ممانعت هند از سفر سناتور آمریکایی به کشمیر

به گزارش مجله عکسفا، به دنبال گسترش مسائل در کشمیر و ادامه پیدا کردن حبس خانگی مردم این منطقه توسط دهلی نو، هند به سناتور آمریکای مجوز سفر به کشمیر را نداد.

ممانعت هند از سفر سناتور آمریکایی به کشمیر

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از جیو تی وی، کریس وان هولن سناتور آمریکایی که قصد داشت برای آنالیز میدانی مسائل کشمیر راهی این منطقه گردد نتوانست از دولت هند مجوز دریافت کند.

وی که پس از روبرو شدن با در بسته هند راهی پاکستان ضمن دیدار با شاه محمود قریشی وزیر خارجه این کشور از کوشش خود برای حل بحران کشمیر سخن گفت.

وان هولن توضیح داد: هند مدعی است که در کشمیر هیچ اتفاق خاصی رخ نمی دهد با این حال حتی حاضر نیست برای من مجوز سفر به این منطقه را صادر کند.

این سناتور آمریکایی گفت: به ما خبر رسیده که از دو ماه پیش مردم کشمیر در خانه های خود حبس شده اند و حتی مدارس این منطقه نیز تعطیل است.

وی اضافه نمود: پس از سخنرانی عمران خان در سازمان ملل تصمیم گرفتم که به منطقه سفر کنم و شرایط را از نزدیک ببینم.

شاه محمود قریشی از این سناتور آمریکایی دعوت کرد ضمن سفر به منطقه آزاد کشمیر با شرایط مردم آشنا گردد.

وی گفت: ما می دانیم که هند برای سرپوش گذاشتن بر مسائل فراوان مردم کشمیر حاضر نیست به کسی اجازه سفر به ین منطقه را بدهد ولی هر کس مایل باشد می تواند به منطقه آزاد کشمیر سفر نموده و از نزدیک زندگی مردم را مشاهده کند.

لازم به ذکر است پیش از این نیز بعضی سیاستمداران آمریکایی با ارسال نامه ای به ترامپ خواهان اعمال فشار از سوی وی بر دولت هند جهت لغو حکومت نظامی در کشمیر شده بودند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 312

به "ممانعت هند از سفر سناتور آمریکایی به کشمیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممانعت هند از سفر سناتور آمریکایی به کشمیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید