آلودگی های زیست محیطی نفس استان بوشهر را به مخاطره انداخته است

به گزارش مجله عکسفا، فرهاد قلی نژاد عصر چهارشنبه در همایش سالانه محیط زیست دریایی در خارگ گفت: امیدواریم برگزاری چنین نشست های به بهبود وضعیت محیط زیست دریایی منتج گردد.

آلودگی های زیست محیطی نفس استان بوشهر را به مخاطره انداخته است

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر در جنوب ایران دارای تنوع زیست محیطی منحصربه فردی است، گفت: استان بوشهر در بین رشته کوه های زاگرس و خلیج فارس قرار گرفته است که این موضوع باعث تنوع زیستی جانوری و گیاهی شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر به گونه های منحصر به فرد آبزیان استان اشاره نمود و ادامه داد: وجود این گونه های گیاهی و جانوری، استان بوشهر با به یکی از استان های مهم کشور در حوزه محیط زیست تبدیل نموده است.

وی با اشاره به اینکه حفظ میراث طبیعی استان بوشهر به عنوان بخشی از میراث طبیعی کشور دارای اهمیت بسیار زیادی است، افزود: استان بوشهر به شدت تحت تاثیر توسعه صنعتی قرار گرفته است.

قلی نژاد تاکید نمود: استان بوشهر با چالش رشد صنعتی روبرو شده و آلودگی های زیست محیطی نفس استان را به مخاطره انداخته است و آلودگی های زیست محیطی جنوب استان بوشهر چالشی جدی محسوب می گردد.

وی با اشاره به توسعه صنایع نفت و گاز در نقاط مختلف استان بوشهر بیان نمود: این وضعیت نیازمند نگاه ویژه به توسعه پایدار است تا در کنار توسعه صنعتی بتوانیم محیط زیست و اکوسیستم طبیعی استان را حفظ کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 68

به "آلودگی های زیست محیطی نفس استان بوشهر را به مخاطره انداخته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی های زیست محیطی نفس استان بوشهر را به مخاطره انداخته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید