توان متخصصان ایرانی در فناوری های مکان محور معرفی می گردد خبرنگاران

به گزارش مجله عکسفا، معاونت علمی و فناوری گفت محصولات دانش بنیان ژئوماتیک دارای ظرفیت صادراتی شناسایی می گردد تا راستا ورود آن ها به بازار جهانی تسهیل گردد.

توان متخصصان ایرانی در فناوری های مکان محور معرفی می گردد خبرنگاران

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی که چند سالی است به حوزه توسعه فناوری های مرتبط با حوزه ژئوماتیک ورود نموده سعی دارد با شناسایی محصولات و توانمندی های دانشی موجود در کشور، این تولیدات را به بازار دنیای برساند. محصولات باکیفیت ایران ساخت که می توانند معرف ظرفیت های علمی کشور به دنیا باشند.

فناوری های ژئوماتیک (مکان محور) کاربرد های فراوانی در حوزه های مختلف علمی دارند به همین دلیل توسعه آن ها در کشور یک ضرورت است. آمار ها گواهی می دهد که رتبه ایران در این حوزه 49 و در منطقه 7 است. جایگاهی که می تواند با استفاده درست از توانمندی های دانشی موجود در کشور ارتقا یابد.

به همین دلیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت از محصولات دانش بنیان و خلاق این حوزه را در اولویت کاری خود قرار داده است. در حال حاضر 100 شرکت دانش بنیان و 50 استارت اپ در این حوزه فعالیت می نمایند. در این میان بعضی شرکت ها و محصولات تولیدی آن ها کیفیت و دانش تخصصی بالایی دارد و قابل رقابت و ارائه در بازار های دنیای است به همین دلیل یافتن بازاری خارج از مرز ها برای این محصولات، می تواند ایران را به لیست کشور های توسعه یافته در این حوزه بیافزاید.

گروه توسعه فناوری های ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز به همین دلیل، به دنبال شناسایی شرکت های با ظرفیت بالای صادراتی است تا جهت ورود این محصولات به بازار بین المللی را تسهیل و تولیدات ایرانی را به دنیا معرفی کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1502

به "توان متخصصان ایرانی در فناوری های مکان محور معرفی می گردد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توان متخصصان ایرانی در فناوری های مکان محور معرفی می گردد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید