شیخ گلزن پرسپولیس را به سپاهان رساند ، کامبک سرخ ها در آبادان

به گزارش مجله عکسفا، پرسپولیس با فزونی برابر نفت آبادان پیروز شد دوباره خودش را به سپاهان نزدیک کند.

شیخ گلزن پرسپولیس را به سپاهان رساند ، کامبک سرخ ها در آبادان

به گزارش خبرنگاران آخرین بازی هفته نوزدهم فصل جاری لیگ برتر فوتبال بین پرسپولیس و صنعت نفت در استادیوم تختی آبادان برگزار گردید که در این بازی سرخ ها پیروز شدند با نتیجه 2 بر یک به فزونی برسند. با این نتیجه پرسپولیس 39 امتیازی شد و تنها به علت تفاضل گل کمتر نسبت به سپاهان در رده دوم ایستاد.

بازی در حالی با سوت پیغام حیدری شروع شد که پرسپولیس با تغییراتی که در ترکیب خود ایجاد نموده بود استراتژی کاملا تهاجمی داشت اما اشتباه سریالی بازیکنان این تیم باعث ورود شوک به سرخپوشان در همان ابتدا شد.

در دقیقه 8 نفوذ حسین سنگر گیر از جناح راست با اشتباه مهدی ترابی در همراهی او و گرفتن توپ همراه بود تا این بازیکن به راحتی روی دروازه پرسپولیس سانتر کند و فردین یوسفی روی غفلت گئورگی گولسیانی و دانیال اسماعیلی فر توپ را به تور دروازه احمد گوهری بچسباند.

پرسپولیس پس از گل زودهنگامی که دریافت کرد بازی مالکانه خود را با سرعت حمل توپ بالا برای حضور بیشتر در محوطه جریمه نفت آبادان انجام داد اما بازگشت های توپ باعث شد تا نفتی ها چندین بار موقعیت ضد حمله پیدا نمایند.

طالب ریکانی روی اشتباه دوباره خط دفاعی این تیم با ضربه ای سرکش از پشت محوطه جریمه دروازه پرسپولیس را هدف قرا داد که با عکس المعل گوهری تبدیل به کرنر شد.

در ادامه پرسپولیس حلقه حملات خود را روی دروازه میزبان آبادانی تنگ تر کرد تا در یکی از فرصت های خود بتواند دفاع پر تعداد نفت را در محوطه جریمه محاصره کند. حملات پر دامنه پرسپولیس پس از دریافت گل باعث عقب نشینی خط دفاعی میزبان شد تا سرخ ها از این فرصت استفاده نمایند و در دقیقه 19 روی شوت محکم سینا اسدبیگی تیر دروازه فرزین گروسیان را به لرزه درآورند که توپ پس از برخورد روی خط عرضی دروازه برگشت خورد اما حضور به موقع دیاباته و ضربه سر او دروازه خالی را باز کرد.

در ادامه نیز بازیکنان پرسپولیس بیشتر از همواره روی دروازه گروسیان خلق موقعیت کردند اما توپ های آنها با دفع مدافعان و دروازه بان این تیم همراه شد تا نیمه اول با تساوی یک - یک به خاتمه برسد.

در نیمه دوم اما پرسپولیسی خیلی زود به گل فزونی رسید. پاس در عمق عیسی آل کثیر در حالی به دیاباته رسید که این بازیکن بدون مزاحم پیروز شد با یک بغل پای فنی دروزاه نفتی را برای بار دوم باز کند.

ادامه بازی با استراتژی شجاعانه میزبان آبادانی همراه بود. تعویض های تاوارز سرمربی برزیلی نفتی ها نشان می داد او دنبال گرفتن امتیاز از پرسپولیس است. شاه حسینی جای بیت سعید وارد زمین شد تا بتواند نبردهای میانه میدان را برای این تیم کند. ع ملکرد این بازیکن و سایر هافبک های نفت بهتر از قبل شد اما پرسپولیس که جانب احتیاط را با ورود علی نعمتی رعایت کرد دفاع قابل قبولی را مقابل میزبان داشت.

گل محمدی برای حراست از سه امتیازی که دیاباته کسب نموده بود او را هم از زمین بیرون کشید تا با مدافعان و هافبک های بیشتری بازی را دنبال کرد. راهکاری که خیلی خوب جواب داد و این تیم سه امتیاز حساس ر به دست آورد.

پرسپولیس با کسب این سه امتیاز به عدد 39 رسید تا به سپاهان اصفهان چسبیده ولی با تفاضل گل کمتر در رتبه دوم قرار بگیرد. صنعت نفت آبادان نیز سیر نزولی اش را ادامه داد تا همچنان با 11 امتیاز یکی از جدی ترین کاندیدای سقوط همراه با نفت مسجد سلیمان باش

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 بهمن 1401 بروزرسانی: 20 بهمن 1401 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 2184

به "شیخ گلزن پرسپولیس را به سپاهان رساند ، کامبک سرخ ها در آبادان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیخ گلزن پرسپولیس را به سپاهان رساند ، کامبک سرخ ها در آبادان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید