طرح های فناورانه داروهای گیاهی مصرفی در دامپزشکی حمایت می شوند

به گزارش مجله عکسفا، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گیاهان دارویی کاربردهای متنوعی دارند یکی از آنها استفاده در حوزه دامپزشکی است و بعضی بیماری های دامی با یاری این نوع از داروها و فرآورده ها درمان می گردد.

طرح های فناورانه داروهای گیاهی مصرفی در دامپزشکی حمایت می شوند

فرآورده های گیاهی همچون حوزه پزشکی در دامپزشکی نیز معمولا شامل داروها و مکمل های گیاهی و فرآورده ها است. عمده ترین چالش در تجویز داروهای گیاهی در حوزه دامپزشکی، اطمینان بخشی به دامپزشکان درباره اثربخشی داروهای گیاهی است.

این چالش هم با استفاده از فناوری های نوین و ایده های خلاق و نوآورانه قابل برطرف است بر همین اساس ستاد توسعه علوم و فناوری های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با انتشار فراخوانی در کوشش است تا صاحبان ایده و دانش را به فراوری داروها و فرآورده های گیاهی کاربردی در صنعت دامپزشکی ترغیب کند.

بر همین اساس فراخوان پذیرش طرح های فناورانه در زمینه داروها و فرآورده های گیاهی مورد مصرف در دامپزشکی منتشر نموده است تا جهت ورود ایده های نوآورانه را به این صنعت تسهیل کند. این ستاد در نظر دارد برای فراوری بار اول، نیمه صنعتی، صنعتی و تجاری سازی و توسعه بازار داروها و فرآورده های گیاهی دام، طیور و آبزیان و زنبور عسل از طرح های پیشنهادی شرکت های دانش بنیان و خلاق حمایت کند.

این طرح ها باید در موضوعات اولویت داری چون داروهای درمان و پیشگیری از بیماری، مکمل های افزایش فراوری، فرآورده های طبیعی محافظ مواد غذایی حیوانات، فراوری ویتامین ها و اسید آمینه های طبیعی و فناوری تکثیر ارائه گردد.

علاقه مندان برای ارسال طرح های خود تا 30 مهرماه سال 1401 مهلت دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 شهریور 1401 بروزرسانی: 26 شهریور 1401 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 2115

به "طرح های فناورانه داروهای گیاهی مصرفی در دامپزشکی حمایت می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح های فناورانه داروهای گیاهی مصرفی در دامپزشکی حمایت می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید