اثبات خطرات هورمون درمانی برای سرطان سینه

به گزارش مجله عکسفا، آنالیز محققان انگلیسی نشان می دهد هورمون درمانی برای مقابله با سرطان سینه موجب نابودی سلول های سرطانی نمی گردد و صرفا این سلول ها را در وضعیت خواب طولانی قرار می دهد.

اثبات خطرات هورمون درمانی برای سرطان سینه

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله عکسفا به نقل از نیواطلس، آنالیز محققان انگلیسی نشان می دهد هورمون درمانی برای مقابله با سرطان سینه موجب نابودی سلول های سرطانی نمی گردد و صرفا این سلول ها را در وضعیت خواب طولانی قرار می دهد، تحقیقاتی که در این زمینه در امپریال کالج لندن اجرا شده، نشان می دهد داروهایی که با هدف هورمون درمانی و درمان سرطان سینه فراوری می شوند، صرفا این سلول ها را در وضعیت خواب طولانی قرار می دهند.

حدود 70 درصد از موارد ابتلا به سرطان سینه در دسته گیرنده مثبت استروژن طبقه بندی می شوند. این بدان معناست که در این افراد سرطان از استروژن برای رشد استفاده می نماید. برای درمان این افراد بعد از عمل جراحی تزریق داروهای هورمونی تجویز می گردد. اما این کار معمولا تنها منجر به از بین رفتن 30 درصد از سلول های سرطانی می گردد و بقیه سلول های آلوده می توانند تا 20 سال در وضعیت خواب طولانی باقی مانده و سپس به طور مجدد فعال شده و فعالیت های تخریبی خود را از سر بگیرند.

هورمون درمانی اگر چه برای درمان بسیاری از بیماری ها موثر بوده و تا به حال جان میلیون ها بیمار را در سراسر دنیا نجات داده، اما استفاده از این روش برای مقابله با سرطان سینه موثر و مفید به نظر نمی رسد و محققان انگلیسی می گویند روش یاد شده ابتدا موجب به خواب رفتن سلولهای مذکور و در نهایت مقاوم شدن آنها در برابر هورمون درمانی می گردد. لذا باید از روش های درمانی دیگری برای درمان سرطان سینه استفاده گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 298

به "اثبات خطرات هورمون درمانی برای سرطان سینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اثبات خطرات هورمون درمانی برای سرطان سینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید