آیگو X؛ شاسی بلند بسیار کوچک تویوتا

به گزارش مجله عکسفا، ماشین توسط طراحان تویوتا در استودیوی این کارخانه در فرانسه طراحی شده است. ابعادش هم اندازه مدل کنونی آیگو است، اما در فرم چراغ ها اغراق شده و ارتفاع ماشین بیشتر است.

آیگو X؛ شاسی بلند بسیار کوچک تویوتا

تویوتا با ساخت کانسپتی ایده خود از نسل بعدی مدل های کوچکش را نمایش داد. کانسپت آیگو X نشان می دهد که نسل بعدی مدل آیگو شاسی بلند و اسپرت تر خواهد بود.

ماشین توسط طراحان تویوتا در استودیوی این کارخانه در فرانسه طراحی شده است. ابعادش هم اندازه مدل کنونی آیگو است، اما در فرم چراغ ها اغراق شده و ارتفاع ماشین بیشتر است.

برخلاف خودروسازانی که قصد دارند ماشین های کوچک خود را در اروپا با قوای محرکه الکتریکی بسازند، تویوتا اعلام نموده که آیگو را همچنان با موتور بنزینی فراوری خواهد نمود تا قیمتش را پایین نگه دارد. تویوتا مدل کنونی آیگو را در پروژه ای مشترک با پژو و سیتروئن طراحی کرد. این مدل پس از فیات پاندا و فیات 500، سومین مدل پرفروش کلاس خود است.

فولکس واگن و رنو اعلام نموده اند که نسل بعدی مدل های کوچک خود را تنها با قوای محرکه الکتریکی عرضه خواهند کرد. فیات هم نسل جدید مدل 500 را الکتریکی نموده، اما فروش مدل بنزینی از نسل قبلی را برای مدتی ادامه خواهد داد.

پژو همراه با رونمایی نسل جدید مدل 308 از چهره تازه مدل هایش رونمایی کرد. هچ بک جدید پژو برای رقابت با فولکس واگن گلف آماده شده و علاوه بر موتور بنزینی و دیزل یک مدل هیبرید-الکتریکی هم دارد. 308 یکی از مدل های پیروز پژو است. مدل قبلی این ماشین هفت سال پیش بهترین ماشین اروپا شد و کارخانه فرانسوی از نسل های مختلف آن بیش از هفت میلیون دستگاه فروخته است.

اما این پیروزیت برای به چالش کشیدن فولکس واگن گلف، پرفروش ترین هچ بک اروپا، کافی نبود. همچنین رقیبان دیگر از فورد، تویوتا و اشکودا در سال های گذشته صندلی 308 را تا رده ششم پرفروش ترین ماشین در کلاس خود پایین برده است.

فرمان پژو 308 پایین تر از نمایشگر روبروی راننده واقع شده است

پژو در نسل جدید با روشی تازه به رقابت برگشته است. این کارخانه با ترکیب ظاهر متفاوت، امکانات لوکس و اضافه کردن موتور الکتریکی به قوای محرکه ماشین امیدوار است بتواند نظر مشتریان بیشتری را جلب کند.

نسل جدید 308 کشیده تر و کوتاه تر است و در نتیجه ماشین فرمی اسپرت تر و فضای بیشتری برای سرنشینان دارد. مهم ترین تغییر ظاهر ماشین در جلوپنجره است که از شبکه ای ذوزنقه ای تشکیل شده و آرم جدید پژو در وسط آن واقع شده است. این جلوپنجره با چراغ های باریکی ترکیب شده که بر پیشرفته بودن ماشین تاکید می نماید.

308 اولین مدل پژو است که با این ظاهر معرفی شده است. مدل های دیگر در سال های آینده به مرور شکلی مشابه خواهند داشت.

دو مدل هیبرید-الکتریکی از 308 ساخته می گردد

تاکید بر فن آوری پیشرفته در طراحی اتاق ماشین هم دیده می گردد. نمایشگر روبروی راننده بالاتر از فرمان واقع شده است که حس یک خلبان را به راننده می دهد. این نمایشگر سه بعدی است و راننده می تواند به سلیقه خود اطلاعاتی را که می خواهد در آن نمایش دهد.

نمایشگر لمسی دیگری هم با زاویه به سمت راننده در وسط داشبورد واقع شده است. دسته دنده حذف شده و راننده با حرکت یک اهرم کوچک دنده ماشین را عوض می نماید.

دو مدل هیبرید-الکتریکی از 308 ساخته می گردد. مدل قوی تر 250 اسب بخار نیرو دارد و پژو می گوید می تواند با نیروی باتری تا 60 کیلومتر حرکت کند. نیروی قوی ترین مدل هیبرید-الکتریکی فولکس واگن گلف 245 اسب بخار است و می تواند با نیروی باتری تا 80 کیلومتر حرکت کند.

پژو 308 جدید از نیمه دوم سال 2021 به بازار عرضه خواهد شد. قیمت ماشین هنوز اعلام نشده، اما پیش بینی می گردد که ارزان ترین مدل معادل سی هزار دلار فروخته گردد.

ب ام و مدل i4 را سه ماه زودتر از برنامه به بازار عرضه می نماید

ب ام و پیش بینی نموده که فروش مدل های الکتریکی اش در چند سال آینده با سرعت زیادی افزایش یابد. این کارخانه اعلام نموده که تا سال 2030 مدل های الکتریکی نیمی از فروش شرکت را شامل می گردد.

ب ام و می گوید جدیدترین مدل الکتریکی اش، i4 را سه ماه زودتر از موعد به بازار عرضه خواهد نمود و با سرعتی زیاد مدل های الکتریکی دیگری در راه دارد. ب ام و انتظار دارد در ده سال آینده ده میلیون ماشین الکتریکی در سراسر دنیا بفروشد.

این هدف گذاری باعث تغییراتی بنیادی در کارخانه خواهد شد. همه محصولات ب ام و در حال حاضر روی دو پلتفرم ساخته می گردد که یکی برای مدل های کوچک و دیگری برای شاسی بلند ها و مدل های عظیم تر است. این پلتفرم ها اساسا برای ماشین های بنزینی و دیزل طراحی شده بودند و ب ام و با تغییراتی از آن ها برای مدل های الکتریکی هم استفاده نموده است.

اولیور زیپسه، مدیر ب ام و هفته گذشته در نشست سالانه کارخانه گفت که قرار است پلتفرم کاملا جدیدی برای محصولات آینده طراحی گردد. تفاوت این پلتفرم با پلتفرم های کنونی این است که تمرکز اصلی در ساخت آن بر الکتریکی بودن قوای محرکه خواهد بود.

در حالی که خودروسازان برای کاهش هزینه های سرمایه گذاری به دنبال شریک برای ساخت پلتفرم های الکتریکی هستند، آقای زیپسه گفت که شرکتش قصد ندارد برای ساخت این پلتفرم با کارخانه دیگری همکاری کند.

فروش مدل i4 که اولین سدان الکتریکی ب ام و است، قرار است تا خاتمه سال 2021 شروع گردد. قوی ترین مدل این ماشین 530 اسب بخار نیرو دارد و شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعتش حدود چهار ثانیه است. ب ام و می گوید این ماشین با هر بار شارژ تا 590 کیلومتر حرکت می نماید.

کیا EV6 اولین مدل کاملا الکتریکی کیا است

کیا تصاویری از اولین مدل کاملا الکتریکی خود به نام EV6 منتشر کرد. این مدل بر اساس دیدگاهی تازه طراحی شده که کارخانه آن را اتحاد متضاد نامیده و قرار است مبنایی برای طراحی مدل های آینده کیا باشد.

کریم حبیب، مدیر طراحی کیا می گوید این دیدگاه تازه تنها برای طراحی ظاهر ماشین نیست و همه ابعاد شرکت از جمله نمایندگی ها را شامل می گردد. این طرح بخشی از برنامه کیا برای حرکت کارخانه به سمت بازار لوکس و فروش محصولاتی گران تر و با سود بیشتر است.

کیا پس از EV6 شش مدل دیگر الکتریکی به بازار عرضه خواهد نمود

به گفته حبیب، اتحاد متضاد به معنی ترکیب مفاهیمی است که در حالت عادی در کنار یکدیگر قرار نمی گیرند. هدف آن ایجاد تعادل و فراهم کردن فضایی لوکس برای مشتری است. مثلا در داشبورد مدل EV6، فن آوری مدرنی مثل نمایشگر که طبیعتی سرد و بی روح دارند، در کنار موادی ارگانیک و گرم مانند پارچه ای از جنس پشم قرار داده شده است.

کیا در حال حاضر دو مدل الکتریکی در محصولاتش دارد که براساس مدل های بنزینی کارخانه ساخته شده اند. EV6 اولین مدلی است که از اساس برای قوای محرکه الکتریکی طراحی شده است. این ماشین از پلتفرمی استفاده می نماید که هیوندای برای ماشین های الکتریکی ساخته و به زودی مدل آیونیک 5 را روی این پلتفرم خواهد ساخت.

کیا انتشار جزییات فنی EV6 را به رونمایی رسمی ماشین موکول نموده که قرار است تا دو هفته دیگر برگزار گردد. اما رسانه ها پیش بینی می نمایند که این ماشین با هر بار شارژ تا 500 کیلومتر حرکت می نماید، شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعتش حدود 5 ثانیه است و حداکثر سرعتش حدود 200 کیلومتر در ساعت خواهد بود.

کیا پس از EV6 قرار است شش مدل الکتریکی دیگر بر روی این پلتفرم بسازد که به مرور تا سال 2027 به بازار خواهند آمد. این کارخانه پیش بینی نموده که تا سال 2029 یک چهارم ماشین هایی که می فروشد الکتریکی یا هیبرید-الکتریکی باشد.

منبع: فرادید
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1571

به "آیگو X؛ شاسی بلند بسیار کوچک تویوتا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیگو X؛ شاسی بلند بسیار کوچک تویوتا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید