خبرنگاران فرشته کوهستانی فعال عرصه حقوق زنان در افغانستان ترور شد

به گزارش مجله عکسفا، تهران- خبرنگاران- فرشته کوهستانی فعال عرصه حقوق زنان در افغانستان به همراه برادرش در جریان تیراندازی افراد مسلح ناشناس در ولایت کاپیسا کشته شدند.

خبرنگاران فرشته کوهستانی فعال عرصه حقوق زنان در افغانستان ترور شد

به گزارش شبکه خبری طلوع نیوز، یک منبع امنیتی گفت که کوهستانی ساعت 17 امروز پنج شنبه همراه با برادرش در این حادثه در روستای دهنو ولایت کاپیسا کشته شدند.

این منبع اضافه نمود که کوهستانی از کابل به زادگاه خود دهنو رفته بود که ترور شد.

وزارت کشور افغانستان ترور کوهستانی را تأیید اما اظهار داشت که برادر او در تیراندازی افراد مسلح سوار بر موتور سیکلت، زخمی شده است.

تا به امروز گروهی مسؤولیت این اقدام تروریستی را نپذیرفته است. فرشته کوهستانی چندی پیش از تهدیدهای جانی علیه خود پره برداشته بود.

این فعال عرصه حقوق زنان در تاریخ 13 دسامبر (23 آذر) صفحه شخصی فیسبوک نسبت به عدم همکاری نهادهای امنیتی در تأمین امنیت جان خود اعتراض نموده بود. وی در این راستا از معاون نخست اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان درخواست هایی داشت.

این درحالی است که یوسف رشید رییس اجرایی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان (FEFA) نیز صبح دیروز چهارشنبه در کابل ترور شد. یوسف رشید علاوه بر ریاست اجرایی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان، یکی از فعالان جامعه مدنی در کابل نیز بود.

پیش از این 20 آذر ماه رسانه های افغانستان خبری را در سایت های خود منتشر کردند که ملالی میوند مجری و خبرنگار تلویزیون خصوصی انعکاس در شهر جلال آباد مرکز استان ننگرهار هدف حمله مهاجمان مسلح نهاده شد و کشته شد.

ترور زنجیره ای فعالان سیاسی و اجتماعی و همچنین خبرنگاران افغانستان آبان ماه سال جاری زمانی شروع شد که طالبان بصورت گسترده اقدام به تصرف شهر لشکرگاه مرکز استان هلمند کردند و در آن پیروز شدند تا دروازه های اصلی شهر برسند.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1371

به "خبرنگاران فرشته کوهستانی فعال عرصه حقوق زنان در افغانستان ترور شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرشته کوهستانی فعال عرصه حقوق زنان در افغانستان ترور شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید