ملایی: توجه به الزامات فرهنگی در ورزش همگانی ضروری است

به گزارش مجله عکسفا، اولین گردهمایی فرهنگی فدراسیون ورزش های همگانی در سال 1400 بصورت مجازی برگزار گشت.

ملایی: توجه به الزامات فرهنگی در ورزش همگانی ضروری است

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، در ابتدای این نشست افشین ملایی ضمن تشریح ضرورت های توجه به مسائل فرهنگی به عنوان یکی از اولویت های مهم فدراسیون ورزش های همگانی گفت: سیاست اصلی فدراسیون جذب حداکثری مردم در عین رعایت الزامات اخلاقی و فرهنگی است.

وی در ادامه از طراحی و اجرای آموزش های فرهنگی در بستر برنامه های مختلف فدراسیون و تخصیص 2 میلیارد ریال جهت حمایت از طرح های برتر فرهنگی استان ها در سال جاری خبر داد و افزود: کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی فدراسیون باید در راستای طراحی سیاست های مشوق رفتارهای فرهنگی اقدام کند.

در ادامه این نشست رضا شجیع نایب رئیس فدراسیون ورزش های همگانی سخنان خود را با موضوع تشریح مفاهیم و ضروریت های مسئولیت اجتماعی در حوزه ورزش همگانی ایراد کرد و افزود: مأموریت و فلسفه وجودی فدراسیون ورزش همگانی با مسئولیت اجتماعی عجین است، چرا که مأموریت اصلی آن کمک به سلامت و تندرستی جامعه است و از این رو کمک به کاهش کم تحرکی ملی خود به نوعی مهمترین مسئولیت اجتماعی فدراسیون محسوب می شود.

شجیع در ادامه به ضریب نفوذ بالا و ویژگی مردم نهاد فدراسیون ورزش های همگانی اشاره کرد و افزود: رمز پیروزیت این فدراسیون همراهی و جلب اعتماد مردم است و از این رو نباید نسبت به دردها و آلام مردم بی تفاوت باشد، از این رو گام دوم فدراسیون ورزش های همگانی در حوزه مسئولیت اجتماعی، حضور فعالانه در مناطق محروم و کمک به افراد نیازمند در عرصه های مختلف اجتماعی است.

علی تاج بخش سرپرست کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی فدراسیون نیز مدیریت فرهنگی عرصه ورزش را مقوله ای چند بعدی توصیف کرد و افزود: مدیریت فرهنگی حوزه ورزش همگانی نیازمند دانش و هوشمندی است و با روش های سنتی و قدیمی نمی توان در این عرصه پیروز بود.

دبیرکل مجمع فرهنگی فدراسیون های ورزشی در ادامه افزود: اهم برنامه های فدراسیون ورزش های همگانی در سال جاری توجه به ارتقاء فرهنگ تخصصی مربیان و مدرسان فدراسیون در قالب های مختلف آموزشی است و در حوزه مسئولیت اجتماعی هم به دنبال راه اندازی شبکه ملی خدمت رسانی در بستر ورزش همگانی هستیم که می تواند در توسعه و ترویج فرهنگ ورزش در بین اقشار مختلف مردم موثر باشد. ضمن اینکه به دنبال اجرای طرح خادمیاران رضوی ورزش با همکاری آستان قدس رضوی هستیم.

تاج بخش در ادامه این جلسه از برگزاری کنگره شهدای مربی ورزش کشور، تدوین پیوست فرهنگی رویدادهای ورزشی فدراسیون، و طراحی پوشش رشته های مختلف ورزشی بانوان به عنوان برنامه های محوری و فرهنگی فدراسیون در سال جاری خبر داد.

در پایان این وبینار، روسا و مسئولین کمیته های فرهنگی هیئت های استانی، روسا و مسئولین کمیته های فرهنگی انجمن ها و کمیته ها کشوری به بیان نکته نظرات خود در خصوص برنامه های فرهنگی فدراسیون پرداختند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1576

به "ملایی: توجه به الزامات فرهنگی در ورزش همگانی ضروری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملایی: توجه به الزامات فرهنگی در ورزش همگانی ضروری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید