کشف دندان 1.8 میلیون ساله انسان اولیه در گرجستان (تور گرجستان ارزان)

به گزارش مجله عکسفا، باستان شناسان در گرجستان یک دندان 1.8 میلیون ساله متعلق به گونه های اولیه انسان را یافته اند.

کشف دندان 1.8 میلیون ساله انسان اولیه در گرجستان (تور گرجستان ارزان)

با ما سفر کنید و با تور گرجستان ارزان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

خبرنگاران | باستان شناسان در گرجستان یک دندان 1.8 میلیون ساله متعلق به گونه های اولیه انسان را یافته اند که به گفته آن ها این منطقه را به خانه یکی از قدیمی ترین سکونت گاه های انسانِ ماقبل تاریخ در اروپا تبدیل می نماید.

به گزارش خبرنگاران ؛ این دندان نزدیک روستای اُرُزمانی (Orozmani) کشف شد که حدود 60 مایلی جنوب غرب مرکز گرجستان؛ تفلیس و نزدیک دمانیسی (Dmanisi) است، جایی که جمجمه های انسان متعلق به 1.8 میلیون سال پیش در اواخر دهه 1990 و اوایل دهه 2000 پیدا شدند.

یافته های بدست آمده در دمانیسی، قدیمی ترین اکتشاف در جهانی خارج از آفریقا بودند و درک دانشمندان را از تکامل انسان اولیه و الگو های مهاجرت او تغییر دادند. تازه ترین اکتشاف این سایت حدود 12 مایل دورتر به گفته کارشناسان شواهد بیشتری را ارائه نموده که نشان می دهد ناحیه کوهستانی جنوب قفقاز احتمالاً یکی از قدیمی ترین سکونت گاه های انسان های اولیه پس از مهاجرت به خارج از آفریقا است.

به گزارش مرکز ملی تحقیقات باستان شناسی و پیش از تاریخ گرجستان: اُرُزمانی و دمانیسی مرکز قدیمی ترین تراکم جمعیت انسان های اولیه یا هوموی اولیه (early Homo) در جهانی خارج از آفریقا هستند. جورجی بیدزیناشویلی رهبر علمی تیم حفاری می گوید که به تصور او این دندان متعلق به خویشانِ Zezva و Mzia است.

جَک پِرت دانشجوی باستان شناسی که دندان را در اُرُزمانی یافت می گوید: این یافته ها نه فقط برای این سایت بلکه برای گرجستان و داستانِ انسان هایی که آفریقا را 1.8 میلیون سال پیش ترک کردند فوق العاده است و گرجستان را به مکان واقعاً مهمی برای انسان شناسی دیرین و به طور کلی داستان انسان تبدیل می نماید. قدمت قدیمی ترین فسیل های هومو در جهان به حدود 2.8 میلیون سال پیش باز می شود، یعنی بخشی از آرواره ای که در اتیوپی امروزی کشف شد.

منبع: theguardian

مترجم: زهرا ذوالقدر

منبع: فرادید
انتشار: 21 شهریور 1401 بروزرسانی: 21 شهریور 1401 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 2112

به "کشف دندان 1.8 میلیون ساله انسان اولیه در گرجستان (تور گرجستان ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف دندان 1.8 میلیون ساله انسان اولیه در گرجستان (تور گرجستان ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید