ورزش موجب کاهش التهاب چاقی می گردد

به گزارش مجله عکسفا، دکتر مایکل دی لیزیو، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه اوتاوا کانادا، در این باره می گوید: تحرک و فعالیت فیزیکی با تغییر ویژگی های خون موجب کاهش التهاب می گردد.

ورزش موجب کاهش التهاب چاقی می گردد

التهاب مزمن عامل ابتلا به بسیاری از مسائل سلامت مرتبط با چاقی نظیر بیماری قلبی و دیابت نوع2 است.

اگرچه التهاب، واکنش طبیعی بدن به صدمه و آسیب است، اما می تواند در بعضی افراد چاق طولانی مدت گردد. طولانی شدن التهاب می تواند برای سلامت بدن خطرناک باشد.

دی لیزیو در ادامه می افزاید: این تحقیق مهم است چراکه به ما در فهم نحوه و دلیل تاثیر ورزش بر بهبود سلامت افراد چاق یاری می نماید.

این مطالعه شامل افراد جوان چاق بود که سالم بودند. شرکت کنندگان در برنامه ورزشی 6 هفته ای که شامل سه جلسه یک ساعتی دوچرخه یا دویدن بر روی تردمیل بود شرکت کردند.

نمونه خون این افراد در ابتدا و در خاتمه مطالعه گرفته شد. نمونه ها نشان داد که بعد از شش هفته ورزش منظم، سلول های بنیادی که سلول های خون مسئول التهاب را فراوری می کردند کاهش یافت.

به گفته محققان، مرحله بعدی این مطالعه معین این مسئله است که آیا این تغییرات خونی موجب بهبود عملکرد ماهیچه ها و چربی درگیر در مصرف و ذخیره انرژی در بین افراد چاق می گردد.

موضوع قابل آنالیز بعدی این است که آیا ورزش بر خون افراد مبتلا به سایر مسائل مزمن مرتبط با افزایش التهاب تاثیرات مشابهی دارد.

به گفته محققان، در حدود یک سوم مردم دنیا چاق هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 447

به "ورزش موجب کاهش التهاب چاقی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش موجب کاهش التهاب چاقی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید