گردشگران سلامت عمانی در قالب تورهای رسمی به ایران سفر نمایند

به گزارش مجله عکسفا، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دیدار با وزیر بهداشت عمان با اشاره به ظرفیت ها و امکانات درمانی ایران، گفت: گردشگران سلامت باید در قالب دفاتر خدمات گردشگری رسمی به ایران سفر نمایند تا بهترین خدمات را با هزینه های تحت کنترل و نظارت دریافت نمایند.

گردشگران سلامت عمانی در قالب تورهای رسمی به ایران سفر نمایند

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید.

به گزارش خبرنگار مجله عکسفا، دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشورمان امروز چهارشنبه 1 آبان 98 در سومین روز از سفر خود به عمان با احمد بن محمد السعیدی وزیر بهداشت این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این دیدار با تاکید بر روابط خوب و محبت آمیز ایران و عمان، گفت: بین مردم دو کشور ارتباط خوب و محبت آمیز ای برقرار است.

مونسان اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران، ویزا را برای گردشگران عمانی لغو نموده است و کشور عمان هم تسهیلات خوب فرودگاهی برای گردشگران ایرانی در نظر گرفته است، امیدواریم این روند بهبود پیدا کند و شاهد تبادل بیشتر گردشگران بین دو کشور باشیم.

او توضیح داد: سالانه حدود 8میلیون ایرانی به کشورهای مختلف سفر می نمایند که مقصد بیشتر این گردشگران، کشورهای همسایه است، ما علاقه مند هستیم که با اجرای برنامه های متقابل تبادل گردشگر میان دو کشور ایران و عمان افزایش پیدا کند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های گردشگری ایران در تمام حوزه ها، اضافه نمود: بیمارستان های مجهز ایران سالانه میزبان تعداد زیادی گردشگر سلامت از کشورهای مختلف هستند، پیچیده ترین عمل های جراحی چشم، مغز، قلب، پیوند کلیه در این مراکز درمانی انجام می گردد، این در حالی است که هزینه انجام این عمل ها در ایران در مقایسه با دیگر کشورها بسیار ارزان و بصرفه است.

مونسان گفت: این امکانات و توانمندی های درمانی در کنار جاذبه های تاریخی، طبیعی و فرهنگی، فرصت خوبی برای گردشگران عمانی است که به ایران سفر نمایند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه نمود: گردشگران عمانی برای دریافت بهترین خدمات و رضایت کامل، می توانند در قالب تور و دفاتر رسمی خدمات گردشگری به ایران سفر نمایند، چراکه افرادی هستند که ممکن است با اقداماتی نظیر معرفی گردشگران سلامت به بعضی مراکز درمانی، موجبات نارضایتی گردشگران را فراهم نمایند.

او گفت: دفاتر خدمات گردشگری قانونی که تحت نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فعالیت می نمایند، بهترین بیمارستان ها و پزشکان را با قیمت های مشخص شده که تحت نظارت و کنترل این وزارتخانه است را به گردشگران سلامت معرفی می نمایند، و در صورتی که در این مراکز اقدامی خلاف بر موازین موجود انجام گردد، امکان مواجهه و برخورد برای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی وجود دارد.

مونسان همچنین از وزیر بهداشت عمان خواست نام ایران را در فهرست کشورهای مورد تایید پزشکی این کشور قرار دهد.

مراکز درمانی ایران در خاورمیانه بی نظیر است

احمد بن محمد السعیدی وزیر بهداشت کشور عمان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه پیش از این سه بار به ایران سفر نموده است، گفت: در این سفرها با فعالیت ها و توانمندی های درمانی و بهداشتی ایران آشنا شدم، امکانات و ظرفیت های درمانی بسیار خوبی در این کشور وجود دارد که می تواند مورد استفاده گردشگران سلامت قرار گیرد.

او یادآور شد: تمدن و فرهنگ دو کشور ایران و عمان در تاریخ ریشه دارد، رابطه این دو کشور زاییده امروز نیست بلکه این ارتباط عمیق از گذشته وجود داشته است و از تفکرات رهبران دو کشور نشأت گرفته است.

وزیر بهداشت عمان یادآور شد: در تمام شهرهای ایران، امکانات و جاذبه های بسیاری به ویژه در حوزه گردشگری سلامت وجود دارد و به همین دلیل، گردشگران عمان، این کشور را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می نمایند.

او با بیان اینکه پزشکان و متخصصان ایرانی از تبحر خاصی برخوردار هستند، اضافه نمود: مراکز درمانی بسیار پیشرفته ای در ایران وجود دارد که در خاورمیانه بی نظیر است، بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده یک تیم فنی و متخصص برای بازدید از این مراکز راهی ایران شدند، در حال حاضر فهرست مراکز درمانی و بیمارستان های ایران را در اختیار داریم و گردشگران حوزه سلامت عمان را با این ظرفیت ها آشنا نموده ایم.

احمدبن محمد السعیدی یادآور شد: ما به دنبال تشویق گردشگران عمانی هستیم تا ایران را به جای تایلند به عنوان مقصد سفرهای خود انتخاب نمایند و امیدواریم با ادامه این کوشش ها شاهد افزایش تبادل گردشگر بین دو کشور باشیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 343

به "گردشگران سلامت عمانی در قالب تورهای رسمی به ایران سفر نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگران سلامت عمانی در قالب تورهای رسمی به ایران سفر نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید