رشد مبتلایان به کرونا در استان تهران متوقف شد

به گزارش مجله عکسفا، استاندار تهران از متوقف شدن رشد مبتلایان به بیماری کرونا در استان تهران اطلاع داد.

رشد مبتلایان به کرونا در استان تهران متوقف شد

به گزارش گروه اجتماعی مجله عکسفا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مبارزه با بیماری کرونا که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار گشت، گفت: در این جلسه گزارشی از اقدامات اجرا شده برای مقابله با بیماری کرونا ارائه شد.

وی ادامه داد: با توجه به اقدامات پیشگیرانه و غربالگری اجرا شده رشد مبتلایان به بیماری کرونا در استان تهران متوقف شده است و دیروز نسبت به پریروز رشد 4.9 درصدی را در مورد ابتلا به بیماری کرونا داشته ایم و به لحاظ بهبودیافتگان از میانگین کشور استان تهران بالاتر است.

استاندار تهران بیان داشت: 3670 تخت در 29 بیمارستان دولتی تأمین اجتماعی و نیرو های مسلح خدمات لازم را به بیماران مبتلا ارائه می دهد و 720 بیمار نیز در مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی گفت: حدود 79 درصد از جمعیت استان تهران غربالگری در مورد بیماری کرونا شده اند و به وسیله سامانه های مختلف از جمله سیب، 4030، آموزش های لازم به شهروندان تهرانی ارائه داده می گردد.

محسنی بندپی بیان داشت: دو مشکل عمده در حال حاضر داریم که خستگی نیرو های کادر درمانی و کمبود نقدینگی دانشگاه های علوم پزشکی است و امیدواریم به وسیله مشوق های استخدامی بتوانیم نسبت به جذب نیرو در بیمارستان ها اقدام کنیم و نسبت به تخصیص منافع به بیمارستان ها هم اقدام گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 843

به "رشد مبتلایان به کرونا در استان تهران متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد مبتلایان به کرونا در استان تهران متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید