سفر اعضای فراکسیون گردشگری مجلس به کرمان در آینده نزدیک

به گزارش مجله عکسفا، خبرنگاران/کرمان مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: اعضای فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی در آینده نزدیک به استان کرمان سفر نموده و از جاذبه های گردشگری استان بازدید و بافعالان گردشگری کرمان دیدار خواهند داشت.

سفر اعضای فراکسیون گردشگری مجلس به کرمان در آینده نزدیک

فریدون فعالی شامگاه 13 آبان ماه در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان کرمان با بیان این مطلب که به هر بهانه ای سعی می کنیم ظرفیت های گردشگری استان را کشور و جهان معرفی کنیم، اضافه نمود: افزایش سهم گردشگری استان سرلوحه برنامه های میراث فرهنگی در دوره جدید مدیریت این سازمان در استان است و نگاه ما به این موضوع نگاه ویژه ای خواهد بود.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به بعضی اظهارت در مورد اجرایی نشدن بعضی از تصمیمات و قوانین، عنوان نمود: در مجلس شورای اسلامی صندلی میراث فرهنگی با تبدیل شدن این سازمان به وزارتخانه قوی تر خواهد شد به طوری که بزودی فراکسیون گردشگری مجلس به کمیسیون گردشگری تبدیل خواهد شد که در این راستا در کمیسیون گردشگری می توانیم قانونگذاری را داشته باشیم.

وی ظرفیت سازی و توانمندی محیط را از الزامات ارتقای صندلی گردشگری دانست و بیان نمود: تعریف پروژه های گردشگری یکی از راهکارهای توانمندی محیط است ضمن آنکه تبلیغ و اطلاعات رسانی در حوزه گردشگری امری بسیار مهم است که متاسفانه استان کرمان در حوزه تبلیغ و اطلاع رسانی بسیار ضعیف عمل نموده و سهم ما در تلویزیون کشوری بسیار ناچیز بوده که باید این خطه را به شکل های مختلف معرفی کنیم.

فعالی با تاکید برآنکه اگر بخواهیم هدف گردشگری باشیم باید این دیار را به درستی معرفی کنیم، اظهار کرد: در این راستا از ظرفیت عکاسان ماهر استان برای برگزاری نمایشگاه های عکس کرمان در سایر استان های کشور جهت معرفی هر چه بهتر استان کرمان استفاده خواهیم کرد.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره موسیقی نواحی کشور در استان کرمان خطاب به مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی استان کرمان با گفت: برگزاری این جشنواره یک فرصت مناسب برای معرفی استان کرمان است که در این راستا همه مکان های گردشگری استان (باغ شاهزاده، باغ موزه هرندی و ...) در اختیار اداره کل ارشاد اسلامی استان برای برگزاری جشنواره موسیقی نواحی خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با تاکید برآنکه باید بخش خصوصی در حوزه گردشگری راهنمایی گردد، توضیح داد: با توجه به اینکه مشخص های مالی از لحاظ اعتباری مشکل خاصی ندارند باید از ظرفیت آنها در این حوزه نیز استفاده گردد.

فعالی اعلام کرد: هدف گذاری ما در سال آینده افزایش درصد حضور گردشگر در استان کرمان و افزیش اشغال میانگین هتل های استان به 45 درصد و میانگین حضور گردشگر در استان کرمان به 2.2 شبانه روز است که این مهم نیز به همکاری تمامی دستگاه های ذیربط و برنامه ریزی مناسب در این مقوله را دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 478

به "سفر اعضای فراکسیون گردشگری مجلس به کرمان در آینده نزدیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر اعضای فراکسیون گردشگری مجلس به کرمان در آینده نزدیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید