ساخت ربات با توان یادگیری بالا توسط محقق ایرانی دانشگاه تورنتو

به گزارش مجله عکسفا به نقل از اکونوتایمز، این ربات نه تنها می تواند آنچه که به وی آموخته می گردد را یاد بگیرد، بلکه می تواند از آموخته های خود در حدی فراتر از انتظار برای ارتقای دانش و علم استفاده کند.

ساخت ربات با توان یادگیری بالا توسط محقق ایرانی دانشگاه تورنتو

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

پرهام اعرابی استاد ایرانی دانشگاه تورنتو و ونزی گو پیروز به ابداع الگوریتمی شده اند که یادگیری به وسیله درک دستورات و فرامین انسان را برای ربات ها ممکن می نماید.

در آزمایش آنها ربات طراحی شده توانست با آنالیز تعداد عکس، رنگ های مختلف موهای انسان را درک کند، طول موها را اندازه بگیرد و اقداماتی از این دست را انجام دهد.

توان یادگیری این ربات تا 160 درصد بیش از روش های متعارف آموزشی بوده و از انتظارات مهندسان طراح خود نیز فراتر رفته است.

پرهام اعرابی در این مورد می گوید: ربات با استفاده از الگوریتم ما آموخت که چگونه باید موارد سخت و مرزی را طبقه بندی کند و توانست بافت موی افراد در عکس را از بافت پس زمینه سر آنها متمایز کند. انگار که معلمی در حال آموزش یک کودک باشد و در نهایت آموخته های کودک از حدی که خود معلوم در ابتدا به وی آموخته فراتر برود.

تا به حال روش مورد استفاده برای آموزش ربات های هوش مصنوعی مبتنی بر ارائه مجموعه ای از داده ها به آنها و درخواست از آنها برای تصمیم گیری بر مبنای پارامترهایی معین بوده است.

در روش جدید آموزش الگوریتم ها با مصاحبه با ربات و تعلیم مستقیم وی اجرا شده است. این روش توانمندی های محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی را به شدت ارتقا خواهد داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 305

به "ساخت ربات با توان یادگیری بالا توسط محقق ایرانی دانشگاه تورنتو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت ربات با توان یادگیری بالا توسط محقق ایرانی دانشگاه تورنتو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید