افزایش غلظت ازن در هوای تهران ، هوا برای حساس ها نامطلوب است

به گزارش مجله عکسفا، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای پایتخت طی روز جاری گفت: هرچند ناپایداری های جوی در بعدازظهر، افزایش میزان ابرناکی و وزش باد را به دنبال خواهد داشت که سبب بهبود شرایط کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت خواهد شد.

افزایش غلظت ازن در هوای تهران ، هوا برای حساس ها نامطلوب است

حسین شهبازی در گفت وگو با مجله عکسفا، با بیان اینکه پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوا، نشان دهنده افزایش نسبی دما در روز جاری (سه شنبه، 14 خرداد) است اظهار کرد: این امر در حضور گازهای آلاینده اولیه و نور خورشید شرایط برای انجام واکنش های فتوشیمیایی و فراوری آلاینده ازن فراهم خواهد شد.

وی اضافه کرد: از این رو بتدریج در طول روز بر غلظت آلاینده ازن اضافه کرده شده و وضعیت کیفیت هوای بیشتر نواحی شهر تهران از لحاظ آلاینده مذکور در شرایط نامطلوب بویژه برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه هرچند با افزایش میزان ناپایداری جوی تا بعدازظهر برای بعضی ساعات وزش باد با بزرگی بین سه تا پنج متر بر ثانیه انتظار می رود که در پراکندگی آلاینده ها موثر خواهد بود گفت: این وضعیت جوی کمابیش تا روز چهارشنبه ادامه داشته و انتظار می رود در طول روز افزایش موقتی در غلظت بعضی آلاینده ها از جمله آلاینده ازن و ذرات معلق مشاهده گردد.

شهبازی ادامه داد: هرچند ناپایداری های جوی در بعدازظهر، افزایش میزان ابرناکی و وزش باد را به دنبال خواهد داشت که سبب بهبود شرایط کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه کیفیت هوای 24 ساعت گذشته تهران منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 69 در شرایط سالم قرار داشت، توضیح داد: کیفیت هوای هم اکنون پایتخت نیز با شاخص میانگین 69 همچنان در شرایط سالم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 148

به "افزایش غلظت ازن در هوای تهران ، هوا برای حساس ها نامطلوب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش غلظت ازن در هوای تهران ، هوا برای حساس ها نامطلوب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید