سلامتی و پزشکی

از فرانکلین تا بیمه کشاورزی و کرونا

رامین امینی زارع؛ سیزدهم آذرماه روز ملی بیمه است، بیمه، اگرچه ریشه در ایران باستان دارد و بیش از یک سده میهمان ایرانیان است، اما فعالیت بیمه گری در ایران به شکل مدرن آن با فعالیت بیمه گران خارجی از سال 1270 با واگذاری امتیاز بیمه گری به لازار پولیاکوف روسی...

30 دی 1399

هنوز هم بعضی رفتارها قابل هضم نیست، با تمام وجود می جنگیم

به گزارش خبرنگاران، یحیی گل محمدی در مورد شرایط پرسپولیس در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: طبق برنامه قبلی قرار بود بعد از بازی باذوب آهن به قطر بیاییم. خوشبختانه خیلی راحت با رعایت پروتکل های بهداشتی با پرواز اختصاصی آمدیم.

20 دی 1399

چرا همواره خوابم میاد و بی حالم؟

نمناک/حتما بسیاری از افراد را دیدار کردید که مدام در خصوص خواب آلودگی خود شکایت دارند و از شما می پرسند که چرا همش احساس خواب آلودگی دارند. هنوز نمی توان علت دقیقی اعلام کرد اما معمولاً زندگی های پرمشغله و رژیم غذایی ناصحیح باعث شده که افراد حس خواب آلودگی...

18 دی 1399

چند توصیه تغذیه&zwnjای سالم برای بچه ها

تهران (پانا) - بررسیها نشان می دهد که مادران تاثیرگذارترین افراد در شکل گیری عادات خوب در بچه ها خود هستند؛ به همین دلیل می توانند در انتخاب مواد غذایی سالم به فرزندان خود کمک کنند.

17 دی 1399

زرده تخم مرغ باید چه رنگی باشد؟

زرده تخم مرغ رنگ های مختلفی دارد، به طور کلی رنگ زرده تخم مرغ توسط رژیم غذایی مرغ معین می گردد.

16 دی 1399

رعایت بیش از 90 درصدی دستورالعمل&zwnjهای بهداشتی در گلستان

خبرنگاران/گلستان استاندار گلستان گفت: در راستای کنترل و انقطاع شیوع ویروس کرونا محدودیت تردد از شهرهای قرمز به مدت یک هفته دیگر تمدید خواهد شد.

15 دی 1399

ماجرای جنجالی فروش نان قسطی در بوشهر

خبرنگاران : فرماندار دشتی استان بوشهر گفت: فروش نان قسطی در این شهرستان صحت ندارد و حتی بعضی از نانوایی ها با ارائه نان رایگان از نیازمندان حمایت می نمایند.

14 دی 1399

خبرنگاران داوطلبان، توسعه دهندگان حس مسئولیت و بشردوستی در جامعه

تهران - خبرنگاران - همه ساله روز پنجم دسامبر برابر با 15 آذر به عنوان روز دنیای داوطلبان، در سراسر دنیا از فرشتگان مهربانی که یکی از وظایف شان ایجاد و توسعه حس مسئولیت و بشردوستی نسبت به اعضای جامعه به وسیله فعالیت های داوطلبانه است تجلیل می گردد، آنانی...

12 دی 1399

راهنمای اسباب کشی در این روزهای اپیدمی کروناویروس

بسیاری از کشورها شهروندان خود را قرنطینه کردند و جابه جایی یا نقل مکان را نیز را ممنوع اعلام کردند. به گزارش اکشن نیوز، به طور میانگین جابه جایی ها در آمریکا 50 درصد کمتر از میانگین سال پیش است؛ اما در ایران بعد از اسفند و تعطیلات نوروز، شهروندان آغاز...

12 دی 1399

فعال کردن بدنه هیأت علمی با بسته های تحول آموزش پزشکی

دکتر رمضانی بدر با اشاره به اینکه بسته های تحول و نوآوری در آموزش پزشکی حدود سه سال است که در دانشگاه های علوم پزشکی اجرایی می گردد، گفت: بسته های مختلف را به گونه های متفاوت می توان ارزیابی کرد، اما به طور کلی بسته ها نقاط قوت و چالش هایی دارد که باید جداگانه...

11 دی 1399

6 کشته در آتش سوزی باغ شخصی در تهران

تهران (پانا) - سخنگوی سازمان اورژانس کشور از فوت 6 تن در پی وقوع آتش سوزی در باغ شخصی در تهران اطلاع داد.

5 دی 1399

خبرنگاران مدیر کل آسیای غربی جان باختن شهروندان افغانستانی را تسلیت گفت

تهران- خبرنگاران- مدیرکل آسیای غربی وزارت امور خارجه جان باختن عده ای از شهروندان افغانستانی در اثر انفجار در بامیان افغانستان را تسلیت گفت.

5 دی 1399

خبرنگاران هشت واحد صنفی در اردستان پلمب شد

کاشان - خبرنگاران - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت اردستان گفت: هشت واحد صنفی متخلف این شهرستان در مدت چهار روز از اجرای طرح محدودیت کرونایی پلمب شد.

4 دی 1399

ثبت تاریخ شفاهی تجربه زیست کادر درمان در ایام کرونا

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، قربان علی کناررودی، رئیس گروه تحقیقات تاریخ معاصر و تاریخ شفاهی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در شرح جزئیات این خبر اضافه نمود: به منظور همکاری و معرفی کادر درمان برای...

3 دی 1399

شام آخر دولت های نفتی

دولت های نفتی حاشیه خلیج فارس، دهه ها با اتکا به پترودلار های بی سرانجام و سهل الوصول، حساب های ذخایر ارزی خود را فربه می ساختند. اما همه گیری کووید-19 و تخریب گسترده بازار انرژی، نشان می دهد ورق برگشته و عصر طلایی اسطوره دولت های نفتی رو به زوال است.

2 دی 1399

خبرنگاران مثلث طلایی گردشگری اصفهان، یزد و فارس راه اندازی می گردد

اصفهان- خبرنگاران- استاندار اصفهان گفت:در راستای تحقق گردشگری سلامت، بدنبال این هستیم تا با استان های یزد و فارس بتوانیم مثلث طلایی گردشگری را راه اندازی کنیم.

30 آذر 1399

خطاهای شناختی - فیلتر ذهنی

خطای شناختی فیلتر ذهنی یکی از تحرفات شناختی است که موجب می شود فرد به جنبه های منفی بیاندیشد و از کنار جنبه های مثبت بی تفاوت بگذرد.

28 آذر 1399

دعای سلامتی برای در امان ماندن از بیماری ها

دعا برای سلامتی و دعا برای در امان ماندن از بیماری به انسان کمک می کند تا به آرامش برسد و از ابتلا به بیماری های مختلف دور بماند. دعای سلامتی در کتاب صحیفه سجادیه ذکر شده است.

28 آذر 1399

هشدار بایدن درباره واکسن کرونا

ایسنا نوشت: رئیس جمهوری منتخب آمریکا هشدار داد، اگر دولت ترامپ در گذار نرم قدرت همکاری نکند، ممکن است افراد بیشتری را بابت ابتلا به کروناویروس از دست بدهیم.

27 آذر 1399

چگونه با شکست خوردن کنار بیاییم؟

برای کنار آمدن با شکست ضروری است ابتدا با تغییر نگرش خود احساس شکست را کنترل نموده و سپس با راهکارهای عملی برای شروعی دوباره قدم برداریم.

26 آذر 1399
تعداد: (296)