سازمان جهانی بهداشت: مهار شیوع کروناویروس کار بسیار سختی است

به گزارش مجله عکسفا، سازمان جهانی بهداشت می گوید در حالیکه شمار موارد جهانی کرونا برای نخستین بار از 20 میلیون گذشته است، دارد معلوم می شود مهار کردن انتشار کروناویروس کار فوق العاده سختی است.

سازمان جهانی بهداشت: مهار شیوع کروناویروس کار بسیار سختی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان دکتر مایک رایان، مدیرعامل برنامه اضطراری سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس خبری در روز دوشنبه گفت: دارد معلوم می شود متوقف کردن این ویروس فوق العاده مشکل است. نه شناسایی کروناویروس و نه متوقف کردن آن کار ساده ای نیست.

اظهارات رایان در هنگامی بیان می شود شمار موارد ثابت شده جهانی کرونا از 20 میلیون مورد در 188 کشور گذشته است و بیش از 700000 نفر به علت بیماری کووید-19 ناشی از آن درگذشته اند.

آمریکا بیش از پنج میلیون مورد عفونت با کروناویروس را ثبت کرده است - یعنی بیش از یک چهارم از کل موارد بیماری- گرچه میانگین شمار موارد جدید روزانه در این کشور شروع به کاهش کرده است.

برزیل با بیش از سه میلیون مورد عفونت کرونا در رده دوم قرار می گیرد و هند، روسیه و آفریقای جنوبی در رده های بعدی هستند.

دکتر رایان گفت شناسایی موارد کروناویروس در کشورهایی که سایر بیماری های مشابه مانند آنفلوانزا در حال شیوع هستند، مشکل است و بر نیاز بر افزایش ظرفیت آزمایش کردن در این کشورها تاکید کرد.

او گفت سازمان جهانی بهداشت در تلاش است تا نقطه ای را تعیین کند که برای اولین بار کروناویروس جدید از حیوانات به انسان ها منتقل شده است و این موضوع از لحاظ پیشگیری از ظهور بیماری های جدید در آینده اهمیت دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1127

به "سازمان جهانی بهداشت: مهار شیوع کروناویروس کار بسیار سختی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: مهار شیوع کروناویروس کار بسیار سختی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید