افزایش چشمگیر موارد ابتلا به ویروس کرونا در برزیل

به گزارش مجله عکسفا، آمار ابتلا به ویروس کرونا در برزیل بار دیگر رکورد جدیدی را ثبت نموده است.

افزایش چشمگیر موارد ابتلا به ویروس کرونا در برزیل

با تور ارزان برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، وزارت بهداشت برزیل اظهار داشت: تعداد موارد نو ابتلا به ویروس کرونا در یک روز به بیش از 11528 نفر رسیده که این یک رکورد نو به تعداد می رود.

بر اساس این گزارش افزایش چشمگیر موارد ابتلا به ویروس کرونا در برزیل بار دیگر تبعات تاخیر در توزیع سراسری واکسن در این کشور را نشان داده است.

برزیل اکنون بالاترین موارد ابتلا به ویروس کرونا به طور میانه در 7 روز گذشته در دنیا را در اختیار داشته و از هند پیشی گرفته است.

برزیل از نظر کل موارد مبتلایان به ویروس کرونا پس از آمریکا و هند در رتبه سوم قرار گرفته است. بیش از 18 میلیون نفر در این کشور تا به امروز به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

البته برزیل با بیش از 507 هزار فوتی بر اثر ابتلا به کرونا از هند جلوتر است. این رقم در هند به 392 هزار نفر رسیده است.

بر اساس آمارهای وزارت بهداشت برزیل تا به امروز کمتر از 12 درصد شهروندان این کشور به طور کامل در برابر کرونا واکسینه شده اند.

کارشناسان بهداشت و درمان نسبت به در پیش بودن فصل زمستان در نیم کره جنوبی و شیوع گونه های نو ویروس کرونا هشدار می دهند، این دو عامل می تواند موجب رشد فزاینده تلفات ویروس کرونا طی ماه های آینده گردد.

یک مقام سابق بهداشت و درمان برزیل هم هشدار داده است که این احتمال وجود دارد که تلفات ویروس کرونا در این کشور پیش از آشکار شدن اثرات واکسیناسیون به بیش از 700 تا 800 هزار نفر برسد.

دولت برزیل با نقدها شدیدی به خاطر اهمال و تاخیر در خریداری واکسن کرونا روبرو شده است.

شرکت فایزر اعلام نموده است که طی ماه های اوت و نوامبر سال گذشته پیشنهاد فروش واکسن کرونا را به دولت برزیل ارائه نموده ولی هیچ پاسخی دریافت ننموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1684

به "افزایش چشمگیر موارد ابتلا به ویروس کرونا در برزیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش چشمگیر موارد ابتلا به ویروس کرونا در برزیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید