزینه خوبی نیست. قبل از هر چیز مطمئن شوید اگر جایی که در آن کمپ می زنید محیطی حفاظت شده است اجازه ورود سگ تان را به شما می دهد. خیلی از پارک ها و مکان های مختص کمپ زدن اجازه به همراه آوردن سگ را به شما نمی دهند. بعد از این مورد باید موارد و چیزهایی که نیاز است را بررسی کنید.

آماده باشید

اتفاقات اورژانسی و اضطراری تنها هنگامی که در خانه هستید اتفاق نمی افتند، ممکن است وقتی در طبیعت با سگ تان کمپ زده اید ناگهان حادثه ای پیش آید. اگر از قبل به فکر این مواقع باشید و برای شان برنامه ریزی کنید در مواقع اورژانسی کمتر استرسی می شوید. قبل از شروع سفر لیست دامپزشکی هایی که در نزدیکی محل کمپ تان هستند را درآورید و روی نقشه ای که دارید علامت بزنید. اگر سگ تان علائم ناخوشی را نشان داد این لیست می تواند جان او را نجات دهد.

همه چیزهایی که باید را به همراه آورید، هم وسایل خودتان و هم سگ تان، و برای اینکه چیزی را از قلم نیاندازید لیستی تهیه کنید:

- لیست محل های استراحت و دامپزشکی های نزدیک محل را درآورید

- لانه سگ به همراه بیاورید و یا یکی برایش بسازید

- قلاده

- آب و کاسه

- غذای سگ

- خوراکی تشویقی

- یک یا دو اسباب بازی

- پتو یا تختخواب سگ

- کیسه ای برای زباله ها

- جعبه کمک های اولیه

- ناخن گیر سگ

- داروهای سگ تان

- سابقه پزشکی سگ تان

- گواهی سلامت سگ (آن را از دامپزشک تان بگیرید، ممکن است در طول سفر نیاز باشد آن را به کسی نشان دهید)

منبع: فوت و فن / thesprucepets.com
انتشار: 21 مرداد 1401 بروزرسانی: 21 مرداد 1401 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 2095

به "راهنمای سفر با سگ تان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر با سگ تان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید