توضیحات رئیس سازمان زندان ها درباره آمار بازداشتی های اغتشاشات اخیر

به گزارش مجله عکسفا، رئیس سازمان زندان ها در پاسخ به سوالی در خصوص آمار بازداشتی های اغتشاشات اخیر گفت: به سرعت به پرونده آنها رسیدگی شده است. اکنون تعداد بسیار کمی از این اغتشاشگران در بازداشت هستند و آمار تعداد آنها همانی است که آخرین بار از سوی سخنگوی قوه قضاییه اعلام شده و آمار جدیدی اکنون در دست نیست.

توضیحات رئیس سازمان زندان ها درباره آمار بازداشتی های اغتشاشات اخیر

به گزارش مجله عکسفا به نقل از ایسنا، اصغر جهانگیر در حاشیه جلسه شورای عالی قوه قضاییه در جمع مجله عکسفا در خصوص آنالیز شرایط پرونده تمام زندانیان و تسریع در امور آنها گفت: این طرح در حال انجام است، به طوری که از اوایل هفته در استان خراسان رضوی شروع شده و تمام زندانیان چهره به چهره شرایط شان آنالیز خواهد شد. زندانیانی که شرایط تخفیف را داشته باشند، به آنها ابلاغ خواهد شد و می توانند در قالب این طرح از زندان آزاد شوند.

جهانگیر گفت: تا این لحظه 4 هزار نفر توانستند از این طرح استفاده نموده و آزاد شوند.

رئیس سازمان زندان ها در پاسخ به سوالی در خصوص آمار بازداشتی های اغتشاشات اخیر گفت: به سرعت به پرونده آنها رسیدگی شده است. اکنون تعداد بسیار کمی از این اغتشاشگران در بازداشت هستند و آمار تعداد آنها همانی است که آخرین بار از سوی سخنگوی قوه قضاییه اعلام شده و آمار جدیدی اکنون در دست نیست.

جهانگیر در پاسخ به سوالی در خصوص انتقال زندانیان از اوین به ندامتگاه تهران بزرگ و گلایه بسیاری از آنها گفت: انتقال زندانیان برای متهمان در نظر گرفته شده است تا امکان تردد به شعب برایشان راحت تر گردد و در بحث ارتباط خانواده های آنها و وکلایشان این طرح مطرح شده تا سریع تر و راحت تر خدمات بگیرند؛ لذا این طرح در استان تهران به دلیل پراکندگی در این استان در نظر گرفته شده تا متهمان در ندامتگاه اوین حضور یابند و محکومان به ندامتگاه تهران بزرگ منتقل شوند.

وی گفت: قبلاً زیرساخت های آن فراهم شده، مسائل فضای آن رفع و قرار است فضای مناسبی برایشان در نظر گرفته گردد. از نظر بهداشتی مسائل رعایت شده و بازدید های متفاوتی صورت گرفته است و کمبودها اکنون رفع شده اند.

رئیس سازمان زندان ها گفت: بعد از اعلام آمادگی استان تهران، مرحله به مرحله اعزام زندانیان شروع شده است. حتی دو تیم به ندامتگاه تهران بزرگ اعزام شده و با زندانیان از نزدیک گفت وگو نموده اند. مسئله ای در این باره گزارش نشده است. حتی مسائل شان نسبت به ندامتگاه اوین کمتر هم شده است و در مجموع راضی بودند.

وی توضیح داد: شاید یکی از علل مطرح شده در خصوص مسائل ندامتگاه تهران بزرگ، راه دور آن باشد و خانواده ها برای رفت و آمد با مسائلی روبرو باشند و به همین دلیل با اتوبوسرانی پیگیری نموده ایم و با شهرداری و استانداری نیز توافقاتی شده تا تسهیلاتی را در نظر بگیرند.

رئیس سازمان زندان ها در خاتمه گفت: شاید خانواده ها در ایاب و ذهاب و رفت و آمدشان مشکل داشته باشند، به همین دلیل این موضوع بر عهده مجموعه شهرداری، استانداری و دولت است تا یاری نمایند و زیرساخت های لازم را در نظر بگیرند. قانون گفته نه تنها اوین بلکه تمام زندانیان در شهرهای بالای 20 هزار نفر باید به خارج از شهر منتقل شوند و به همین دلیل این طرح دنبال می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 701

به "توضیحات رئیس سازمان زندان ها درباره آمار بازداشتی های اغتشاشات اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات رئیس سازمان زندان ها درباره آمار بازداشتی های اغتشاشات اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید