تور فرانسه: مردم فرانسه کتاب های با موضوع کرونا را دوست ندارند

به گزارش مجله عکسفا، به گزارش خبرنگاران به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، آمار و ارقام منتشر شده از فروش کتاب ها در ایام قرنطینه کشور فرانسه نشان می دهد بیشتر مردم این کشور علاقه ای به خواندن کتاب های نوشته شده با موضوع ویروس کرونا و شیوع ویروس ها و بیماری های عالم گیر ندارند و به نوعی ترجیح می دهند هیچ مطلبی درباره این موضوعات مطالعه نکنند. هرچند در دوره شیوع ویروس کرونا رمان طاعون نوشته آلبر کامو را فرانسوی ها خریدند ولی به غیر از این رمان، کتاب های داستانی مشابه خریداری در فرانسه ندارند.

تور فرانسه: مردم فرانسه کتاب های با موضوع کرونا را دوست ندارند

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

در ماه های اولیه شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای دنیا فروش رمان طاعون کامو به اوج خود رسید و حتی در برخی از کشورها ترجمه های این رمان به چاپ های متعدد نیز رسید. رمان طاعون در سال 1947 منتشر شد. این رمان در خصوص شیوع بیماری طاعون در اواسط قرن بیستم بود و پس از انتشار به یکی از پر فروش ترین کتاب های آن موقع تبذیل شد و معروفیت آلبر کامو را به فراتر از مرزهای فرانسه برد.

طبق گزارش موسسه ادیستات که آمار فروش کتاب ها را ارائه می دهد، اندازه فروش رمان طاعون در فرانسه از زمان شیوع ویروس کرونا به طرز عجیبی افزایش یافته و تنها در طی 8 هفته اول سال نو میلادی 1800 نسخه از آن به فروش رسیده است. این در حالی است که فروش این رمان در همین بازه زمانی در سال 2019 که خبری از کرونا نبود به زحمت به 400 نسخه می رسید.

افزایش توجه ناگهانی به رمان طاعون تنها به فرانسه محدود نشده است. در ایتالیا نیز فروش این رمان سه برابر شده و در سایت آمازون ایتالیایی در رتبه نخست پرفروش ها قرار گرفته است. رمانی که حالا دارد با فیلم شیوع (2011) به کارگردانی استیون سودربرگ، کارگردان امریکایی در اندازه فروش رقابت می نماید.

با این وجود طبق آمارهای غیر رسمی از کتابفروشان فرانسوی مردم این کشور علاقه ای به خواندن کتاب های نوشته شده درباره همه گیری بیماری ها ندارند و رمان های نوشته شده به وسیله جولین برتراند، کانستنس ریوری، آدریان جرارد، فلورین فورستیر و دیگر نویسندگان از استقبال زیادی برخوردار نبودند. کتابفروشان پاریسی می گویند فروش کتاب های بیماری تنها به طاعون کامو محدود شد و دیگر هیچ کتابی در این موضوع فروش ندارد.

اورلیا متصدی کتابفروشی لیبری شهر پاریس می گوید فروش بالای رمان طاعون نویسندگان فرانسوی را به نوعی برای نوشتن کتاب های مشابه ترغیب کرد ولی در چند ماه گذشته هیچ سفارشی برای کتاب های مستند و داستان درباره بیماری ها دریافت نکرده است و تنها چند کتاب مصور در این موضوع فروخته شده است. این کتابفروش پاریسی می گوید: مردم این کشور هر کدام نسخه خاص خود را از قرنطینه دارند ولی هیچ کس نمی خواهد درباره بیماری و مسائل آن مطلبی بخواند و بیشتر ترجیح می دهند رمان های آرام بخش تر بخوانند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 19 آبان 1400 بروزرسانی: 19 آبان 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1829

به "تور فرانسه: مردم فرانسه کتاب های با موضوع کرونا را دوست ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فرانسه: مردم فرانسه کتاب های با موضوع کرونا را دوست ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید