انفجار مین های جنگ قره باغ 14 کشته بر جا گذاشته است

به گزارش مجله عکسفا، دفتر دادستان کل جمهوری آذربایجان اطلاع داد، از زمان آتش بس بین این کشور و ارمنستان در قره باغ کوهستانی، 14 شهروند آذربایجانی در نتیجه انفجار مین های کارگذاشته شده، قربانی و 60 تن زخمی شدند.

انفجار مین های جنگ قره باغ 14 کشته بر جا گذاشته است

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا سنتی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، با گذشته سه ماه از توافق سران روسیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر توقف درگیری ها بر سر قره باغ کوهستانی، باکو آماری از تلفات ناشی از انفجار مین های برجای مانده در این منطقه ارائه داد.

دفتر دادستانی کل جمهوری آذربایجان اطلاع داد، از زمان امضای توافق آتش بس درگیری ها بین این کشور و ارمنستان در منطقه قره باغ کوهستانی، 14 نفر از شهروندان آذربایجانی در نتیجه انفجار مین قربانی و 60 تن زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، انفجار های ناشی از مین های بر جای مانده در مناطق درگیری های نیرو های جمهوری آذربایجان و ارمنستان همچنان قربانی می گیرد.

روسای جمهور روسیه، جمهوری آذربایجان و نخست وزیر ارمنستان دهم نوامبر 2020 (20 آبان 1399) پس از درگیری های شدید بر سر قره باغ کوهستانی یک توافق 10 بندی برای آتش بس امضا کردند (جزئیات بیشتر).

دادستانی جمهوری آذربایجان گفت، در نتیجه مین های کار گذاشته شده نیرو های ارمنستانی در قره باغ کوهستانی از زمان امضای توافق آتش بس، 14 شهروند جمهوری آذربایجان شامل 5 نظامی این کشور جانشان را از دست دادند.

طبق اعلام این نهاد قضایی، 52 سرباز و هشت شهروند جمهوری آذربایجان هم در نتیجه همین انفجار ها زخمی شده اند.

دفتر دادستانی جمهوری آذربایجان همچنین هشدار داد، تا زمانی که مناطق بازپس گرفته شده از ارمنستان در قره باغ از مین پاکسازی نشده است، وارد این مناطق نشوند.

به رغم آنکه جمهوری آذربایجان و ارمنستان در روز های اخیر طرف مقابل را به نقض آتش بس در قره باغ کوهستانی متهم نموده اند، اجرای این توافق با میانجیگری مسکو با فراز و نشیب هایی در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1392

به "انفجار مین های جنگ قره باغ 14 کشته بر جا گذاشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انفجار مین های جنگ قره باغ 14 کشته بر جا گذاشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید