10 سوغاتی سنتی که در سفر به فیلیپین باید آن ها را بخرید

به گزارش مجله عکسفا، چون سفر کردم مرا راه آزمود زین سفر کردن ره آوردم چه بود. ره آورد شما از سفر کردن چه چیزی خواهد بود؟ سوغات فقط یک کالا نیست که با خود به خانه بیاورید. بلکه گوشه ای از فرهنگ و باورهای مردم یک سرزمین است که شما در مقیاس کوچک همراه می آورید. هنگام سفر به فیلیپین ره آوردی از اعماق سنت های این سرزمین را خریداری کنید.

10 سوغاتی سنتی که در سفر به فیلیپین باید آن ها را بخرید

برای دیدن زباترین کشور جنوبی شرقی آسیا با تور فیلیپین همراه باشید.

کلمه pasalubong در فیلیپین، خطاب به مسافران و گردشگران بسیاری استفاده می گردد. این کلمه به معنای هدیه برای استقبال و بازگشت به خانه است. پس برای زمین نیانداختم حرف مردم مهربان این سرزمین ره آوردی هرچند کوچک با خود ببرید.

در اینجا هزاران سوغاتی زیبا و دوست داشتنی وجود دارد که مطمئناً احتیاج به یک چمدان اضافی پیدا می کنید چون در یکی نمی گنجد. اما می دانید در این سرزمین چه گنجینه ای نهفته ست و باید چه چیزهایی بخرید؟

در ادامه با بهترین ره آوردهایی که در تور فیلیپین می توانید بخرید، آشنا خواهید شد.

سوغاتی های فیلیپین

.

1- کوبینگ

موسیقی بخش بزرگی از فرهنگ هر سرزمین فارغ از هر موقعیت و اقلیمی است. همین نوت ها انتقال دهنده فرهنگ محلی مردمان یک ناحیه ست. به همین خاطر سازهای موسیقی را باید سوغاتی های گران بها تلقی کرد زیرا شما کالبد و روح یک منطقه را به شخصی هدیه می دهید.

کوبینگ یک ساز سنتی در فیلیپین است که از چوب بامبو ساخته می گردد. طول این ساز 25 سانتی متر است به همین خاطر بسته بندی و کادو کردنش آسان خواهد بود. این ساز با فشردن لب ها و فشار دادن قسمت انتهایی نواخته می گردد.

این سازه به ندرت توسط بانوان نواخته می گردد و به عبارتی یک سازه مردانه است که در مهمانی ها و مراسم های سنتی می نوازند. کوبینگ یک هدیه عالی برای علاقه مندان به موسیقی است.

این ساز را از کجا بخریم؟ معمولاً در بازارهای محلی و فروشگاه های صنایع دستی می توانید به راحتی کوبینگ را پیدا کنید.

2- شیرینی های فیلیپینی

بسیاری تمایل دارند که سوغاتی که دریافت می کنند با بسته بندی مناسب و شیک شده باشد. پس هنگام خرید دقت کنید تا این مورد را مدنظر قرار دهید.

شیرینی ها خوشمزه اینجا دقیقاً همچنین ویژگی را دارد. شیرینی های رایج اینجا شامل polvoron (بسیار ترد است و طعم های متنوعی دارد)، Choc Nut bars (نوعی شکلات پودری شکل بامغز گردو) و pastillas de leche (نرم و با شهد شیرین) می گردد. این خوراکی ها بسیار ارزان هستند، فقط توجه داشته باشید که بسته بندی آن ها درست باشد تا در چمدانتان باز نگردد.

این شیرینی ها را از کجا بخریم؟ این شیرینی ها در همه جای مانیل، از گوشه خیابان گرفته تا فروشگاه های بزرگ به راحتی پیدا می گردد.

3- پارچه های سنتی فیلیپین

در این کشور انواع مختلفی از پارچه که طبیعی و زیبا هستند، وجود دارد. اما یکی از محبوب ترین آن ها piña است که از گیاه آناناس و به طور سنتی از آناناس سرخ اسپانیایی گرفته می گردد. الیاف این نوع پارچه به طور طبیعی، ریز و شفاف هستند که به زیبایی و نرم بودن بافت آن یاری می نماید.

پارچه های که از الیاف ابریشم یا پنبه بافته می شوند معمولاً سطح قیمتی بالایی دارند اما پارچه از جنس آناناس ارزان تر هستند به همین خاطر می توانید در تعداد بالا خریداری کنید. تمام دوستان خانم خود را با طرح های سنتی آسیای شرقی، آراسته کنید.

برای خرید پارچه یا لباس های سنتی به فروشگاه های Kultura Filipino و متروی مانیل سری بزنید.

نگاهی به جشن های آیینی فیلیپین

طبیعت فیلیپین، بهشتی به جا مانده در تاریخ

راهنمای سفر به فیلیپین

.

4- اسباب بازی جیپنی

یکی از رایج ترین وسایل حمل ونقل در فیلیپین جیپنی است. این ماشین را باید هم تراز توک توک های تایلند دانست که از زمان جنگ جهانی دوم در این سرزمین به جای مانده است.

جیپنی درواقع یک نماد فرهنگی این کشور محسوب می گردد که اسباب بازی های آن برای گذر از مرزها ساخته شده است. ماشین های اسباب بازی شاید در وهله اول ایده خوبی برای هدیه دادن به پسربچه ها در نظر گرفته گردد، اما شما می توانید آن را به عنوان یادگاری از این کشور به خانه بیاورید.

فروشگاه های صنایع دستی Tesoro و یا فروشگاه های سوغاتی فروش در سطح شهر، بهترین مکان برای خرید جیپنی است.

5- ماسک های فستیوال

با توجه به فرهنگ غنی و سنت های اصیل مردم این سرزمین، جشن های آیینی بسیاری در سراسر کشور برگزار می گردد. البته ماسک های پر زرق وبرق دار جز ملزومات این مراسم ها هستند.

عجیب بودن این ماسک ها باعث شده که گردشگران را وسوس کند تا آن را خریداری کنند و در جشنواره های هم زمان با حضورشان شرکت کنند. البته قابلیت استفاده از آن ها فقط مختص این منطقه نمی گردد و شما می توانید آن را در مراسم های مشابه به صورت بگذارید.

اگر هوس کردید تا دوستانتان را حسابی غافلگیر کنید به مغازه های اطراف شهر بروید و عجیب ترین آن ها را خریداری کنید.

6- قهوه

تقریباً تمام قهوه خورها می دانند که اینجا معدن دانه های قهوه ای رنگ و خوش عطر است که خوردن یک فنجان آن، انرژی مضاعفی می دهد.

به واسطه فراوری انبوه قهوه در این کشور، نوشیدن آن و کافه های تخصصی سرو قهوه در اینجا بسیار مرسوم است. در مدت زمان تور فیلیپین علاوه بر اینکه یک دل سیر از آن نوشیدید و هنگام بازگشت برای خود خریداری کنید. این ماده را می توانید به صورت دانه ای یا پودری تهیه کنید.

کافی شاپ ها مکان مناسبی هستند که بتوانید قهوه مرغوب و ترکیب دلخواه خود را خریداری کنید.

7- کلاه های سنتی سالاکوت

کلاه بخشی از سنت های هر کشور است که در زمان حال هم اهمیت خودش را حفظ نموده است. متداول است که مردم هر مکان با توجه به اقلیم آب و هوایی خود یک جامع و کلاه مناسب استفاده کند. مردم فیلیپین هم از این قاعده مستثنی نیستند.

مردم اینجا از کلاه سنتی به نام سالاکوت استفاده می کنند که مخروطی شکل است. سالاکوت ها صورت و گردن را از نور خورشید محافظت می نماید که در ماه گرم سال بسیار کارآمد است.

خرید سالاکوت کار سختی نخواهد بود اما گذاشتن آن در چمدان، بدون آنکه خراب نگردد سخت خواهد بود.

از کجا بخریم؟ شنبه بازارهای مترو مانیل بهترین مکان برای خرید انواع مختلف این کلاه است.

8- مروارید

جزایر زیبای این منطقه علاوه بر زیبایی، دارای درهای نادر و درخشانی هم هستند. مروارید طلایی یکی از سوغات این سرزمین است. اگر به دنبال خرید یک هدیه خاص و متفاوت هستید، مروارید می تواند آن ارمغان دل انگیز باشد.

مروارید در فیلیپین بسیار ارزان تر از مناطق دیگر است و برای خرید آن به فروشگاه های جواهرات در مانیل یا Kultura Filipino بروید که البته طرح های ساده تر دارد.

9- انبه خشک شده

اینجا خانه میوه های گرمسیری ست و به داشتن انبه های متمایز، به خود می بالد. انبه های شیرین و خوشمزه به حدی در فیلیپین زیاد است که دچار مازاد آن هم می شوند.

گردشگران هرچقدر که بخواهند می توانند در اینجا انبه بخورند، اما بعید می دانم که بتوانند آن ها را به خانه ببرند چون خراب می گردد. به همین خاطر و برای آنکه سبد سوغاتی میوه شما خالی نباشد فراوریکنندگان این کشور فکری نموده اند و بسته های انبه خشک شده در خدمت شماست.

برش های انبه در زیر آفتاب گرمسیری این منطقه خشک شده و طعم خود را حفظ نموده که دسته کمی با میوه تازه آن نداشته باشد.

از سوپرمارکت های سطح شهر می توانید آن را خریداری کنید.

10- وسایل سنتی و بومی

نخ به نخ وسایل سنتی از ذوق و هنر مردم بومی هر منطقه ساخته می گردد که ارزشی برابر هر کالای لوکسی دارد. در اینجا هم کیف، ساک و لباس های متفاوتی خواهید دید که نمونه بارزی از خاطرات این کشور است.

اگر دوستان اهل هنری دارید این وسایل آن ها را مسرور خواهد نمود.

برای اطلاع از تور نوروز فیلیپین با همکاران فروش ما تماس بگیرید.

منبع: ستاره ونک
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 572

به "10 سوغاتی سنتی که در سفر به فیلیپین باید آن ها را بخرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 سوغاتی سنتی که در سفر به فیلیپین باید آن ها را بخرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید