آتش بس قره باغ برای سومین بار نقض شد

به گزارش مجله عکسفا، فارس نوشت: در حالی که دقایقی بیشتر از اجرای آتش بس انسانی سوم میان دو طرف درگیر بر سر منطقه قره باغ کوهستانی نگذشته، جمهوری آذربایجان و ارمنستان یکدیگر را به نقض آن متهم می نمایند.

آتش بس قره باغ برای سومین بار نقض شد

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا دوبلکس با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان نیروهای مسلح ارمنستان را به نقض آتش بسی که امروز دوشنبه ساعت 8 صبح به وقت محلی به اجرا درآمد، متهم نموده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، باکو بیان کرد: به رغم اعلام آتش بس انسانی جدید در ساعت 8، 26 اکتبر، نیروهای مسلح ارمنستان یک بار دیگر توافق به دست آمده را نقض کردند.

وزارت دفاع جمهور آذربایجان اضافه کرد: نیروهای مسلح ارمنستان با وجود توافق جدید آتش بس، شهرک های منطقه ترتر نزدیک خط تماس در منطقه قره باغ کوهستانی را گلوله باران کردند.

این وزارتخانه در ادامه ادعا کرد که جمهوری آذربایجان بشدت به شرایط آتش بس پایبند است.

از طرف دیگر، وزارت دفاع ارمنستان طرف آذربایجانی را در جهت شمال شرقی خط تماس در منطقه قره باغ کوهستانی به نقض آتش بس متهم کرد.

شوشان استپانیان سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان در صفحه فیس بوک خود بیان کرد: در نقض آشکار توافق آتش بس بشردوستانه که در آمریکا منعقد شد، طرف آذربایجانی آتش توپخانه ای را بر مواضع آرتساخ (جمهوری خودخوانده قره باغ کوهستانی) در جهت شمال شرق خط تماس گشود.

پیشتر وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای مشترک با روسیه و فرانسه، از توافق ارمنستان و جمهوری آذربایجان برای آتش بس انسانی خبر داده بود.

جمهوری آذربایجان و ارمنستان آخرین بار روز دهم اکتبر (19 مهر) و پس از نشست سه جانبه در مسکو به توافق آتش بس انسانی دست یافتند. اما درست 15 دقیقه بعد از شروع اجرای این توافق، آژیرهای خطر در منطقه قره باغ به صدا درآمد و درگیری ها بار دیگر شروع شد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1198

به "آتش بس قره باغ برای سومین بار نقض شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش بس قره باغ برای سومین بار نقض شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید