اعمال محدودیت های مالیاتی برای دریافت کارتخوان از امروز

به گزارش مجله عکسفا، طبق اعلام معاون فناوری های نوین بانک مرکزی از امروز متقاضیان جدید ابزارهای پرداخت از بهمن ماه بدون تشکیل پرونده مالیاتی نمی توانند کارت خوان یا درگاه پرداخت داشته باشند و پرونده مالیاتی دارندگان فعلی کارت خوان یا درگاه پرداخت فاقد پرونده نیز به طور اتوماتیک تشکیل می گردد.

اعمال محدودیت های مالیاتی برای دریافت کارتخوان از امروز

در راستای اجرای ماده 11 قانون پایانه های فروشگاهی بانک مرکزی اظهار داشت که از امروز متقاضیان جدید ابزارهای پرداخت از بهمن ماه بدون تشکیل پرونده مالیاتی نمی توانند کارت خوان یا درگاه پرداخت داشته باشند و پرونده مالیاتی دارندگان فعلی کارت خوان یا درگاه پرداخت فاقد پرونده نیز به طور اتوماتیک تشکیل می گردد.

بدین ترتیب، متقاضیان قبل از ارائه درخواست به بانک یا شرکت psp باید نسبت به مراجعه به سامانه سازمان امور مالیاتی و تکمیل اطلاعات مربوطه اقدام و سپس با کد رهگیری دریافت شده تقاضای خود را برای دریافت ابزار پذیرش ثبت نمایند.

این فرایند در حال حاضر با صرف زمانی کوتاه در سامانه امور مالیانی امکانپذیر است و از امروز امکان تشکیل پرونده به وسیله بانک یا شرکت psp نیز امکانپذیر است و متقاضیان می توانند به صورت اتوماتیک ابزار پذیرش را دریافت نمایند.

همچنین، افرادی که از ابزارهای پذیرش استفاده غیرتجاری می نمایند، می توانند این موضوع را در سامانه اعلام نمایند و پس از آنالیز سازمان امور مالیاتی، آنها از رده پذیرندگان تجاری خارج می شوند و شامل پرداخت مالیات نخواهند شد.

طبق این گزارش، در حال حاضر حدود 8.5 میلیون ابزار پذیرش در کل کشور وجود دارد که بخشی زیادی از آنها پرونده مالیاتی دارند و برای بخشی نیز بر اساس اطلاعات موجود، پرونده تشکیل می گردد و دارندگان آنها نیازی به مراجعه ندارند.

علاوه براین، اطلاعات گروهی از دارندگان ابزار پذیرش نیز ناقص است که این موضوع به آنها اعلام می گردد تا نسبت به تکمیل یا تصحیح اطلاعات خود اقدام نمایند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1422

به "اعمال محدودیت های مالیاتی برای دریافت کارتخوان از امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال محدودیت های مالیاتی برای دریافت کارتخوان از امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید