فعالیت70 سمن در خراسان جنوبی

به گزارش مجله عکسفا، تعداد 70 سمن در موضوعات اعتقادی مذهبی، علمی پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی در خراسان جنوبی فعالیت دارند.

فعالیت70 سمن در خراسان جنوبی

خبرنگاران بیرجند - معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: از جمعیت 768 هزار 898 نفر سرشماری سال 95 در خراسان جنوبی تعداد 236 هزار و 499 نفر جوان 18 تا 35 سال هستند.

براساس سیاست های تدوین شده وزارت ورزش و جوانان تا پایان برنامه ششم به ازای هر 5 هزار نفر از جمعیت جوان می بایست یک تشکل مردم نهاد جوانان ایجاد شود.

به گفته او تعداد 70 سمن در موضوعات اعتقادی مذهبی، علمی پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی در استان فعالیت دارند.

قناد گفت: از این تعداد 34 سمن در شهرستان بیرجند، سه سمن در شهرستان خوسف، دو سمن در شهرستان زیرکوه، چهار سمن شهرستان سرایان، پنج سمن شهرستان قاین، سه سمن در شهرستان فردوس، پنج سمن شهرستان طبس، سه سمن شهرستان درمیان، چهار سمن نهبندان و هفت سمن در شهرستان سربیشه مجوز فعالیت دریافت کرده اند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی می گوید: همه جوانان علاقمند به فعالیت های جمعی و اجتماعی می توانند ضمن تشکیل سازمان مردم نهاد جوانان، برای حل مسائل و مسائل پیرامونی خود تلاش کنند.

بیشتر بخوانید

علاقمندان به تشکیل سازمان های مردم نهاد جهت دریافت اعتبارنامه فعالیت از وزارت ورزش و جوانان لازم بوده در آغاز گروه های پنج تا 9 نفری را به عنوان هیأت مؤسس انتخاب و سپس یک نفر به عنوان کننده سمن عهده دار ثبت اطلاعات افراد در سامانه saman.msy.gov.ir شده و کد رهگیری دریافت کند.

قناد گفت: همچنین هر مرحله ای که در سامانه پشت سر می گذارند برای طی مراحل بعدی راهنمایی لازم (در سامانه) به آن ها ارائه می شود.

او گفت: چنانچه متقاضیان تأسیس سمن ها پیگیری لازم و مداومت در کار را داشته باشند، حداکثر طی مدت دو ماه اعتبارنامه فعالیت اجتماعی برای آنان صادر خواهد شد و جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناس مشارکت اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه اداره کل ورزش و جوانان در ارتباط باشند.

انتهای پیام / ط ا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1970

به "فعالیت70 سمن در خراسان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت70 سمن در خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید