کاهش محبوبیت ترامپ در حزب جمهوری خواه، دو دستگی آمریکایی ها درباره استیضاح

به گزارش مجله عکسفا، نظرسنجی مشترک دو رسانه آمریکایی نشان می دهد، محبوبیت رئیس جمهور این کشور در بین حامیان جمهوری خواهش در قیاس با نظرسنجی های قبلی هشت درصد کاهش یافته است.

کاهش محبوبیت ترامپ در حزب جمهوری خواه، دو دستگی آمریکایی ها درباره استیضاح

به گزارش گروه بین الملل مجله عکسفا، به موازات رسمی شدن فرایند تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا درباره استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور به دلیل رسوایی اوکراین گیت، نتیجه یک نظرسنجی تازه در آمریکا از کاهش هشت درصدی محبوبیت ترامپ در بین حامیان جمهوری خواه حکایت دارد.

به نوشته روزنامه یو اس ای تودی، نظرسنجی مشترک واشنگتن پست و شبکه ای بی سی نیوز نشان می دهد که محبوبیت ترامپ در بین جمهوری خواستار به پایین ترین سطح خود رسیده است.

طبق این نظرسنجی، محبوبیت رئیس جمهور آمریکا در حزب جمهوری خواه به 74 درصد کاهش یافته و در قیاس با نظرسنجی ماه سپتامبر، هشت درصد کاهش را نشان می دهد.

نگاهی به این نظرسنجی نشان می دهد که همچنان 64 درصد جمهوری خواستار قویا حامی ترامپ و ریاست جمهوری او هستند اما عدم محبوبیت ترامپ در میان حزب دموکرات 91 درصد است.

در مجموع، میزان رضایت شغلی آمریکایی ها از ریاست جمهوری ترامپ فارغ از تعلق حزبی آنها به جمهوری خواستار، دموکرات ها یا احزاب مستقل، 38 درصد است.

موضوع استیضاح ترامپ و برچیدن او از ریاست جمهوری به خاطر رسوایی اوکراین گیت، یکی دیگر از محورهای این نظرسنجی بوده است.

در مجموع 49 درصد از آمریکایی ها از استیضاح و کنار زدن ترامپ از ریاست جمهوری حمایت کردند و 47 درصد مخالف این کار هستند.

حمایت دموکرات های شرکت کننده در این نظرسنجی از استیضاح و برکناری ترامپ، 82 درصد است و تنها 18 درصد از جمهوری خواستار حامی استیضاح هستند.

مخالفان استیضاح و برکناری ترامپ در حزب دموکرات، 13 درصد هستند و این رقم در بین حزب جمهوری خواه 82 درصد و در بین آمریکایی های وابسته به احزاب مستقل 49 درصد است.

یکی دیگر از سوالات این نظرسنجی، پرسش از این موضوع بوده که مخاطبان این نظرسنجی درباره مواضع دولت ترامپ در قبال اوکراین و تعاملات آنها چه نظری دارند.

55 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی گفتند که از نظر آنها یک چیز نادرستی در تعاملات دولت ترامپ با اوکراین رخ داده، 35 درصد گفتند که از نظر آنها اتفاق نادرستی رخ نداده و 10 درصد هم گفتند که درباره این سوال، نظری ندارند.

نظرسنجی مشترک واشنگتن پست و شبکه ای بی سی نیوز از 1003 فرد بالغ آمریکایی طی روزهای 27 تا 30 اکتبر (پنجم تا هشتم آبان) گرفته شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 471

به "کاهش محبوبیت ترامپ در حزب جمهوری خواه، دو دستگی آمریکایی ها درباره استیضاح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش محبوبیت ترامپ در حزب جمهوری خواه، دو دستگی آمریکایی ها درباره استیضاح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید