زرده تخم مرغ باید چه رنگی باشد؟

به گزارش مجله عکسفا، زرده تخم مرغ رنگ های مختلفی دارد، به طور کلی رنگ زرده تخم مرغ توسط رژیم غذایی مرغ معین می گردد.

زرده تخم مرغ باید چه رنگی باشد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از الکوثر ، آیا تابحال رنگ زرده را آنالیز نموده اید؟ توجه نموده اید که چرا زرده تخم مرغ زرد کمرنگ است یا مثل نور خورشید زرد است یا رنگ نارنجی دارد؟ آیا توجه به این مسئله اساسا برای ما نفعی دارد؟.

شما می توانید با توجه به رنگ زرده از کیفیت تخم مرغ و حتی خوراکی که مرغ هنگام تخمگذاری مصرف نموده است، آگاه شوید و یا اینکه آیا مرغ هنگام تخمگذاری در سلامت کامل بوده است یا خیر. تمام این اطلاعات و بیشتر از آن را می توان از رنگ زرده تخم مرغ متوجه شد.

زرده تخم مرغ از چه موادی تشکیل شده است؟

زرده تخم مرغ متشکل از کاروتنوئیدهاست که این ماده به شکل گیری ویتامین A یاری می نماید و یک آنتی اکسیدان محسوب می گردد، همچنین در تقویت استخوان ها نقش دارد. تعداد کاروتنوئید های موجود در زرده تخم مرغ عامل معین رنگ زرده است که از زرد کمرنگ تا تقریبا نارنجی متغیر است.

مرغ قبل از تخمگذاری چه چیزی خورده است؟

آیا نوع غذایی که قبل از تخمگذاری برای مرغ سرو می گردد برای ما مهم است؟. طبیعتا رژیم غذائی مرغ در میزان فواید تخم مرغ برای سلامت ما تاثیر دارد. به احتمال زیاد مرغی که فقط خوراک آن غلات بوده، تخم مرغ با رنگ زرد کم رنگ فراوری می نماید و مرغی که از گیاهان، دانه ها و ذرت تغذیه می نماید، تخم هایی فراوری می نماید که رنگ آن ها نارنجی است. در مرغداری های غربی، رنگ زرده تخم مرغ با توجه به 15 رنگ ارزیابی می گردد که بین زرد و نارنجی درجه بندی می گردد تا کیفیت محصولاتشان تضمین گردد.

کدام رنگ زرده تخم مرغ بهتر است؟

مرغ هایی که از غذا های ارگانیک و متنوع تغذیه شده اند تخم هایی فراوری می نمایند که زرده آن ها تمایل به نارنجی شدن دارد؛ زیرا حاوی تمام مواد مغذی ضروری بدن برای تقویت استخوان ها و همچنین ترمیم عضلات است؛ بنابراین زرده کم رنگ، نشان دهنده پایین ترین درجه کیفیت تخم مرغ و ضعف سلامت مرغ است. اما با این وجود باید توجه داشت که رنگ زرده تخم مرغ ممکن است در نتیجه تغییرات فصلی تحت تاثیر باشد؛ به گونه ای که مثلا در شروع فصل زمستان شرایط آب و هوا بر فرایند هضم غذای مرغ ها تأثیر می گذارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1333

به "زرده تخم مرغ باید چه رنگی باشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زرده تخم مرغ باید چه رنگی باشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید