آمریکا و آسیا ندارد، فروش پایین آمده!

به گزارش مجله عکسفا، به نظر می رسد که کاهش نرخ رشد اقتصاد جهانی و همچنین رکود اقتصادی در بازارهای موبایل نه تنها شرکت آمریکایی اپل بلکه گریبان شرکت های متعدد دیگر آسیایی همچون سامسونگ را نیز گرفته است.

آمریکا و آسیا ندارد، فروش پایین آمده!

به گزارش خبرنگاران، هفته گذشته بود که اخبار و گزارش های زیادی در رسانه ها منتشر شده که نشان می داد میزان فروش گوشی های آیفون در بازار چین که همواره یکی از بزرگترین و مهم ترین بازارهای فروش محصولات تکنولوژی در دنیا محسوب می گردد، به شدت سقوط نموده و کاهش یافته است که کارشناسان و تحلیلگران سعی کردند به ریشه یابی و علت آن بپردازند و این مساله را از دیدگاه های مختلفی تحت آنالیز و تحلیل قرار دهند.

کارشناسان علت اصلی کاهش شدید میزان فروش گوشی های آیفون در چین را تبعات منفی جنگ تجاری و تنش های سیاسی میان چین و ایالات متحده آمریکا عنوان نموده و بر این باورند که دستگیری و بازداشت مدیر ارشد مالی هواوی، شرکت چینی تکنولوژی و تولیدنماینده موبایل در کانادا به علت دور زدن تحریم های اقتصادی آمریکا علیه برخی کشورها نظیر ایران نیز به تشدید کشمکش و تنش های سیاسی و تجاری میان این دو کشور یاری کرد. به دنبال این اتفاق، هواوی در کنار بسیاری دیگر از شرکت های چینی از کاربران و شهروندان چینی خواستند که در یک اقدام تلافی جویانه خریداری و استفاده از محصولات آمریکایی را تحریم و بایکوت نمایند.

این در حالیست که بسیاری دیگر از کارشناسان با دیدگاه متفاوتی سعی نموده اند علت کاهش درآمد و فروش گوشی های جدید آیفون را آنالیز نمایند که از مهم ترین آنها می توان به نداشتن جذابیت خاص، عدم وجود فناوری و نوآوری های شگفت انگیز و قیمت بسیار بالا اشاره نمود

اما حالا جدیدترین آمارهای منتشر شده در وب سایت phonearena حاکی از آن است که علاوه بر شرکت آمریکایی اپل، سامسونگ نیز از رکود اقتصادی بازارهای چین به شدت آسیب دیده و متحمل ضرر و زیان نسبتا قابل توجهی شده است.

سامسونگ برای نخستین بار در دو سال گذشته، مجبور شده است که پیش بینی سود عملیاتی سه ماهه خود را کاهش دهد و این بدان معناست که از وضعیت و میزان فروش و سودآوری خود در سه ماهه گذشته ناراضی بوده است.

سود عملیاتی سالانه این شرکت کره ای با 12 درصد افت و کاهش روبرو شده است این در حالی است که درآمدزایی سامسونگ تحت تاثیر کاهش فروش تراشه های پردازنده پنج درصد کمتر شده است.

اما حالا به نظر می رسد که کاهش میزان فروش محصولات و سودآوری در بازار چین، تنها به اپل ختم نمی گردد و گریبان گیر شرکت های آسیایی دیگری همچون سامسونگ نیز شده است و به شدت میزان فروش آن را تحت تاثیر قرار داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 58

به "آمریکا و آسیا ندارد، فروش پایین آمده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا و آسیا ندارد، فروش پایین آمده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید