اخبار سیاسی

چامسکی: پاندمی کرونا ابزار ترامپ برای غنی کردن میلیاردرهاست

به گفته چامسکی، یک درصد از آمریکایی ها شاهد افزایش ثروت خودشان بودند، آن هم با وجود پاندمی کرونا که میلیون ها تن را بیکار یا اخراج نموده است و ترامپ از این پاندمی برای غنی کردن میلیاردرها استفاده می نماید.

29 شهریور 1399

آسیب نخاعی یکی از مجروحان حادثه پرواز ماهان

سید احمد صفی الدین یکی از مجروحین سانحه هواپیمای مسافربری ماهان توسط جنگده های آمریکایی آسیب نخاعی دیده است.

28 شهریور 1399

هوک مدعی شد: پروژه ای داریم که همه را علیه ایران متحد می کند

فارس نوشت: فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران در گفت وگویی با یک روزنامه سعودی ضمن تکرار اتهام زنی ها به تهران گفت، به تلاش خود برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ادامه می دهد.

27 شهریور 1399

عقاب و اژدها، پنجه در پنجه شدند

از بیش از 4 دهه قبل که چین و امریکا روابط دیپلماتیک خود را عادی سازی کردند تا به امروز هرگز این روابط تا این اندازه و تقریباً در تمام بخش ها از تجارت گرفته تا تکنولوژی، دفاعی، حقوق بشر و... پرتنش نشده بود که دولت امریکا از چین بخواهد کنسولگری خود را در شهر...

26 شهریور 1399

معاون وزیر دفاع روسیه: ارزیابی نیروهای مسلح روسیه ارتباطی به اوضاع قفقاز ندارد

در حالی که ناتو، روسیه را به عدم شفافیت در انجام مانورهای نظامی متهم کرده، معاون وزیر دفاع روسیه گفت: ارزیابی غافلگیرانه آمادگی رزمی نیروهای مسلح، هیچ ارتباطی به وخامت اوضاع در مرز آذربایجان و ارمنستان ندارد.

25 شهریور 1399

ترامپ: نگران بازگشت فرزند و نوه هایم به مدرسه نیستم!

رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد هیچ نگرانی از بابت بازگشت فرزند کوچک و نوه هایش به مدرسه در پی شیوع گسترده کرونا ندارد.

24 شهریور 1399

اردوگاه تفریحی و پارک دانشجویی دانشگاه علامه تا خاتمه شهریور افتتاح می گردد

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علامه طباطبائی گفت: اردوگاه تفریحی و پارک دانشجویی در باغ سیب مهرشهر کرج، شهریورماه سال جاری افتتاح می گردد.

23 شهریور 1399

مهلت 10 روزه اپراتورها تمام شد

با سرانجام مهلت 10 روزه رگولاتوری به اپراتورهای همراه برای برگرداندان بسته های اینترنتی پرمخاطب، باید دید چه تغییراتی در درگاه اپلیکیشن و USSD اپراتورها رخ داده و درصورت ادامه تخلف اپراتورها، برخورد رگولاتوری چه خواهد بود.

21 شهریور 1399

اروپائی ها به فکر یاری های انسانی به سوریه افتادند

ایسنا نوشت: وزیران امور خارجه آلمان و روسیه در تماسی تلفنی، در خصوص راه های بهبود یاری های انساندوستانه به سوریه، بدون سیاسی کاری رایزنی کردند.

14 شهریور 1399

امارات کابینه جدید این کشور را با موضوع تغییرات در حوزه اقتصاد معرفی کرد

نخست وزیر امارات از تشکیل کابینه جدید این کشور اطلاع داد که آن را کوچک تر و درعین حال چابک تر و منطبق با تحولات عصر جدید توصیف کرد.

12 شهریور 1399

روسیه: سیاست فشار حداکثری آمریکا، سیاست خفه کردن کشورهاست

نماینده روسیه در سازمان ملل متحد با اشاره به فشار حداکثری آمریکا علیه بعضی از کشورها از جمله ایران، گفت: بهتر است این سیاست را سیاست خفه کردن یا خفقان حداکثری توصیف کنیم.

9 شهریور 1399

خبرنگار پرس تی وی: از هر پنج زن یک نفر در آمریکا مورد تجاوز قرار می گیرد

خبرنگار پرس تی وی با ارائه آماری درخصوص زنان در آمریکا گفت: درحال حاضر 40درصد زنان آمریکا سرپرست خانواده هستند و درآمد آن ها نسبت به مردان 20درصد کمتر است، همچنین از هر 5زن یک نفر مورد تجاوز قرار می گیرد.

8 شهریور 1399

تاخیر حق التدریس استادان تا 4 ترم ، حقوق استادان را از وزارت علوم پیگیری می کنیم

اساتید حق التدریس اغلب بین یک سال و نیم تا دو سال است که هیچ دستمزدی دریافت نکرده اند. تاخیر چند ترمه در دریافت مبلغ اندک حق التدریس اساتید ، همواره مورد اعتراض مدرسان دانشگاه ها بوده است. در میان کسانی که به خاطر شیوع کرونا شرایط مالی سختی را تجربه می...

5 شهریور 1399

مجوز افزایش قیمت مجدد خودرو صادر می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، با وجود آنکه شورای رقابت اواخر اردیبهشت سال جاری قیمت نهایی خودروهای داخلی را اظهار داشت، به نظر می رسد وزارت صنعت،معدن و تجارت به دنبال مذاکره با این شورا برای ایجاد تغییراتی در قیمت یا فرمول قیمت گذاری است.

2 شهریور 1399

ژاپن درباره شرایط جسمانی رئیس کره شمالی ابراز تردید کرد

وزیر دفاع ژاپن در نشست خبری مدعی تردید در خصوص شرایط جسمانی رئیس کره شمالی شد.

1 شهریور 1399

تلاش آمریکا و اعراب خلیج فارس برای بازگرداندن حزب بعث

محمد البلداوی خبر داد که اعراب حاشیه خلیج فارس و ایالات متحده آمریکا در تلاش هستند که بار دیگر سران رژیم بعث را به صحنه سیاسی عراق بازگردانند.

31 مرداد 1399

بن سلمان در عرض سه سال عربستان سعودی را به چه نقطه ای رسانده است؟

ولی عهد بی تجربه سعودی با طرح ها و برنامه های کلانی که در ذهنش دارد، سومین سال حضورش در مسند قدرت را طی می نماید؛ آرزو هایی که تحقق آن ها با گذشت زمان بیش از پیش خود را دور نشان می دهد.

27 مرداد 1399

واکنش 2 ائتلاف فتح و سائرون به گفتگوی راهبردی عراق با آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، محمد البلداوی نماینده ائتلاف فتح در مجلس عراق از مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور خواست که افرادی را برای گفتگوی راهبردی با آمریکا انتخاب کند که شجاع باشند و توان دریافت حقوق عراق و حفظ حاکمیت آن و خارج کردن عراق...

27 مرداد 1399

خبر خوب وزیر آموزش و پرورش برای دانش آموزانی که تبلت ندارند ، تمام مدارس کشور به اینترنت متصل می گردد

وزیر آموزش و پرورش در شورای اداری استان خراسان شمالی گفت: وزارت ارتباطات متعهد است تا ابتدای شهریورماه تمامی مدارس کشور را به شبکه اینترنت متصل کند.

26 مرداد 1399

لوکاشنکو رقیبش را به فساد متهم کرد

رییس جمهوری بلاروس رقیب انتخاباتی خود را به فساد متهم کرد.

25 مرداد 1399
تعداد: (277)