سلاح تازه بوئینگ در برابر وسایل نقلیه مافوق صوت ، گلاید بریکر، سفارش تازه پنتاگون چیست؟

به گزارش مجله عکسفا، آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی پنتاگون (دارپا) بوئینگ را برای توسعه نمونه اولیه و انجام آزمایش پرواز رهگیر مافوق صوت گلاید بریکر (Glide Breaker) انتخاب نموده است.

سلاح تازه بوئینگ در برابر وسایل نقلیه مافوق صوت ، گلاید بریکر، سفارش تازه پنتاگون چیست؟

به گزارش خبرنگاران و به نقل از اسپیس، رهگیر سلاحی است که برای از بین بردن موشک های دیگر در میانه پرواز و قبل از رسیدن به اهدافشان طراحی شده است. گلاید بریکر (Glide Breaker) یک جهش بزرگ در رهگیرهای موشکی محسوب می گردد، چرا که برای هدف قرار دادن دسته ای از تسلیحات شناخته شده به عنوان وسایل نقلیه مافوق صوت طراحی شده اند و قادر به اجرای مانورهای ناگهانی زیگ زاگی هستند و سرعت 5 ماخ و بالاتر دارند. ((1 ماخ سرعت صوت است - حدود 1234 کیلومتر در ساعت در سطح دریا.)

گیل گریفین، مدیر اجرایی تسلیحات پیشرفته فانتوم ورکز بوئینگ در بیانیه ای با اعلام توافق چهار ساله با دارپا که شامل آزمایش تونل باد و شبیه سازی است، گفت: وسایل نقلیه مافوق صوت یکی از خطرناک ترین و سریع ترین تهدیدات پیش روی امنیت ملی هستند. آزمایش پرواز نمونه اولیه گلاید بریکر (Glide Breaker) در راستای توسعه بیشتر قابلیت های ضد مافوق صوت کشورمان و دفاع از تهدیدات آینده صورت می گیرد.

قرارداد بوئینگ با دارپا، شامل شبیه سازی هایی برای آزمایش گلاید بریکر (Glide Breaker) با استفاده از مطالعه تونل باد و محاسبات دینامیک سیالات است. به علاوه، بوئینگ آزمایش هایی را انجام می دهد که چگونگی تاثیر پیشرانه های جت گلاید بریکر بر عملکرد کلی آیرودینامیکی آن هنگام شلیک برای یاری به مانور، در موقعیت رهگیری و شکست سلاح های مافوق صوت در حال پرواز را آنالیز می نماید.

بیشتر بخوانید:

  • جت مافوق صوت بوم در یک قدمی پرواز | سرعت 2.2 ماخ برای جانشین کنکورد

از آنجایی که گلاید بریکر برخلاف سیستم های تسلیحاتی گذشته برای رهگیری فناوری های به سرعت در حال ظهور طراحی شده است، بوئینگ باید از شبیه سازی هایی استفاده کند که فعل و انفعالات بین هوا و رهگیر در سرعت ها و ارتفاعات شدید مدل سازی می نماید.

در اعلامیه قرارداد پنتاگون به تاریخ 8 سپتامبر آمده است که قرارداد توسعه گلاید بریکر بوئینگ با دارپا به مبلغ 70،554،525 دلار است. در حال حاضر اطلاعات کمی در خصوص طراحی نهایی یا قابلیت های کلی گلاید بریکر وجود دارد. صفحه رسمی دارپا برای این برنامه هیچ جزئیاتی ارائه نداده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 شهریور 1402 بروزرسانی: 22 شهریور 1402 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 2269

به "سلاح تازه بوئینگ در برابر وسایل نقلیه مافوق صوت ، گلاید بریکر، سفارش تازه پنتاگون چیست؟" امتیاز دهید

113 کاربر به "سلاح تازه بوئینگ در برابر وسایل نقلیه مافوق صوت ، گلاید بریکر، سفارش تازه پنتاگون چیست؟" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلاح تازه بوئینگ در برابر وسایل نقلیه مافوق صوت ، گلاید بریکر، سفارش تازه پنتاگون چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید