اروپائی ها به فکر یاری های انسانی به سوریه افتادند

به گزارش مجله عکسفا، ایسنا نوشت: وزیران امور خارجه آلمان و روسیه در تماسی تلفنی، در خصوص راه های بهبود یاری های انساندوستانه به سوریه، بدون سیاسی کاری رایزنی کردند.

اروپائی ها به فکر یاری های انسانی به سوریه افتادند

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

وزارت امور خارجه روسیه از تماس تلفنی هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان با سرگئی لاوروف همتای روس خود در شب گذشته (سه شنبه) اطلاع داد.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری اسپوتنیک لاوروف در این گفت وگو که به ابتکار طرف آلمانی انجام گرفت، بر لزوم یاری رسانی به تمامی سوریه ای ها بدون قید و شرط و بدون سیاسی کردن این موضوع تاکید نمود.

تماس وزیر امور خارجه آلمان با همتای روس خود در حالی انجام شد که روسیه و چین در نشست مجازی شورای امنیت، قطعنامه پیشنهادی آلمان درخصوص سوریه را وتو کردند. کشورهای غربی عضو شورای امنیت به دنبال تصویب قطعنامه ای (پیشنهادی از سوی آلمان) بودند تا بدون هماهنگی با دولت سوریه، آنچه یاری انسانی می نامند را به هرکجا که بخواهند بفرستند اما چین و روسیه در جلسه مجازی شب گذشته شورای امنیت، آن را وتو کردند.

بنا بر اعلام مسکو، در این گفت وگو مهمترین مسائل منطقه از جمله تحولات سوریه مورد بحث نهاده شد و طی آن دو طرف در خصوص یاری های بشردوستانه فوری به شهفرایندان سوریه در سراسر این کشور بدون سیاسی کردن، تبعیض و یا پیش شرط توافق کردند.

لاوروف همچنین از لزوم آوردن یاری های بشردوستانه به سوریه مطابق با شرایط واقعی در محل و معیارهای حقوق بین الملل بشردوستانه که احتیاج به هماهنگی همه عملیات ها با دمشق دارد، سخن گفت.

وی همچنین در خصوص پیامدهای منفی تحریم های مالی نامشروع توسط ایالات متحده و اتحادیه اروپا علیه سوریه اشاره نمود که با وجود درخواست دبیرکل سازمان ملل متحد برای حذف محدودیت های یک جانبه در ارتباط با همه گیری کرونا، همچنان به قوت خود باقی مانده است.

دو طرف در عین حال توافق کردند که هیچ جایگزینی برای فرایند سیاسی جهت حل بحران سوریه وجود ندارد و خود سوری ها باید با حمایت سازمان ملل متحد و براساس حفظ حق حاکمیت ، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی سوریه مطابق قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل این فرایند را مدیریت و اجرا نمایند.

وزیران امور خارجه آلمان و روسیه با توجه به ریاست دوره ای آلمان بر اتحادیه اروپا، در خصوص موضوعات فعلی در دستور کار دو جانبه، روابط روسیه با این اتحادیه و نیز برنامه ای برای تماس های برنامه ریزی شده مصاحبه کردند.

311312

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1077

به "اروپائی ها به فکر یاری های انسانی به سوریه افتادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپائی ها به فکر یاری های انسانی به سوریه افتادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید