مناسب ترین کشورهای دنیا برای مهاجرت (قسمت اول)

به گزارش مجله عکسفا، مهاجرت شاید به اندازه تاریخ بشر قدمت داشته باشد. از گذشته های دور تا به امروز همیشه افرادی برای بهبود شرایط زندگی خود اقدام به مهاجرت نموده اند. اگر هوای مهاجرت در سردارید و در انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت تردید نموده اید، با خبرنگاران همراه باشید تا به معرفی مناسب ترین کشورها برای مهاجرت بپردازیم و درباره شرایط فرهنگی، مالی و اقلیمی هریک مختصری شرح دهیم. به یاد داشته باشید در انتخاب کشور مقصد مناسب برای مهاجرات، به شرایط مناسب برای خودتان بی اندیشید و دنباله رو دیگران نباشید.

مناسب ترین کشورهای دنیا برای مهاجرت (قسمت اول)

مقاله مرتبط

9. برزیل

برزیل یکی از بزرگ ترین و پرجمعیت ترین کشورهای دنیاست. بزرگ ترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی، با 187 میلیون جمعیت پنجمین کشور پرجمعیت دنیاست که به دلیل وسعت مساحت سرزمینش با 22 نفر به ازای هر کیلومترمربع یکی از پایین ترین تراکم های جمعیت دنیا را داراست. کشوری که شعار ملی خود را نظم و پیشرفت قرار داده، اقتصادی درحال توسعه و رو به رشد دارد و ازاین رو جذب نیروی کار ماهر را بیش ازپیش موردتوجه قرار داده است. بر اساس اعلام مجله میامی هرالد، برزیل به دنبال جذب 6 میلیون مهاجر خارجی است، بنابراین اگر هوای مهاجرت در سردارید می توانید از همین حالا زبان پرتغالی یاد بگیرید.

واقعیت تلخی که در خصوص برزیل مطرح می شود، ترافیک سنگین و شرایط بد رانندگی در شهرهای بزرگ این کشور، و آمار بالای جرم و جنایت است به گونه ای که بر اساس آخرین آمار منتشرشده از طرف سازمان ملل متحد از هر 100000 برزیلی 25/2 نفر به قتل می رسند. اما نقطه امیدواری که باعث شده برزیل در میان یکی از کشورهای مناسب برای مهاجرت دنیا قرار بگیرد این است که این آمار هرساله روندی نزولی را طی می نماید و علاوه بر آن، بیشتر جرم و جنایات رخ داده در چند شهر گم نام این کشور و یا در مناطق حاشیه ای شهرهای بزرگ رخ می دهد و سایر مناطق کشور از امنیت کافی برخوردار است. نرخ افراد باسواد برزیل در چند دهه گذشته روندی صعودی داشته و از حدود 75% به 90% رسیده است، علاوه بر آن کوشش و رقابت شدیدی در میان جوانان این کشور برای ورود به بهترین دانشگاه های این کشور در جریان است. بالاترین نرخ نهایی اقتصادیات (Top marginal personal tax rates) (بخشی از هر پوند اضافی درآمد که به صورت اقتصادیات پرداخت می شود) در این کشور برابر 27/5 درصد است که مقدار معقولی به نظر می رسد. شعار ملی برزیلی ها (نظم و پیشرفت) (Ordem e Progresso) که روی پرچم کشورشان حک شده، برایشان از اهمیت بالایی برخوردار است و به نظر می رسد در سال های نه چندان دور برزیلی رو به نظم و پیشرفته را ببینیم. می توان با اطمینان گفت که روزهای ضعف برزیل برای همیشه رفته است و این کشور بزرگ روزبه روز صندلی خود را در عرصه دنیای ارتقا می بخشد.

پرتغالی ها هنوز هم با اختلاف زیاد نسبت به ژاپن بالاترین درصد از ترکیب جمعیتی مهاجران این کشور را تشکیل می دهند، اما بیشتر جمعیت برزیل را متولدین برزیل تشکیل داده اند.

شمار بالایی از مهاجران به برزیل را برزیل الاصل هایی تشکیل می دهند که والدین آن ها سال پیش به آرژانتین یا پاراگوئه مهاجرت نموده بودند، بولیوی و پاراگوئه نیز مبدأ شمار کمتری ازاین دست مهاجرات ها هستند.

موج جدید مهاجرت به برزیل از خارج از قاره آمریکای جنوبی آغازشده که بیشترین مهاجران به ترتیب از کشورهای ایالات متحده، ژاپن، پرتغال،ایتالیا، فرانسه، آلمان و چین هستند.

برزیل وزارت مهاجرت ندارد، برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با شرایط مهاجرت به این کشور به وب سایت وزارت کار این کشور (Ministry of Labours website) مراجعه کنید.

8. نروژ

وقتی پای امنیت، ثبات و صلح روی زمین به میان می آید اسکاندیناوی همیشه در صدر فهرست دنیای قرار می گیرد و نروژ کشور کرانه غربی این شبه جزیره، سری بلندتر از سایر کشورهای این ناحیه بالا می گیرد. شادی، عدالت اجتماعی و یکی از بالاترین استانداردهای زندگی همیشه مختص نروژ، یادگار امپراتوری وایکینگ ها بوده است. در یک نگاه نروژ را می توان کشور سرمای زمین و هوا، اسکی استقامت، حامی گونه های گیاهی در حال انقراض و شاه ماهی های مشهور آن دانست. سیستم بهداشت و سلامت همگانی را برای تمام شهروندانش به وجود آورده و سرمایه گذاری های بسیار زیاد و مسئولانه ای روی استخراج نفت صورت داده است.

نروژ رتبه 5 ام دنیا را از سازمان شفافیت بین المللی دریافت نموده و یکی از پایین ترین میزان جرم و جنایت در دنیا را به خود اختصاص داده است. از هر 100000 نروژی تنها 2/2 نفر به قتل می رسد، که این آمار تنها در تعداد معدود از کشورها همچون کانادا و استرالیا دیده می شود. سرود ملی پادشاهی برای نروژی ها تقدس خاصی دارد و شعار ملی آن ها آری این سرزمین را دوست می داریم (است. تحصیل در بهترین دانشگاه های این کشور رایگان است و سیستم رفاه اجتماعی برای همگان برقرار است.

این کشور پادشاهی، صندوق ذخیره ارزی مملو از ثروتی دارد که از سرمایه گذاری روی استخراج نفت به دست آمده است. باوجوداین سرمایه گذاری ها مردم کشور نروژ اقتصادیات بالایی برای دریافت خدمات اجتماعی پرداخت می نمایند. بالاترین نرخ نهایی اقتصادیات در این کشور معادل 47/2 درصد، بالاترین نرخ پرداخت اقتصادیات در دنیا نیز محسوب می شود. در واقع نروژ مشغول پس انداز کردن پول حاصل از فروش نفت خام و گاز در صندوق ذخیره ارزی است. ارزش منابع اقتصادی این صندوق حدود 800 میلیارد دلار برآورد شده و خود صندوق، معادل یک درصد مجموع سهام دنیای را در اختیار دارد. منابع این صندوق به اندازه ای است که اگر سهم هر شهروند نروژی با کرون (واحد پول نروژ) محاسبه و پرداخت شود، همه آن ها میلیونر می شوند. در عمل، این صندوق یک حساب سرمایه گذاری عظیم است و به نظر می رسد که اغلب مردم نروژ از این شرایط راضی هستند. ورزش ملی نروژی ها اسکی است، و با پوشیدن یک جفت چوب اسکی می توان از طبیعت شگفت انگیز سراسر این کشور لذت برد.

جای تعجب نیست که بیشتر مهاجران به نروژ را مهاجرانی از اروپای غربی و شاقتصادی تشکیل دهند. مهاجران لهستانی نیز جامعه بزرگی در نروژ تشکیل داده اند. تعداد مهاجرانی که از سراسر آسیا و به ویژه ترکیه به این کشور می آیند نیز قابل توجه است.

7. نیوزلند

اگر به مناظر شگفت انگیز طبیعی و زندگی پر از آرامش و به دور از هیاهو علاقه مند باشید، نیوزیلند بهترین مقصد مهاجرت برای شماست. مجمع الجزایر به نسبت کوچک ساکن جنوب غربی اقیانوس آرام، بهترین توازن میان کار و زندگی دنیا را برقرار نموده، به گونه ای که زندگی راحت در نیوزلند مقدم بر کار است. فرهنگ غنی اقوام مائوری (Maori) که ساکنان نخستین این جزیره بودند با فرهنگ مهاجرانی که از کشورهای گوناگون آمده اند، درآمیخته و نیوزلند را به خانه ای امن و مهربان برای مهاجران بدل نموده است. اگر هوای زندگی کلان شهرهای بزرگ را در سردارید گزینه نیوزلند را انتخاب هایتان خارج کنید، در غیر این صورت نیوزلند بهترین سرزمین برای آغاز زندگی آرام، به دور از دغدغه و آشتی با طبیعت زیبای این کشور است.

فضای باز این کشور و شفافیت آن، انسان را به شک می اندازد که شاید روزی نیوزیلند بخشی از شبه جزیره اسکاندیناوی بوده است. نیوزلند رتبه دوم دنیا را از سازمان شفافیت بین المللی گرفته و نرخ فوق العاده پایین آمار جرم و جنایت رخ داده در آن، حتی از کشورهایی چون کانادا و استرالیا نیز کمتر است. در نیوزلند به ازای هر 100000 نفر تنها 0/9 نفر به قتل می رسد، که این آمار به خوبی فرهنگ مردم این کشور و امنیت موجود برای شهروندانش را نشان می دهد.

نکته تلخی که در ارتباط با نیوزلند می توان گفت شهریه بالایی است که دانشجویان بین المللی نسبت به دانشجویان بومی این کشور می پردازند، به عنوان مثال برای تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه آوکلند (University of Auckland) ، دانشجویان بین المللی برای هر سال تحصیل 30562 دلار نیوزلند (معادل 23400 دلار آمریکا) می پردازند، درحالی که دانشجویان نیوزلندی تنها 6000 دلار نیوزلند (معادل 4500 دلار آمریکا) پرداخت می نمایند. نرخ اقتصادیات نهایی نیز در نیوزلند 33% است که کمی بالا به نظر می رسد، اگرچه عواید پرداخت این اقتصادیات با دریافت خدمات اجتماعی مناسب به خودتان بازمی شود. شعار ملی نیوزلندی ها درگذشته پیش به سوی جلو (Onward) بود، که در دهه پنجاه با بازطراحی نشان ملی این کشور تغییر یافت، شعار کنونی آن ها (خدا نیوزیلند را پاس بدارد) است. ورزش ملی نیوزیلندی ها راگبی است و شور و اشتیاق آن ها به این بازی از مردم تمام کره خاکی بیشتر است.

نیوزیلند که در سال 1907 میلادی استقلال خود را از بریتانیا گرفته، مطابق با آنچه انتظار می رود حدود یک سوم مهاجرانش را از بریتانیا (به ویژه انگلستان و اسکاتلند) گرفته است. ژاپن و کره جنوبی نیز بخش بزرگی از جامعه مهاجران به نیوزلند را تشکیل داده اند. از کشورها و جزایر اقیانوس آرام نیز مهاجران زیادی به نیوزلند سفرنموده اند. آفریقای جنوبی، اندونزی و سایر کشورهای جنوب آسیا نیز در ارسال مهاجر به نیوزلند پررنگ ظاهرشده اند.

منبع: کجارو / immigroup.com
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 692

به "مناسب ترین کشورهای دنیا برای مهاجرت (قسمت اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناسب ترین کشورهای دنیا برای مهاجرت (قسمت اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید